Roacutan vylieci akne

Príspevok v téme: Roacutan vylieci akne
toro

Nasiel som tuto webku a cital som dost o ludoch ktori maju problemi s akne.Pravdaze mal som ich aj ja.Akonahle som dokoncil strednu skolu povedal som stop akne a povedal som koznej ze nechcem uz viac akne ani vidiet a ona mi predpisala liek Roacutan ci ako sa volal.Liecba timito antibiotikami trvala 6 mesiacov a na mesiac tabletki vysli na 480sk.A teraz mam 21 a vyse roka nemam ziadne akne a ak sa aj vitvori tak hned zbledne a zmizne.Ale je pravda ze na kazdeho tieto silne antibotika vplivaju rozdielne a umna nebola licba lahka,po prvom mesiaci az do ukoncenia liecbi som mal blet vyblednutu az bilu,popraskanu a musem som si ju natierat bielov mastickov a dost to stipalo a hlavne som mal stale popraskane pery.Ano boli to tazke mesiace ale teraz mozem povedat ze stalo to zato a som rad ze mam akne za sebov

komiko

Cawte vsetci...Mozte mi porasit?Mam 18.rokov a mam akne skoro vsade...Komplet tvar a este k tpmu mi to zasiahlo plecia...Dost hnus..Myslite zeby som mal vyskusat ten roacutan?

fastbaby

Tiez som brala Roaccutane. Liecba je dlhodoba a kombinuje sa casto s kremom Skinoren na odstranenie jaziev a skvrn po akne. Nie je to antibiotikum, ale retinoid. Nemali by ste pocas liecby uzivat vitamin A. Baby nesmu otehotniet, plod by bol degenerovany, resp. poskodeny. Mala som tazku formu akne. Prvy mesiac sa akne vobec nezmenilo. Nasadili mi k tomu Prednison na zvysenie protizapalovych procesov. Takze dalsi mesiac sa to mierne zlepsilo. Pekny vysledok bol u mna viditelny az treti mesiac, ale dobrala som komplet davku 180mg na kg mojej hmotnosti, takze liecba mi trvala dlhych 8 mesiacov. Oba lieky maju kvantum vedlajsich ucinkov. Kazdy mesiac sa mi prejavilo nieco ine. Bolesti ramennych a bedrovych klbov (asi mesiac), vysusene supajuce sa pery (cela liecba), suche oci (cela liecba), padajuce vlasy (poslednych 5 mesiacov), kozne ekzemiky na rukach zo suchosti (priebezne), sucha pokozka hlavy (posledny mesiac), zvyseny cholesterol (2 mesiace). Na pery staci obycajny Vitalos balzam asi 20x denne (niekedy aj viac), do oci kvapky Arufil a Vidisic gel, na pokozku tvare, tela a hlavy Eucerin (lekaren), na cholesterol 3 omega 1000mg (rybi tuk v tobolkach). Pomaha vela, strasne vela tekutin a 100mg C vitaminu denne. Ale hlavne veeela tekutin. Musim tiez poznamenat, ze vlasy som mala vzdy strasne huste, ale keby som mala riedke, tak si neviem predstavit, ci by mi po liecbe nejake ostali. Ale aj na to by som asi nieco nasla. Preco vam to tu tak podrobne opisujem? Lebo som sa s akne riadne vytrapila a vsetci mi chceli brutalne radit, co s tym robit. Vyskusala som vsetko mozne (kozmeticke pripravky, lekarsku kozmetiku, dermabraziu, laser) a akne sa vzdy vratilo. Nevyhadzujte prachy, ale bezte k svojmu koznemu a dajte si predpisat Roaccutane. Ak vam ho nechce predpisat z neznamych dovodov, pytajte sa alebo zajdite za inym koznym lekarom. Mne ho prva kozna ani len nespomenula a liecila ma vodickami, hoci uz vtedy som bola v hroznom stave (akne mi doslova mokvalo). Vymenila som ju a novy dermatolog mi povedal, ze niektori sa boja predpisat tento liek prave kvoli hojnemu poctu nepriaznivych ucinkov. Tento liek mi vsak vratil moju povodnu dokonalu plet a hlavne sebavedomie!

haru

ahoj richi_bb, prosimta tie antibiotika sa daju aj bez receptu kupit??a nevieš nahodou či na tie lieky sa može piť??ďakujem pekne za odpoveď...

cedric

didi
a ako dlho si brala roakutan?mala si tvar vo velmi zlom stave?to prve sa ti este viac spravili vyrazky a potom sa to zacalo lepsit???opis ako to prebiehalo lebo ja mam velmi zlu tvar koli akne a neviem no skusam vselico ale roakutan ten som este nebral.za aky cas zmyzli vyrazky?

didi

davajte si na Roacutan pozor, mne z toho vypadalo strasne vela vlasov.co je horsie, akne ci plesina?nechcem strasit, vlastna skusenost

sofija

Ja teraz beriem roaccutane 7 mesiac 30mg denne a mojej koznej by som bozakavala ruky za to ze mi ho predpisala ...neskutocne mi pomohla a uzasne to pomohlo mojej psychike lebo sa uz nemusim hanbit ist na ulicu ako predtym ...fakt je to super

pinky

prosimvas aaa tie suche pery...ako sa to bude prejavovat??? vem ze popraskane a tak ale ked ta mast smrdi co mam hehe :D :D :D nevete nepomoze len nejaký balzam abo labelo abo co??? prosim pomozte mi

richi_bb

Ja beriem tiez roacutan druhy krat, kedze prvy krat som sa na to vykaslal po mesiaci ked liecba zabrala tak som si myslel ze uz to mam za sebou a prestal som chodit ku koznemu. (mal som 16) Teraz ho beriem znovu, nedoplacal som nic bol zadarmo na predpis (iba 5 Sk za recept) a vysledky su uz po 3 tyzdnoch uzasne. Na to ake podliate mapy som mal na ksichte niekedy aj 3 cm velke je to omnoho lepsie. Ziadne nove akne sa mi netvori a citim sa omnoho spokojnejsi ako pretym. Vedlajsie ucinky som zatial nepostrehol okrem pier. Ale myslim ze to este tych par mesiacov vydrzim aby bol efekt trvaly.

nata

uzivam roakutan,najnizsie davky uz treti mesiac. vedlasie ucinky minimalne. plet po troch mesiacoch vyrazne zlepena. odporucam kazdemu.