Nehanbim sa za to co som dnes zjedla

Príspevok v téme: Nehanbim sa za to co som dnes zjedla
veronika

ahojte! dostala som napad zalozot tuto temu, kde si budeme pisat, co sme dnes zjedli. po precitani niektorych prispevkov na tejto stranke sa mi fakt zda, ze niektore dievcata ziju len zo vzduchu, vody a obcas ovocie alebo jogurtik. ale budme k sebe uprimne,sme predsa ludia so zdravou chutou do jedla a do zivota. a jedlo je tiez dar. mozno povzbudime aj dievcata s PPP ked budu vidiet, ze su na svete ludia ktori sa stravuju normalne. tak do toho ! prosim o uprimnost.

paulab

Veľmi úsmešný deň za mnou! a to som kedysi jedla len 1 jablko za deň :-)

R: 100 g tvarohu, hruška, 2 KL medu, pomaranč

D: 1 plátok celozrnný žitný chlieb, jablko, 10 mandlí

O: 75 g bazalkovo-celozrnné cestoviny, 75 g tuniak vo vlastnej šťave, 1 reďkovka, pol paradajky

potom som mala tréning (thajský box) po ktorom som hneď zjedla 1 banán

V1: 75 g bravčové karé, 3 PL hrášok, 10 g paprika, 50 g hlávkový šalá, 10 g šalátová uhorka

V2: 100 g čokoládovo-tvarohový koláč z 81% čokolády

workbitch

no ani nie, sice mali nejake poznamky, ze vyzeram choro, vychudnuto, ako keby som mal rakovinu atd atd, ale my sa tak nejak o seba velmi nezaujimame. teda, mam dobre vztahy s maminou a sestrou (s otcom nezijem), ale kedze mamina je vascinu dna v praci a sestra je cez tyzden na intraku, tak spolu velmi nekomunikujeme. i ked asi v oktobri som mamine povedal, ze mam problem s prejedanim, no ona to nejako nepochopila. ale to je v poriadku, proste clovek, co si tym neprejde nechape co znamena prejedanie a zachvatovite prejedanie. v tom je totiz rozdiel. ona len povedala, ze to je normalne, ze ona sa "preje" niekedy tiez... odvtedy som s nou o tom nehovoril a ani velmi neplanujem :D

a byvam v ZA.

loretin

Workbitch no hospitalizovany som bol 2 x ale iba raz kvoli anorexii a aj tam som este len schudol... Vtedy som mal svoje minimum od vtedy som pribral, musel som ale teraz ked uz som svojpravny tak ziadbeho lekara nenavstevujem. Tvoji rodicia alebo surodenci o tom nebedia inac aj mne nato prisli az ked uz bolo zle... Ale moj zdravotny stav nebol zly, bola len podvyziva ja som vladal ako nikdy predtym ....kde byvas ?

workbitch

kedy to u teba zacalo? a ako? bol si aj hospitalizovany? nemusis odpovedat ak nechces.

radsej s tym vracanim ani nezacinaj, je to naozaj "navykove". inak s tym vstrebavanim zivin nemas celkom pravdu, vacsina z nich sa vstrebava az v zaludku, zalezi na type jedla, ktore zjes. sachre sa travia rychlejsie, bielkoviny pomalsie... vo vseobecnosti plati, ze pokial to vyvratis po hodine, tak je to uz zbytocne...

samozrejme najlepsie je nevracat vobec, preto som aj tu, fakt neviem, s kym inym by som sa o tom porozpraval. good luck everyone!

loretin

Workbitch, ano som, som o 2 roky starsi,a tiez som mal anorexiu a teraz mam striedavo anorexiu a obsas sa zachvatovitym prejedanim. Ale ja nevracim ja ani neviem aj som to skusal no neslo a uz v ustach sa ti zacina vstrebavanie zivin takze je to zbytone.... Ja pptom nejem a vela cvicim...

