Zničila mi úplne celý život

Príspevok v téme: Zničila mi úplne celý život
Hrozne12345

Mám 20 rokov, čoskoro v apríli 21 meram, iba 160cm. Endokrinologicka mi povedala, ako 14-ročnému, že už nenarastiem, lebo mi dala vysoké dávky liekov EUTHYROXU100, a že to aj uzavrelo rastové štrbiny. Bol som, aj na rentgéne rastových štrbin, ale mám už ich uzavreté. Veľmi ma trápi, žerie ma to neviem stým žiť. Brzdí má to vo všetkom. Ako mi to mohla spraviť, keď vidím ako iný chalani rastu, ešte v 16-tich, a aj staršom veku veľmi to bolí. Psychicky ma to láme, a neviem taký žiť. Neviem, ani opísať tie pocity, a myšlienky vo mne. Prečo sa to stalo práve mne? Aké sú možnosti, lebo ja si to ďalej takto neviem predstaviť.

merceelolo

mozes byt rad, ze nemerias ste menej. ak sompochopil, tak v celku si proste zdravy chalan a tak nemyslis, ze mas byt za co vdacny? ako naco sa takto triznit, ved to nie je ziadny hendikep

pupavka18

Hrozne

Ale to už je v tv.psychike obrovský pokrok, že už nerozmýšľas ako 14,15 keby si sa už prestal porovnávať s vyššími postupne..

Veď si zdravý, život pred tebou, a máš 160 cm, nemáš 155... (mne sa zdá, že už si tu písal dávnejšie, alebo možno niekto uuuplne s podobným problémom)

Čo keby si si začal hľadať kamošku tvojej výšky, lebo láska hory prenáša
Lebo mať kamošku, to ťa ,,prenesie" úplne do iných sfér, podnikať spoločne aktivity, stačí sa zasmiať úprimne a svet hneď vidíš úplne iný

Takto si furt v zajatí týchto myšlienok, a nič len trápenie dookola, dookola

Možno sa cítiš menejcenný v prítomnosti vyšších kamarátov, ale ak ti to oni nedávajú pocítiť, tak nie si sám

Maj splniteľné ciele, ja som sa tiež musela zmieriť s tým, že jediná dcéra je postihnutá = inak nebude...

Každý má svoje plány, sny, no ale realita je iná

ovomaltine

Moznosti mas take, ze zacnes brat nejake lieky, ktore ti potlacia tvoju blbu naladu z toho. Alebo sa odstahovat do krajiny, kde je priemerna vyska ako ta tvoja, aj to je moznost.
Pochybeni lekarov je moc, aj dcera herecky valentovej niekde pise, ze - Jeden neurológ, dokonca primár, pri mojej mamine veľmi pochybil,..Nemalo by sa to stavat, a aj tak.

Hrozne12345

Všetci narástli, len ja nie. Je to fakt úbohé somnou. Neznášam sa. Všetci sa porovnali, že koľko nárastu, koľko za aký čas narástli, len ja nič. Od 14-tich som ostal rovnaký. Strašne niečo. Chvála Bohu, že nemám takú psychiku, ako keď som mal 14,15,16,17 hneď by som si ľahol na kolajnicu. Keď mi to povedala v 14-tich, hneď ten deň som to chcel ukončiť. Aj som sa pokúsil, ale otravenim sa, ale nič sa nestalo. Nikdy som to neľutoval.

meridian

Chápem ak sa niekto necíti dobre vo svojej koži .
Či už je to pre malý vzrast alebo malé hocičo … Naopak sú ľudia ktorý majú veľké napr nos a všeličo alebo aj krivé či inak nedokonalé bude to asi tým že všetci sme originál a jedinečný .Moja babka vravievala ,že na každú dieru sa nájde záplata ….
Nebudem ti písať o ľuďoch ,ktorý napriek svojej “nedokonalosti” často handicapu sa práve tomu stali jedinečnými …Určite ťa tvoji blízky možno rodičia ,ktorým na tebe záleží ukludnovali takýmto spôsobom …Ja ťa nebudem !citim ,že je táto jedinečnosť pre teba zásadná a nevieš sa cez ňu preniesť ….V podstate na konci tohoto celého by sme asi priśli nato ,že nejde o telesné ale skôr o duševné poskodenie v tvojom prípade ….
Vyvodzujem to z toho ako pîseš že takto nechceš žiť ….že ti niekto (doktor)zničil život atď.
Často krát a takmer vždy nám viac zasahuje do života nie ani tak čo sa nám prihodilo ,ale ako to berieme ….ako to prežívame …Preto píšem o duševnom lebo to zasiahlo viac tvojho ducha …..
Síce vyhodnocuješ to ako telesnú vadu ,ale ak by si nemal toto príde iný podnet a bol by si natom rovnako….Nič v živote nieje náhodné NIČ!!!!!!
Ak by si mal 183 cm bol by si spokojný zo svojou výškou ,ale prišlo by niečo iné ….Niekto by ti “ublížil “inak a ty by si to tak vyhodnocoval .Čiže nejde o to čo sa nám prihodilo ,ale ako to berieme lebo len a len to formuje našu dušu .
Ty si si vybral niekam sa posunúť vybral si si príležitosť a tá nastala práve teraz ….túto neberies ? Je to tvoja voľba !
Vyberáme si príležitosti a tešíme sa na tento svet že niečo zažijeme je to ťažké a áno nie každý sa dokáže rovnako popasovať z “osudom “ ale nato sme tu ….Život v dualite na tejto planéte je privilégium a je to vzácnosť niektorí to však zahodia lebo dostali zlé karty …Každý musíme hrať z kartami ktoré sme dostali a nie sa sťažovať že to zapríčinil ten alebo onen .To robia zbabelci!!!
Chce to obrovskú guráž padnúť na zem a vedieť sa pozbierať a ísť ďalej… Víťazi niesu z tých ktorí nikdy nepadli víťazi sú práve ty ktorí sa dokázali znovu a znovu postaviť lebo o tom je život …

