Roacutan vylieci akne

Príspevok v téme: Roacutan vylieci akne
toro

Nasiel som tuto webku a cital som dost o ludoch ktori maju problemi s akne.Pravdaze mal som ich aj ja.Akonahle som dokoncil strednu skolu povedal som stop akne a povedal som koznej ze nechcem uz viac akne ani vidiet a ona mi predpisala liek Roacutan ci ako sa volal.Liecba timito antibiotikami trvala 6 mesiacov a na mesiac tabletki vysli na 480sk.A teraz mam 21 a vyse roka nemam ziadne akne a ak sa aj vitvori tak hned zbledne a zmizne.Ale je pravda ze na kazdeho tieto silne antibotika vplivaju rozdielne a umna nebola licba lahka,po prvom mesiaci az do ukoncenia liecbi som mal blet vyblednutu az bilu,popraskanu a musem som si ju natierat bielov mastickov a dost to stipalo a hlavne som mal stale popraskane pery.Ano boli to tazke mesiace ale teraz mozem povedat ze stalo to zato a som rad ze mam akne za sebov

Anaid

suzana: no vies co tusim tiez ani nie tak velmi ako prvykrat,ale zase sa mi to spravilo viac pri ustach,vtedy som to mala najma na licach. ale vsimla som si ze sa mi to vzdy spravi v septembri,hned ako pridem do skoly,asi zo stresov a tak celkovo zo zmeny prostredia. no byt tebou asi do toho idem znova,bo mne sestricka povedala ze teraz ked uz som starsia tak ze uz je mala pravdepodobnost ze sa mi to este vrati,tak som to skusila,uvidime..

suzana

ahoj Anaid..aj ja som brala R. v 15 a tiež sa mi to po roku vrátilo...ale nie až v takom stave ako predtým.. tebe sa to vrátilo späť rovnako ako pred liečbou? lebo aj ja niekedy rozmýšlam, či by som do toho nešla znova..a možno už fakt navždy by som sa toho zbavila..

Anaid

Ja uz ho beriem druhykrat a to mam este len 17 rokov. brala som ho uz v 15,pomohol,ale len na rok.Teraz som musela podstupit liecbu znova,mam za sebou asi 2 mesiace a vysledok je vyditelny.Snad uz na to treti krat nebudem musiet ist.Tie neziad.ucinky sa daju zvladnut,sice tiez uz som parkrat rozmyslala nad samovrazdou,mam casto depresie,placem ani neviem preco,ale inak da sa to zvladnut..toho pol roka je nic a ta cista plet za to stoji..nemyslite? ten kto trpi akne,to urcite pochopi...

mijadave

Ahojte vsetci,
hladala som na nete prispevky o skusenostiach s liecbou roacutanom...S akne sa uz trapim celych 22 rokov a rady typu neberte chemiu mi uz dvihaju adrenalin... kto to nema na tvari, dekolte ramenach, chrbte a intimnych miestach, nemoze pochopit, ako sa clovek musi v tomto stave citit. Verte mi, ze za tych 22 rokov s akne som vyskusala snad vsetko... lieky z Australie, kremy, zlupovacky, zarucene sady kremov a masiek z Ameriky a Anglicka, proste vsetko mozne... ak nieco zabralo, tak na 1-2 mesiace. Vyroky typu az sa vydas, zmizne to, az budes mat deti zmizne to si k srdcu neberte, som toho zivym prikladom, ze to nefunguje. Som vydata 10 rokov a mam 2 deti a akne nie a nie zmiznut... Moj brat vsak vyskusal roacutan, berie ho 6 mesiac a vysledky ma senzacne... tvaricku ma ako babo. tak som sa znova odhodlala ist k jeho koznemu a povedal mi, ze kde som bola doteraz, ze roacutan je liek pre mna ako stvoreny. Takze som ochotna podstupit tie vedlajsie ucinky, lebo chcela by som sa dozit peknej a cistej pleti, ved uz si ani nepamatam, ci som vobec taku mala. :) Takze prajem vsetkym, nech vyhrame ten boj s akne. Nech sa nam zdvihne sebavedomie, lebo pocit menejcennosti je strasny. a este horsia bolest naliatych vyrazok. Pa a drzte sa.

gejsha

fifka,to nejde jednoducho to sa lahko povie ze prekry si akne,7 rkov som ho prekryvala kvoli akne som prave zacala trpiet psychickymi problemami,pretoze som sa hanbila,prekazalo mi to a este k tomu v neposlednom rade bolelo vies

fifinka

Gejsha ja som uzivala roacutane kvoli akne vyse roka a zbytocne.Vvobec nepomohol mala som akurat suchu plet,pery,supala som sa,rozhadzany organizmus, nestoji to za tie vedlajsie ucinky!!!Radsej si prekry vyrazky dobrym makeupom,aknecolorom a uprav stravu.

gejsha

Ahojte.chcem sa len podelit o par skusenosti s roacutanom.uzivam ho uz par mesiacov so zatnutymi pestami pretoze sa u mna prejavilo vela neziaducich ucinkov ale musim vydrzat pretoze plet bez akne je momentalne mojou prioritou.akne mama 7 rokov,niesom tinedzer,som dospely clovek a to je moc a dospel to do nevydrzatelnej fazy...okrem strasnej suchosti koze,z ktorej mi vznikol na tele znova atopicky ekzem ktory som uz roky nemala,suchost pier,bolesti oci vecer,strasne vysoky cholesterol 6,8 a trigliceridov 3,5 ( norma je 1,6),k tomu som zacala mat znova depresie dost velke,ale depresiami a roznimi psychickymi problemami som trpela uy predtym ale mam pocit ze sa to zhorsilo a neviem preco,mozno teda aj z roacutane....takze je toho naozaj vela ale snazim sa zo vsetkych sil to nejak zvladnut.majte sa krasne a drzim vam palce vo vasom boji s akne

martanyk

Rada bych upozornila, ze ten Roaccutan zdaleka neni takovy nevinny, znam pripad kdy zpusobil tezke psychicke problemy - uzkosti, myslenky na sebevrazdu apod. Je to v pribal. letaku jako vedl. ucinek, tak si predstavte, jake brutalni svinstvo to asi musi byt. Chapu, za akne je hrozna zalezitost, zacala bych ale radsi komplexni detoxikaci organismu a nejakou dietou.
Dryim palce vsem v boji s akne.

lusika

ahojte, s Roaccutanom nemam este ziadne skusenosti, ale kozna mi ho nedavno ponukla ako poslednu volbu. ale mam obavy , citam, ze tu pisete o tych vedlajsich ucinkoch a tych sa obavam. ta sucha koza by sa este dala, aj popraskane pery. ale padanie vlasov?? je to len pocas liecby, alebo aj po nej, lebo o ne by som nechcela prist. zabudla som spomenut, ze mam 26r. a akne mam tak 8 mes. , predtym som mala tvar pekne cistucku. vobec neviem z coho to moze byt, ale vobec to nemizne a je to stale horsie a horsie. potesili by ste ma , keby ste mi niekto poradili.... dik.