Chcem pribrať na váhe

JA12345

Tak ja som bola vždy chudulinkiá a mohla som spapať aj 100chladničiek. Lenže stačí ísť len pár krát jednému najlepsiemu liecitelovi:D. Do Nitry. Ten pomoze 100percent, bola som tam pred tyzdnoma pribrala som odvtedy 3 kg:D takze wazne odporuucam. vola sa Jan Pravda. Dajte si www.janpravda.sk vynikajuci:d skutocne odporucam

lill

skus ist ku doktorke, ci by ti nezacala davat B12-ky...ja som pribrala 4 kila...aj ked oidvtedy malo priberam ,ale kazde kilko je dobre..takze odvtedy mam hore 5 kil..plus chodim do posilky..a jed vela bielkovin a sacharidov..to mi hovoria, aj ked to straaasne pomaly ide hore...no des..aj ked som probrala ani to na mne neni vidiet :(

tomy2381

Ahoj.Nemožem pribrat ani za svet neda sa mi.Pritom jem až 6 krat denne plus desiata a ničo do toho.Prečco nepriberam?

Magy

krystina - citaj ci pise Denz, momentalne to vynimocne ma hlavu a patu :DDD
Denz - zartujem.

Krystina - moja rada znie - neries. Kym to nie je chorobne vychudnutie - co by ti potvrdil alebo vyvratil lekar, tak sa tym netrap, dlhodobym trapenim sa si znicis psychiku, ktora sa riesi tym tazsie, cim dlhsie taketo zbytocne trapenie trva.
Vies preco kopec zien ma v dospelosti velke problemy s vahou, stravovanim a pod? Lebo ked boli mlade, trapili sa pre to i ono a zbytocne a zbytocne skusali kdejake diety, lieky, terapie a hluposti. Rozmyslaj - ako dopadne metabolizmus, psychika a telo takeho cloveka, ktoreho kazdu chvilu tahas inym smerom prave v case, ked potrebuje klud na vyvoj? Chvilu sem, chvilu tam... Takto rozhodena biochemia sa vypomsti. A mame na svete bulimiu, stresy, depresie, chorobnu tucnotu a kde co este.

Denz

Stavba tela a telesná hmotnosť je ovplyvnená viacerými činiteľmi. Svoju úlohu zohráva predovšetkým vrodená dispozícia. Ak sú Vaši predkovia štíhli, znamená to, že ste túto vlohu pravdepodobne zdedili aj Vy. Vo veku 20 rokov sa ešte ukončuje vývin Vášho organizmu a je pravdepodobné, že Vaša postava v najbližších rokoch ešte spevnie. Iným dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje hmotnosť, je výživa. Ak chcete pribrať, tu sú hlavné zásady, ktorými by ste sa mali riadiť. - Jedávajte pravidelne 5-6 krát denne, na jedlo si doprajte dostatok času. - Na rozdiel od väčšiny ľudí, ktorých trápi skôr ako schudnúť, Vy si môžete dopriať veľké porcie. Vaša denná strava má obsahovať asi 14 000 kJ (3350 kcal). - Vo výbere potravín sa nemusíte obmedzovať, naopak, stravovať by ste sa mali čo najpestrejšie. - Základom stravy človeka sú potraviny bohaté na škrob (chlieb, pečivo, zemiaky, ryža, cestoviny a pod.) ktoré by mali byť súčasťou každého denného jedla. - Výdatnosť (energetickú hodnotu) stravy zvyšuje najmä tuk. Chlebík si môžete nahrubo natrieť rastlinným maslom. Energetickú hodnotu stravy si môžete zvýšiť rôznymi dressingmi a omáčkami na báze rastlinných olejov. - Energeticky výdatné sú syry. - Mastné druhy mäsa a mäsových výrobkov nie sú veľmi vhodné pretože obsahujú veľa cholesterolu. Rozumnejším riešením je väčšia porcia, ale nie tučného mäsa. Mäso si môžete „pomastiť“, prípadne  výpek z mäsa použiť na prípravu omáčky, ktorá zvýši energetickú hodnotu pokrmu. - Sýtivou a zdravou výživou sú jedlá zo strukovín. - Každý denný pokrm by mal obsahovať ovocie alebo zeleninu. - Medzi jedlom môžete „mlsať“ oriešky alebo sušené ovocie. Sú chutné, energeticky výdatné a obsahujú tie zložky, ktoré naše telo potrebuje – vitamíny, minerálne látky, vlákninu a nenasýtené mastné kyseliny. - Zdrojom „kalórii“ pre Vás môžu byť aj ovocné džúsy. - V rozumnom množstve si môžete dopriať sladkosti. Medzi tie, ktoré obsahujú aj hodnotné živiny patria napr. musli tyčinky, alebo tmavá čokoláda. - Chuť do jedla zvýši strava, ktorá je pestrá a esteticky podaná, konzumovaná v príjemnom prostredí. - Na rozvoj svalstva má priaznivý vplyv aj cvičenie. Budovanie svalov podporuje výživná strava s dostatkom bielkovín kombinovaná s pravidelným posilňovaním. Nie je pritom potrebné užívať žiadne špeciálne doplnky výživy. Chudosť môže byť zapríčinená aj ochoreniami tráviacej sústavy, ktoré môžu spôsobovať poruchu trávenia, vstrebávania alebo látkovej premeny. Zatiaľ čo nadmerná hmotnosť a tučnota môže mať za následok mnohé zdravotné problémy, chudosť je zo zdravotného hľadiska podstatne menej riziková.   Primar.sk odporúča: www.nobel.sk – Oficiálna databáza liekov registrovaných v SR

patricia1323

ja som za jeden týždeň pribrala 3 kilá a nikdy som pod moju váhu+tie 3 kilá neklesla. Jednoducho. Sedela som doma stále som sa napchávala, cítila ssom sa prejedená a to najdôležitejšie je, že som sa nepohybovala.Vôbec! Proste ked sa začnete hýbať spaľujete tuky a ja som 3 dni v kuse sedela pri telke.Bola som rada že som pribrala, ale malo toto rýchle pribratie aj následky = STRIE, ktoré mám doteraz, ale nevidno ich už :)