Omen

Aj ja ťa zdravím, mladý muž! : )

Vidím, že máš veľa otázok. na ktoré hľadáš odpovede, tak ti zopár poskytnem.
Nie, to si nemyslím. Ty si "nestál" ani o tie odbery, užívanie hormónov, kontroly. O to nik normálny nestojí.

Prečo ti to nepovedala? Ty si myslíš, že ti to zatajila? Myslíš si, že dopredu vedela, ako tvoje telo zareaguje? Ja si to nemyslím. Úlohou normálne fungujúcej štítnej žľazy, čo nebol tvoj prípad, je okrem iného stimulovať RAST a vývoj. Nik z nás nevie, čo by bolo, ak by bolo... Ono to je oveľa zložitejšie, ako sa ti na prvý pohľad zdá. Výšku človeka ovplyvňuje viacero faktorov a nikto ti nebude garantovať skutočnosť, že aj bez hormónov by si narástol do tebou požadovanej výšky. Poznám rodinu, kde obidvaja rodičia sú vysokí a jedno ich ZDRAVÉ dieťa meria 165 cm.
Toto by som jej nevyčítala, ale výčitky si zaslúži za to, že ťa málo alebo vôbec neinformovala o chorobe, aj keď si podpisoval Informovaný súhlas.
 
Teba síce "nezaujímali žiadne výsledky z krvi", ale ju áno. Museli.
 "A načo je to vôbec dobre? Výsledky hormónov z krvi?" Z tohto vyšetrenia zistí, či si chorý, určí ti presnú diagnózu a podľa výsledkov predpisuje dávkovanie Euthyroxu.

 " Že malo hormónov v krvi čo to znamená?" Znamená to, že ti chýbal/i hormón/y štítnej žľazy, preto si musel dodávať telu tento syntetický hormón. Okrem základných parametroch pre posúdenie funkcie štítnej žľazy sa vyšetrujú aj protilátky tvoriace sa proti nej a endokrinológ robí aj sono štítnej žľazy. Máš niektorú z foriem zníženej (hypotyreóza) alebo zvýšenej (hypertyreóza) funkcie štítnej žľazy. Ak by ti zistila aj protilátky, potom by si mal autoimunitnú hypo/hypertyreózu, to by znamenalo, že tvoj imunitný systém začal napádať a ničiť bunky štítnej žľazy. Na ultrazvuku (sono) sa zisťuje veľkosť, tvar, štruktúra (zloženie), nádory, cysty, uzliny... Až po skompletizovaní všetkých výsledkov ti endokrinológ určí kompletnú diagnózu.
 
Neporovnávaj sa s inými, TY si TY a oni sú oni. Si výnimočný mladý muž, ktorý môže raz dokázať veľké veci. Pre seba, pre iných. Ak by si zmenil svoje MYSLENIE, nastavenie... Ja viem, ja viem... Roky si sa trápil, sužoval, ono sa to nedá zmeniť zo dňa na deň. Bude to chcieť od teba veľké sebazapretie, obrovskú trpezlivosť, ale dokážeš to. Ja ti verím. Ak sa ti to podarí, potom oveľa ľahšie zvládneš ostatné nástrahy života, ktoré ti osud postaví do cesty. Ak by som mala taký dar, urobila by som pre teba zázrak. Pre teba áno, ale žiaľ. Tešilo ma, mladý muž. Dávaj na seba pozor. : )

Hrozne12345

pupavka18
keď som mal 19, bol som na rentgéne rastových štrbin. Smola je tá, že ich mám uzavreté.
Veľa krát som sa otrávil, ale nechápem prečo sa mi nikdy nič nestalo. Dúfam, že nebudem mať dlhý život. Lebo ja stým neviem žiť. Doslova má to žerie. Keď vidím, ako tí 16-ročný sú vyšší než ja.

pupavka18

Hej, si v takom veku ..a doba je tiež taká,že ,, dokonalosť" z každej strany

Je to iné ako u mňa,že 9,5 dioptrie, ale nahodila som kontakt.šosovky a ,,problém" akoby nebol

Ale keď ťa to takto doslova morí, už si niekde písal, radil sa, tie rastové hormóny...že sa už nič nedá robiť? V skoršom veku

Hrozne12345

pupavka18,
im to bolo jedno. Oni to neriešili. Do teraz nechápu čo prežívam. Nechápu, že chcem byť vyšší. Že to budú roky utrpenia pre mňa. Kvôli nej čo mi spravila. Nechápem, ešte do očí mi to povedala. On vtedy ma to psychicky zlomilo. Od vtedy mi, už skončil život. Ja stým, ani neviem žiť. Nechápem, ako sa to práve mne mohlo stať. Všetci narástli, len na nie. Všetci rástli, ešte v 16-tich, 17-tich, aj 18-tich, len na nie.

Stále dúfam, že je to len zlý sen z, ktorého sa zobudím.