slaba imunita aj ked robim vela pre posilnenie

Príspevok v téme: slaba imunita aj ked robim vela pre posilnenie
cestovatelka007

Zdravím, čo by ste mi poradili na posilnenie imunity, je už marec a ja som od októbra vkuse chorá ! :((( kažý druhý týždeň kašlem etc.

Beriem lipozomálne C ( take toto bez paradajok ), ešte D, krvný rozbor mám pekný ?, vlasy mi nepadajú a pleť sa výrazne zlepšila diétou, ale imunitu mám nanič ? Preplachujem nos soľnými heftami ,otužujem sa striedavou sprchou ak sa dá, dodržiavam HIT diétu,aj bez lepku viac menej, bez mlieka lebo mi fakt vadilo, jem zdravo, cvičím, športujem, tvorím a relaxujem ? Prekonala som silný covid, veľmi dlho som kašlala ( som 3x očkovaná ). No imunitu mám zníženú už dhé roky života, keď sme na SR o covide ani nechyrovali. Morské riasy mi bars nepomohli.
Pomôže mi ashwagandha - môže sa pri HIT ? (histamínovej intolerancii )
Môže sa brať hliva ustricová ?
Ktoré probiotiká beriete pri HIT ?
Ďakujem za vaše rady !

P.s. kvôli HIT nemôžem jesť nakladanú kyslú kapustu a vadia mi aj jogurty , čiže fakt neviem, ako ešte na to.

henkalic

a ked ich prestanes uzivat, imunita ti moze zas klesnut nie? tak nie je to tak, ze ich potom treba uzivat proste stale?

Mona1

pomoze aj kratkodobe uzivanie, vsak lepsie ako, aspon nejake vitaminy sa doplnia. ale ak to ma mat aj nejaky taky lepsi efekt, tak treba dlhodobejsie. vsak nie nadarmo robia tie balenia niekolko kusove, aj to treba pravidelne uzivat, nie len tak, ked cloveka napadne.

hrantika

Tak ale toho je si myslim dost a niekomu, kto nic neuziva, by to teda malo isto pomoct. Kolko je potrebne ich uzivat, aby sa napriklad iste vysledky zlepsili?

Tamarka_154

Neviem, čo ešte viac by kto chcel. To je toto taký základný balíček na zabezpečenie imunity a zdravia. Už keď niekto potrebuje niečo iné, ďalšie, tak sa dá dokúpiť. Ale tak to asi málokedy treba, jedine pri nejakých ochoreniach alebo zlých výsledkoch dajme tomu.

samithia

vitaminy C, E, D, vsetky tie Beckove vitaminy, horcik, zelezo, zinok, selen. to je asi taky zaklad by som povedala. kazda z tych zloziek ma vplyv na nieco ine.

smrecka

to mas pravdu, len po akych vitaminoch sa ma clovek pozrezat. najlepsie je ak napriklad jedna tabletka obsahuje vsetko potrebne len otazka je co by to potrebne malo vobec byt?

humka44

No ja tomu vobec nerozumiem, co sa tam pise :D Ale tak jasne, ze slaba imunita a caste choroby asi suvisia s tym, ze telu nieco chyba. Zaklad je podla mna doplnat nejakym sposobom vitaminy.