Zničila mi úplne celý život

Príspevok v téme: Zničila mi úplne celý život
Hrozne12345

Mám 20 rokov, čoskoro v apríli 21 meram, iba 160cm. Endokrinologicka mi povedala, ako 14-ročnému, že už nenarastiem, lebo mi dala vysoké dávky liekov EUTHYROXU100, a že to aj uzavrelo rastové štrbiny. Bol som, aj na rentgéne rastových štrbin, ale mám už ich uzavreté. Veľmi ma trápi, žerie ma to neviem stým žiť. Brzdí má to vo všetkom. Ako mi to mohla spraviť, keď vidím ako iný chalani rastu, ešte v 16-tich, a aj staršom veku veľmi to bolí. Psychicky ma to láme, a neviem taký žiť. Neviem, ani opísať tie pocity, a myšlienky vo mne. Prečo sa to stalo práve mne? Aké sú možnosti, lebo ja si to ďalej takto neviem predstaviť.

Lukassss

Kamka to neznamena ze ked je niekto natom horsie , ze teraz mam skakat po strop ako som natom super. Ty odkial vies ze niekto ked mu chyba noha ze sa netrapi . Tu len mudrujete ako vsetko brat pozitivne ale nedokazete si ani len predstavit ake je to zit s nejakym takym niecim. Nehovorim keby tu dala rady osoba co je natom horsie, ale davaju to len pozitivne rady taki ludia co mali stastie a su zdravi.

Kamka2

Lukassss: Ak Ti príde že recept a záruka na šťastie je ten, že človek musí mať normálnu alebo nadpriemernú výšku a bez toho to nejde, tak potom samozrejme nebudeš nikdy šťastný, ale nezvaľuj to prosím na druhých ako som ja. Na svete existujú ľudia s oveľa ťažšími fyzickými hendikepmi (napr. ľudia na vozíčku, ľudia ktorým chýbajú ruky, nohy, alebo prípade oboje, ľudia ktorí majú problémy so zrakom, sluchom...). Nedávno som videla v metre ženu, ktorá mala len jednu nohu; druhá jej chýbala vyššie ako od kolena a mala tam protézu; rovnako nej chýbali aj obidve ruky (od lakťa vyššie, len na končatine jednej z nich mala niečo akoby zárodok prsta). Vyzerala ako jedna z tých detí čo sa takto narodili vplyvom škodlivých liekov, ktoré boli ich matkám predpísané v tehotenstve... Predstavujem si, že mala problém sa hoc i len sama učesať (pretože jej ramená a zvyšky rúk by jej asi nedosiahli nad hlavu). Čo má asi povedať niekto v takomto stave? Myslím, že keby mohli takíto ľudia, ľudia na vozíčku, aj iní zdravotne postihnutí ľudia sa s vami vymeniť, hoc aj za vašu nízku výšku, tak by boli celí nadšení a šťastní. Ty aj s OP vidíte len to ako ste nižší ako priemer, ale nevidíte už to že napriek tomu ste na tom stále lepšie ako kopec iných ľudí, či už s ťažším alebo ľahším zdravotným postihnutím. A prskáte tu za to jedovaté sliny. Tisíckam, možno miliónom ľudí na svete rozdal osud ťažšie karty, a musia sa s nimi pasovať aj tak. Nie ste jediní, ktorí to nemajú idealne. Normálnym ľuďom nebude vadiť že má niekto nižšiu výšku, ale to že je nepríjemný a protivný to hej. Tak si vyber.

timejskaJ

ako nechapem preco by si mala mat zniceny zivot. ja meriam sice o ľcm viac a co teraz preto by som sa mala citit akoze nejak menej cenna alebo co si mam pod tym predstavit

Lukassss

Vase rady su neskutocne , to su presne take , ze vidno ze nemate podobne problemy. Co akoze ked bude mysliet pozitivne tak bude mat 180cm ? Ja mam podobne problemy a nedaju sa vyriesit myslenim....

Omen

Hrozne,
život máš ešte len pred sebou a ona ti ho nezničila, ničíš si ho ty sám. Svojím myslením, konaním, chápaním. Musíš sa s tým vyrovnať a naučiť žiť. Ak to nedokážeš sám, tak sa objednaj k psychoterapeutovi, ten ti s tým pomôže.
Máš pred sebou dopoly naplnený pohár vodou a momentálne ho vnímaš ako POLOPRÁZDNY, ak ho začneš vidieť ako POLOPLNÝ, potom si vyhral. Čas a energiu, ktorú si vkladal do tejto veci a ktorú nemôžeš a ani nedokážeš zmeniť, môžeš využiť na zmysluplnú. Len z nej dokážeš čerpať vo svojom ďalšom živote.

