Zničila mi úplne celý život

Príspevok v téme: Zničila mi úplne celý život
Hrozne12345

Mám 20 rokov, čoskoro v apríli 21 meram, iba 160cm. Endokrinologicka mi povedala, ako 14-ročnému, že už nenarastiem, lebo mi dala vysoké dávky liekov EUTHYROXU100, a že to aj uzavrelo rastové štrbiny. Bol som, aj na rentgéne rastových štrbin, ale mám už ich uzavreté. Veľmi ma trápi, žerie ma to neviem stým žiť. Brzdí má to vo všetkom. Ako mi to mohla spraviť, keď vidím ako iný chalani rastu, ešte v 16-tich, a aj staršom veku veľmi to bolí. Psychicky ma to láme, a neviem taký žiť. Neviem, ani opísať tie pocity, a myšlienky vo mne. Prečo sa to stalo práve mne? Aké sú možnosti, lebo ja si to ďalej takto neviem predstaviť.

Scenarista

S vyskou problemy nemam, ale viem pochopit co prezivas, pretoze som mal vela kamaratov, ktori nemali nejako velku vysku, vela z nich malo tak okolo tych 160 cm. Je potrebne sa s tym naucit zit, hoc budes v nejakych veciach limitovany, proste na povolania ako vojak, hasic, policajt mozes zabudnut, aj tam su nejake telesne limity a viem ze do tych 165 cm je to zbytocne vobec chciet.

Sofka4444

Chápem ta, tebe zničila život nízka výška a mne zase nespavosť. Mam 24 rokov a od 19 sa trápim tým ze nemôžem spať. Čize chápem ta. Ja takisto kvôli tejto chorobe nemôžem žiť ako iní mladí a nemám chuť sa socializovat. A pochodila som mnoho lekárov a nik mi nepomohol. A inak ja som síce dievca, ale meriem asi len 155 cm. Čize tiež to nie je žiadna výhra...