Nehanbim sa za to co som dnes zjedla

Príspevok v téme: Nehanbim sa za to co som dnes zjedla
veronika

ahojte! dostala som napad zalozot tuto temu, kde si budeme pisat, co sme dnes zjedli. po precitani niektorych prispevkov na tejto stranke sa mi fakt zda, ze niektore dievcata ziju len zo vzduchu, vody a obcas ovocie alebo jogurtik. ale budme k sebe uprimne,sme predsa ludia so zdravou chutou do jedla a do zivota. a jedlo je tiez dar. mozno povzbudime aj dievcata s PPP ked budu vidiet, ze su na svete ludia ktori sa stravuju normalne. tak do toho ! prosim o uprimnost.

marcelina78

A nezabudni Antiana, ze ovocie obsahuje vela cukru, myslis, ze taky normalny vareny zdravy obed je viac kaloricky ako ked si das 10 marhul? Urcite nie...

marcelina78

Antiana a neodpadavas po takomto jedalnicku prosim ta? Ved to musis byt nervozna jak pes. Bielkoviny ako jogurt a mliecne vyrobky su vhodne jest rano, vecer nie, na vecer su dobre uhlohydraty - cestoviny, ryza, zemiaky pre spravne travenie, ovocie len doobeda, najlepsie nalacno a nekombinovat s inou potravou ako banan, vlocky, jogurt, potom ti to v zaludku len dlho kvasi. Ved si vyhladaj nejaky vhodny jedalnicek a dzz sa ho, takto ked nic nehlces, len jablka a das si nieco normalne hned naberes 2 kila, co mas anorexiu?

antiana

Nie, Mkk, nie som vôbec nafúknutá a toľko veľa jabĺk zjem každý deň, niekedy aj viac ovocia - pomaranče, mandarínky, banány, a v lete všetko sezónne ovocie hlavne marhule, hrušky, hrozno a melón...aj dnes som doteraz zjedla už 3-4 jablká, obed som nemala lebo nemám chuť ani nechcem jesť také ťažké varené jedlá...ja uprednostňujem tzv. "raw food" a rozmýšľam že si o tom zoženiem knihy a budem sa tomu venovať viac a praktizovať to...večer si ešte dám moju pochúťku, ktorú si ale tiež len akoby "dovolím" ako prehrešok, a to ovocný jogurt alebo termix, ovsovločky, orechy a sušené slivky.

cayenne

R: ananas, ovsene vlocky, med
D: marhulovy smotanovy jogurt
O: kuskus s tuniakom, olivami, baby spenatom a cherry paradajkami
O: lentilky, mandarinka
V: zeleninovy salat s mozzarellou
+2l vody, 0,5l caju, kava

cayenne

R: ananas, ovsene vlocky, med
D: biely smotanovy jogurt
O: bravcove kusky s ryzou a so zeleninou
O: kusok jablkoveho pyte
O2: jablko
V: jogurtove pecivo plnene kuracmi masom a zeleninou
+2l vody, 0,5 l caju, kava bez mlieka a bez cukru

antiana

R: káva s mliekom
D: banán a pomaranč
O: jablko
Ol: 2 jablká
V: ešte neviem

Mám teraz takú detoxikáciu, ovocné dni, len tej kávy sa neviem stále zrieknuť...

žužulík2875

worbitch
Vitaj vo fóre! Samozrejme, že to vadiť nikomu nebude, na to sme tu, aby sme sa pýtali, aby sme druhých informovali, aby sme informovali samých seba, aby sme sa navzájom podporovali.
Mrzí ma, že tým všetkým trpíš, no viem, aké to je, takže súcitím. Tiež som nebola nikdy hospotalizovaná a o mojich problémoch nik nevie (a to už mám 6 rokov). Je to zákerná choroba, no verím, že si len v počiatočnej fáze, takže kým ťa bulímia nepohltí úplne, nepohltí tvoju dušu, myseľ, nezničí zdravie, vycúvaj. Hĺadaj spôsob, ako s tým svinstvom skoncovať. Píšeš, že ju máš rok a vraciaš tak 5 krát do týždňa. Nedovoľ posunúť tie čísla smerom na hor, lebo sa ocitneš ozaj v blúdnom kruhu, z ktorého niet cesty späť. Ja sa snažím z toho dostať sama, úpravou jedálnička, jeho pravidelnosťou, skvelým pitným režiom. Skús to aj ty. Držím ti palce. Pri akýchkoľvek nejasnostiach, otázkach, sme tu pre teba! I keď len cez písmenká, no i to je forma akejsi podpory a zároveň úľavy duše.
PAPA

žužulík2875

5 krát denne
RAŇ ovsené vločky (s kadečím, čo doma nájdem, napr. vlašské oriešky, strúhaný kokos, sušené brusnce či iné sušené ovocie, tekvicové semienka...)
DES activia biela (s ovocím, prípadne so sušeným), niekedy activia nápoj, či probia
OBE polievka (vývar so zeleninou, zeleninová, hríbová, paradajková, ...), ryžový chlebík k tomu, či tmavý (tekvicový, slnečnicový, ...)
OLO zeleninka (šaláty, či len taká samtoná paradajka, cvila, to je jedno), ryžový chlebík
VEČ rybka (dusená, pečená), či sója, niekedy len natural ryža dusená na cibuľke a mrkve, zaliata vývarom, kuskus, rizoto, grilované tofu ... a samozrejme kopec zeleninového šalátu

Všade sa snažím používať len olivový olej, biele pečivo je úplne tabu, celkovo moc pečivo nejedávam, veľa tekutín (denne aj 2,5 l čistej vody, bylinkové nesladené čaje, 100% ovocné šťavy), sem tam si pridám do vody aj javorový sirup, keď kávička, tak len espresso s troškou mlieka. Niekedy na večer si zobnem aj niečo nezdravé, ako chipsy, popcorn, ale to ozaj len možno raz do týždňa. K večeri a obedu si zvyknem dať aj pohár suchého bieleho či ružového vínka. Od obeda som si už zakázala konzumáciu ovocia (ale i tak mne ovocie príliš nechutí, takže to nie je až také ťažké dodržiavať).

Chcem zaradiť do jedálnička aj mäso, no neviem, či sa mi to podarí, mám k nemu akýsi odpor, i keď viem, že ho potrebujem kvôli cenným vitamínom. Musím si aj zvyknúť menej soliť jedlá (pre mňa je všetko bez chuti). Rovnako viem, že potrebujem viac pohybu, ale za mesiac budem kmitať od rána do večera, takže sa už neviem dočkať.
Tak toto je taký malý prehľad môjho jedálnička, nie je dokonalý, ale myslím, že je to krok vpred, nakoľko sa liečim z bulímie, takže tým, že dodržiavam akúsi stravovaciu disciplínu mi to prospieva.
Pekný deň prajem všetkým