workbitch

ahoj, aj ty si chlapec?
no ako som uz napisal, asi pred rokom... kazdemu som hovoril, ze som v poriadku a ze len jem zdravo, atd, no jedol som az zufalo malo. potom na konci minuleho leta som sa zacal velmi prejedat a v decembri som prvy krat zvracal. od vtedy neprejde ani tyzden bez toho, aby som aspon raz nezvrazal. musim podotknut, ze teraz je to omnoho lepsie ako napr pred mesiacom, kedy som si to dokonca planoval a nakupil veeeela jedla, aby som sa potom mohol prejest a vyvratit to. fuj.

loretin

Ahojte, workbitch celkom ma prekvapilo a zaroven aj potešilo ze si chalan... Som na tom podobne, jak vekovo tak aj s mojim zdravotnym stavom. Kedy to u teba začalo

workbitch

ahojte dievcata. nejak nahodne som sa dostal na toto forum (ano, som chlapec) a tak ma napadlo, ci by vam nevadilo, keby som sa k vam "pridal". naozaj neviem ako dalej a o mojich problemoch s jedlom odmietam hovorit s kamaratmi, rodinou, atd... rovnako ako vy, ani ja nemam normalny vztah k jedlu a uz mi je z toho vsetkeho naozaj zle. chcem opat vratit tie casy, ked som bol uplne normalny a stastny chlapec a nemyslel som 24 hodin denne o jedle, kedy a co budem jest... nikdy som nebol diagnostikovany s ppp, ako som uz spomenul vyssie, nikto o mojich problemoch nevie. vsetko to zacalo asi pred rokom, ked som velmi rychlo schudol takmer 13 kg (v priebehu ani nie dvoch mesiacov). vtedy som vazil 73 kg pri vyske 188 cm. ked som schudol, mal som ledva 60 kg. nikdy by ma nenapadlo, ze to moze zajst az sem. teraz vazim 68 kg (musim podoktknut, ze teraz mi vobec nejde o to, kolko vazim, ale o moje zdravie). vacsinu som nabral spat pri zachvatovom prejedani, ako som sa neskor dozvedel, je to celkom normalne po mesiacoch rapidneho obmedzenia stravy... no najhorsie na tom je to, ze po tom, ako sa brutalne prejem, nedokazem udrzat v sebe nic a mam nutkanie zvracat. za tyzden niekedy aj 5 krat. potom sa snazim jest normalne, neobmedzovat sa, jest zdravo aby mi nic nechybalo, no dlho mi to nevydrzi. neviem preco to sam sebe robim, viem, ake je to nezdrave a fakt si zelam, aby to vsetko skoncilo. dnes ma takmer mamina pristihla a fakt som si uvedomil, ze takto pokracovat NECHCEM. takze dufam, ze vam nevadi ak sem tam mrkenm do fora a napisem :) btw mam 17 rokov.

žužulík2875

antiana
Gratulujem k tej váhe, že si sa odhodlala seknúť s vážením!! :) Ja som ju tiež chcela vyhodiť, ale neurobila som tak. Zatiaľ. No našťastie už sa nevážim 500 krát za deň, len tak raz za týždeň, dva krát. A čísielka sú tam, kde byť majú :)

Ale celkovo môj jedálniček nie je taký, akoby som si ho predstavovala. Stále som nedosiahla ten vysnívaný cieľ, jesť 5 krát denne. Možno to je aj tým, že tu mám priateľa zo zahraničia a on má úplne iné stravovacie návyky. Je asi tak dva krát do dňa. Mne je hlúpe jesť bez neho...no neviem babeny. Snáď si to nejak upravím a dosiahnem svoj cieľ.
Zatiaľ sú za mnou len raňajky (musli, tekvicové semiačka, kokos a čierny čajík so štipkou mlieka, namiesto kávy).
Pekný stravovací dník vám prajem

antiana

plán na dnes (dnes sú všetci doma, musím jesť):
R: káva
D: 2 jablká
Obed: zemiaky v šupke, čalamáda
Ol: káva s mliekom
V: jogurt, vločky, orechy, grah.rožok
posledný týždeň som nejak schudla, neviem presné čísla, lebo váhu som dala mame aby ju zlikvidovala lebo mi liezlo na nervy v kuse sa vážiť, a mám sa bez nej lepšie :-))) ale cítim to podľa nohavíc že sú mi voľnejšie aj keď si odmeriam nohy s krajčírskym metrom...