Kamka2

Ja mám 162 cm, môj priateľ je odo mňa viditeľne nižší, a žijeme si spolu úplne skvele. Je to jeden z najpohodovejších ľudí ktorých som stretla. A dokáže robiť kopec športových aktivít, napr. plávať, lyžovať, kajak, golf, byciklovanie desiatky kilometrov v prírode...ale nielen to. Vie si napr. sám opraviť hrdzavý povrch na aute (tak že vyzerá ako nový), zrezať starý suchý strom zo záhrady (a ten strom mal možno tri metre alebo aj viac), vie pripraviť a upiecť pizzu úplne od začiatku (tak že si sám spraví aj cesto) alebo jablkový koláč, vie vyriešiť Einsteinovu hádanku, vie sa postarať o domácnosť, vie žartovať a robiť dobrú náladu... takže je s ním pohoda a zábava. Je spoľahlivý. Nefajčí a neopíja sa, ani neberie žiadne drogy. A aj keď je už oveľa starší ako Ty (dokonca aj starší ako ja) tak stále má elán učiť sa nové veci, ktoré ho zaujímajú. Mne už jeho rozdiel vo výške medzi ním a mnou ani nevadí, lebo má toľko pozitívnych čŕt a atribútov, že to tento "nedostatok" úplne vyváži.

A keby teraz zrazu nejakým spôsobom narástol, tak možno už by to ani nebol on, ako som si naňho zvykla (aj keď nevravím, že by mi to vadilo :) ).

Takže je to na Tebe. Môžeš sa nad svojou výškou nezmyselne trápiť a (podľa mňa) zbytočne si ničiť život, alebo sa môžeš zo života snažiť vyťažiť čo sa dá, byť dobrým človekom, venovať sa sebarozvoju v iných sférach ako je len telesná výška, a je možné že pri pozitívnom naladení si nielenže zlepšíš sám život, ale aj nájdeš niekoho kto Ťa bude mať úprimne a naozaj rád.

P.S. Niekde som čítala (neviem či to nebolo zrovna na tomto fóre) že chlapom ktorí sú nízky to z dôvodu porovnateľnej alebo primeranej výšky (s partnerkou) ide lepšie v posteli :)

Hrozne12345

Ja by som radšej nežil. Aaaaa, akú liečbu nasadila, že mi dala tabletky, ktoré teraz neberiem? A keď mi povedala, že už nenarastiem, lebo mi dala vysoké dávky liekov Euthyroxu 100, a že aj uzavreli rastové štrbiny hneď som ich PRESTAL brat. Zničila všetko na čom mi, kedy záležalo. Nikdy jej to neodpustím, ani sebe. Všetci narástli, len ja nie.

Hrozne,
ja ti poviem, čo je HROZNÉ.
HROZNÉ je to, že ani po šiestich rokoch si NEPOCHOPIL, že ti lekárka zachránila život a to, že si prestal rásť, je daň zato, že žiješ a môžeš sa tu donekonečna na ňu sťažovať.

Ak by tak neurobila, mohol by si sa sťažovať na druhom svete zas a opäť na ňu, že ťa neliečila. Nediagnostikovaná a neliečená porucha štítnej žľazy totiž vedie k nezvratným poškodeniam a môže spôsobiť napríklad zlyhanie srdca alebo viacerých orgánov. Pochopil už alebo budeš pokračovať vo vlastnej sebaľútosti a riskovať nielen duševné, ale aj telesné ochorenie?

Omen

Hrozne,
ja ti poviem, čo je HROZNÉ.
HROZNÉ je to, že ani po šiestich rokoch si NEPOCHOPIL, že ti lekárka zachránila život a to, že si prestal rásť, je daň zato, že žiješ a môžeš sa tu donekonečna na ňu sťažovať.

Ak by tak neurobila, mohol by si sa sťažovať na druhom svete zas a opäť na ňu, že ťa neliečila. Nediagnostikovaná a neliečená porucha štítnej žľazy totiž vedie k nezvratným poškodeniam a môže spôsobiť napríklad zlyhanie srdca alebo viacerých orgánov. Pochopil už alebo budeš pokračovať vo vlastnej sebaľútosti a riskovať nielen duševné, ale aj telesné ochorenie?

Hrozne12345

Prečo sa to stalo akurát mne. Je to ako za trest. Nebaví ma takíto život. Do konca života to bude, len trápenie. Ostatný ešte v 16-tich 17-tich aj 18-tich rastu, niektorý aj dlhšie. A mňa doj*ebala v 14-tich už, ešte mi to aj povie on vtedy sa to už nedá.