Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

fobicka

caute. to ste sa uz vsetci z toho dostali ked sem nik nechodi? ja sa momentalne citim na houby..na dve houby.. :( nemam na nic naladu ani chut, nemam silu bojovat proti tomu :(

stoma

Ahojte všetci, nevie mi niekto poradiť, užívam AD, a posledné dva týždne ma veľmi pália oči, sú horúce, dávam si na nich studené obklady, a tak tiež mi puchnú, neviete, čo to môže byť, máte aj vy podobné problémy, čo užívate AD? Tak pa pa

luky999

stoma: ja viem ze kazdy liek ma aj vedlajsie ucinky ale ja uz fakt neviem co mam robit:( no ano mozno sa cervenaju aj niektory spoluziaci ale vobec nie az tak ako jaa....a je to o to horsie ze som taky problem pred tym vobec nemal hovorim zacalo to asi mesiac pred vianocami...pred tym som take problemi nemal a nikdy by som si ani len nepomyslel ze ma to njekedy postihne ale mam pocit ze je to den co den horise:( stale sa pozeram do zrkadla ci nie som cerveny..uz som na tom zavisly:(a ked idem medzi ludi tak nato ties stale myslim ci sa nahodou neceervenam:( a sport? jasne ze sportujem a je to este horsie lebo ked beham alebo podobne tak som este horsie:( minule som utekal na autobus a ked som dobehol tak som bol cerveny ako paradajak...keby som bol vedel tak radsej idem pomaly a pockam si na dalsi:(

luky999

jasom: tu mas maila.......stihl026@azet.sk napis ked budes mat cas lebo ako tak citam tak by som tie lieky asi potreboval ale nechcem ist za ziadnym odbornikom:(

alex jacinto

Veru ja mám problém sústrediť sa, ale tuto nie je problémom sociálna fóbia, lež láska. Sociálna fóbia mi aspoň nekafre do učenia. Čo chcem, to sa naučím. Dakedy aj nabiflím ;)

george78

Prajem prijemny vecer.chcem sa vas spytat na jednu vec.ma volakto problemy sa sustredit?asi mam vela myslienok ci co.napr:ked je objednavka.zavolaju povedia datum a cas,ked si hned nezapisem tak zabudnem.som nejaky nesustredeny v poslednu dobu.dost ma to stve...

stoma

Pre luky999: Nezabúdaj, že každý liek má niejaké vedľajšie účinky, môže sa ti poškodiť fyzické zdravie, máš veľkú traumu z toho, že sa červeňáš? Ja poznám spustu mladých ľudí čo sa červeňajú a z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že je vždy lepšie sa červeňať ako byť biely ako stena, a odpadávať. hmm, žeby mladosť pochabosť? A z tvojich spolužiakov ani jeden sa nečerveňá? Neverím. To, že sa červeňáš svedčí len tomu, že si mladý, plný života a elánu, psychické lieky ti všetky tieto klady odoberú, ver mi, budeš horšie na tom ako si teraz. A čo šport, chodíš plávať, behať, do fitka a podobne? To ti tiež môže pomôcť. A od liekov na sto krokov. pa pa

jasom

luky999. Tie lieky su od internistu. Nie su volnopredajne, len na recept. Zabrali vzdy na 100%. Daj e-mail, napisem podrobne.

luky999

JASOM: cize ked si zacal brat tie lieky tak si sa uz vobec necervenal? az tak ti pomohli? a tie lieky sa nedaju kupit na volno? potrebujes recept? tebe to predpisal psycholog?aj ja teraz maturujem a ties sa toho velmi bojim:(a ty si sa dlho cervenal?? lebo mne to zacalo z nicoho-nic asi mesiac pred vianocani:( a vobec neviem preco predtym som vobec take problemi nemaaal

luky999

STOMA: a ake tabletky beries?predpisal ti ich psycholog? vies lebo ja by som presne to potreboval aby som sa uz necervenal ale nechcem navstvit psychologa..nedaju sa tie lieky kupil bez receptu? len tak navolno?