Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

alenda

Lyly, zdravá výživa nemôže škodiť, len otázne je, čo je skutočne zdravé, a za akým cieľom sa to propaguje, či kvôli tomu aby bolo ľudom lepšie, alebo sa niekto chce nabaliť. Herbalife niekoho vyliečil aj z rakoviny, takže je to naozaj individuálne. Ale existuje veľa zdravých vecí, treba hľadať. napr, kokosvý olej proti depresii, na ukľudnenie, a očisťuje telo od baktérii.

lyly

Alenda, bola som len konkretne zvedava na nazor, troška ma to prekvapilo, pretože do teraz som si myslela, že zdrava vyživa nemôže škodiť. asi je to individualne, ako so všetkym. ďakujem ti

alenda

Lyly, čítala som tvoj príspevok, kde si sa pýtala na Herbalife. Myslela som, že RNG položíš skôr otázku, ktorými liekmi by bolo možné pozitívne ovplyvniť psychiku, aby sa človek mohol cítiť lepšie, lebo pri strese existujú rôzne prírodné doplnky, aspon myslím...HERBALIFE NESKÚŠAJTE ANI OMYLOM!!! Je to iba predražené, škodlivé a neúčinné. Navyše po vysadení pôsobí ako droga, ktorú potrebujete a stav sa tým potom iba zhoršuje, lebo mám pocit, že bez neho nevládzeš. Nie je vhodný pre človeka, ktorý na tom nie je psychicky dobre a ani pre iných. Niekoho možno vylieči, ale môže posobiť aj ako toxín v tele, ak ho náhodou distribútor predá napríklad po záruke. Je to len o tom, že vás presvedčia, že s Herbalifom je vám dobre a bez neho nahovno. Neskúšaj to Lyly.

lyly

Ahoj Alenda, veľmi pekne ti ďakujem za radu a úprimne mi je ľúto, že sa necítiš dobre. Mne stačí problém so SF a mám dosť, nie ešte niečo navyše. Tiež sa snažím robiť všeličo možné, škoda je, že nič neučinkuje naveky. Musíme sa ale snažiť myslieť pozitívne. Dúfam, že sa ti polepší. pa

alenda

lyly, detoxikácia je dobrá vec, ale Herbalife v žiadnom prípade neskúšaj, z vlastnej skúsenosti je to kravina, ani čistenie aloe vera nie je zázrak, nechcem tu nikoho naľakať, ale so stresom sa spája strašne veľa chorôb a hlavne sa odbúravajú potrebné látky v tele. Kukni otázky na RNG, alebo sa ho prípadne spýtaj, čo si o tom myslí. Ja som teraz v hroznom stave, jedla som nejaké svinstvo od imunologičky, nemám možno ani tak stresy zo SF, ale mám už riadne depky z môjho biedneho zdravotného stavu, a z toho, že lekári mi nedokážu pomôcť, mojím problémom je, že mám v sebe nejakú baktériu, ktorá mi vyvoláva toxíny, a teraz ju len nejako zlikvidovať, RNG mi poradil, uvidím ako to zaberie. Ale toxíny toho vedia veľa narobiť v hlave, lebo keď som bola na tom zdravotne dobre, tak som bola šťastná a teraz ma nič nebaví, len ma všetko deptá a pomaly ma chytá už asi aj panická porucha, neviem či toto dokáže liečiť psychiatrička, a či naozaj tá baktéria má takú silu, no uvidím, ak sa mi ju porazí zničiť nejakými prírodnými liekmi:)Lenže môj prípad je trošku iný, keď mám aj zdravotný problém, tak sa mi to ťažko posudzuje. Ale lieky od psychiatričky zatiaľ tiež nechcem, lebo som bola zo SF úplne vonku a všetko sa mi darilo po roku užívania antidepresív a teraz sa to v priebehu pár mesiacov totálne zvrátilo. Už myslím na úplné blbosti...či mi nevypadajú náhodou vlasy zo stresu a tak... des a hrôza.

zuzic

awojte! nemyslim si ze mam SF ale neviem preco vzdy ked som na vysetreni u doktora co je ku mne trochu blizsie tak sa zacnem cervenat a trase sa mi hlas. neviete mi poradit co mam robit aby som sa takto nestrapnovala? mam len 15r.

lyly

Ahojte, keď spominate detoxikaciu, ja by som sa chcela spytat Adeldy, niekedy davnejšie si spominala,ze si uzivala her alife, ale ze si mala nejaky zdravotny problem. Bolo to vazne ? Ja nad nim stale rozmyslam (co som ti uz kedysi pisala), ale mam aj obavu. Myslis, ze je to dobry napad ?
dakujem ti za radu.

majky

ahojte. Mam sa strašne zle a trvá to už asi 3 roky. Vôbec neviem čo mám s tím robiť nedokážem sa porozprávať ani s kamarátmi, mam pocit, že som zbytoční, že nič neviem urobiť. Pomôžte mi prosím.