Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

___alexis___

katikaaa: mna caka to iste a jednoznacne si musim uhut inak by som to urcite nezvladla, lebo sa uz dost dobre poznam. Neriskujem to , ze zo mne nevyjde hlas a ze sa mi bude aj hlava na krku triast. Takze podla mna v pohode si uhni. Nemas co stratit, prave naopak :)

dominik1

..ale najviac ma trapi to, ze kvoli tomu nemam priatelku..navonok som otvoreny a spolocensky ale na takyto vztah som uzavrety...bojim sa mat rad...:(

dominik1

neznasam ked som priamo stredobodom pozornosti...okmzite som cerveny...ked som medzi viacerymi ludmi, napr. svatba, alebo ples...citim ze mi cela tvar hori..alebo sa nadmerne potim...keby bola v miestnosti tma, tak sa bavim uplne v pohode, to palenie lic by mi vobec neprekazalo... sice tak by som sa mozno ani necervenal...ktovie ;)

preco

Dominik1, tak to musi byt fajn, ked sa vies bavit v spolocnosti. Ja sa napriklad zabavim len s ludmi, ktorych velmi dobre poznam, inak je spolocnost pre mna utrpenie, lebo som prilis napata na to, aby som sa dokazala bavit.
Podla coho usudzujes, ze mas FS?