Zničila mi úplne celý život

Príspevok v téme: Zničila mi úplne celý život
Hrozne12345

Mám 20 rokov, čoskoro v apríli 21 meram, iba 160cm. Endokrinologicka mi povedala, ako 14-ročnému, že už nenarastiem, lebo mi dala vysoké dávky liekov EUTHYROXU100, a že to aj uzavrelo rastové štrbiny. Bol som, aj na rentgéne rastových štrbin, ale mám už ich uzavreté. Veľmi ma trápi, žerie ma to neviem stým žiť. Brzdí má to vo všetkom. Ako mi to mohla spraviť, keď vidím ako iný chalani rastu, ešte v 16-tich, a aj staršom veku veľmi to bolí. Psychicky ma to láme, a neviem taký žiť. Neviem, ani opísať tie pocity, a myšlienky vo mne. Prečo sa to stalo práve mne? Aké sú možnosti, lebo ja si to ďalej takto neviem predstaviť.

pupavka18

Ale rodičia sa s doktorkou museli o tom rozprávať.. to je vážny krok, a ty si bol maloletý

Už si skúsil sa u odborníkov tiež informovať? Že je už všetko márne?

zuzinecka88

V prvom rade si zle nastaveny, musis rozhodne zacat mysliet inak. Vyska nie je vsetko, aj ja mam nizsieho muza a sme stastni, absolutne mi to neprekaza. Je skvely otec aj manzel. Neries zbytocnosti. A koniec koncov, mas len 14.

darienka

nikto ti zivot neznicil. maximalne si ublizujes sam takymi to hlupimi recami, ktore sa vobec nezakladaju na nejakej pravde. vsetko si to robis len ty sam

Hrozne12345

Pozdravujem Vás Omen,
myslíte, že ja som o to stál, aby mi dala vyššie dávky liekov, aby som nenarastol? To mi vyhlásila, už rozsudok smrti. Prečo mi nepovedala, že čo sa stane, že prestanem rásť?! Nikdy by som ich nebral! Mňa nezaujímali žiadne výsledky z krvi! A načo je to vôbec dobre ? Výsledky hormónov z krvi?! Radšej by som zomrel. Keď som mal, ešte 19 bol som , už u inej endokrinologičky, a tá mi zvýšila zo 100mg na 150mg, a že zvýšila aj o viac mi napísala, ale že nechcela naraz. Že som mal zle výsledky. Že malo hormónov v krvi čo to znamená?

Toto nemala nikdy robiť. Zničila mi celý život, a o psychike, ani už nehovorím. Iný ešte rastu aj v 16-tich 17-tich. Ja si to nikdy neodpustím. Mal som stým niečo spraviť. Mne zastavila rast, už v 14-tich pri výške 160cm. Je to hrozne. A ja stým mám teraz žiť?! Ak by som mohol niekomu dať svoj život s radosťou by som dal, a ja by som radšej zomrel než toto.

Dúfam, že je to len zlý sen. A zobudím sa z neho.

Hrozne12345

Pozdravujem Vás Omen,
myslíte, že ja som o to stál, aby mi dala vyššie dávky liekov, aby som nenarastol? To mi vyhlásila, už rozsudok smrti. Prečo mi nepovedala, že čo sa stane, že prestanem rásť?! Nikdy by som ich nebral! Mňa nezaujímali žiadne výsledky z krvi! A načo je to vôbec dobre ? Výsledky hormónov z krvi?! Radšej by som zomrel. Keď som mal, ešte vo som, už u inej endokrinologičky, a tá mi zvýšila zo 100mg na 150mg, a že zvýšila aj o viac mi napísala, ale že nechcela naraz. Že som mal zle výsledky. Že malo hormónov v krvi čo to znamená?

Toto nemala nikdy robiť. Zničila mi celý život, a o psychike, ani už nehovorím. Iný ešte rastu aj v 16-tich 17-tich. Ja si to nikdy neodpustím. Mal som stým niečo spraviť. Mne zastavila rast, už v 14-tich pri výške 160cm. Je to hrozne. A ja stým mám teraz žiť?! Ak by som mohol niekomu dať svoj život s radosťou by som dal, a ja by som radšej zomrel než toto.

Dúfam, že je to len zlý sen. A zobudím sa z neho.

Omen

Hrozne,
lekárka ti povedala pravdu, ale takúto dávku Euthyroxu ti MUSELA nasadiť potom, čo dostala výsledky hormónov z krvi, ktorú ti vyšetrili.

Ty si "PRESTAL brat" Euthyrox??? : o) Uvedomuješ si ty vôbec, čo tým RISKUJEŠ? Si dospelý, svojprávny, malo by mi to byť jedno, ale nie je. Nie si mi ľahostajný!!! Naštuduj si na nete všetky riziká, prípadne si vyhľadaj inú endokrinologičku, nech ťa vyšetrí a vysvetlí ti veci tak, aby si tomu porozumel.

Odpúšťať sa má, ale naučiť sa to, nie je ľahká záležitosť. Najskôr odpusť SEBE, ty zato NEMOŽEŠ, bol si dieťa, nemohol si to nijako ovplyvniť.
Lenže teraz si už dospelý a ty sám nesieš ZODPOVEDNOSŤ za svoj život, za svoje zdravie, za svoje rozhodnutia. Za toto UŽ môžeš. Tvoj stav je nezvratný a tým, že sa neustále vraciaš do minulosti, vytváraš si v duši neporiadok, sám seba ničíš, nežiješ v prítomnosti. Od prítomnosti závisí, aká bude tvoja budúcnosť.

Mladý muž, prajem ti, aby si sa dokázal vyrovnať s týmto a ďalšími "hroznými", ktoré ťa na tvojej ceste životom ešte len čakajú, aby si dokázal pochopiť to, čo ti tu píšeme, zobral rozum do hrsti, dokázal sám SEBE, že hoci si vzrastom nižší, charakterom prevyšuješ mnohých ľudí a vedomosťami tiež môžeš. A hlavne tomu uveril. Tak sa maj. : )

Pertush

V prvom rade, chapem ze ta moze trapit vyska, na druhej strane, myslim ze to nemusi byt az taky koniec sveta....ja mam 161 a moj manzel mozno o 5 cm viac nez ja...ved nie su len sami dlhani na svete nie? a ja pri tej svojej vyske som si vzdy vravela ze "co je male, to je pekne" mam pocit ze u teba vobec nejde o vysku ako taku, ako o telesnu proporciu....ide o to ako vnimas, ako odsudzujes sam seba...a nemas sa za co odsudzovat..vsetci vyzerame tak ako nam to osud nadelil. Vyhladaj psychologa, poskytne ti iny pohlad na vec, bude na tvojom zvazeni ci ho prijmes alebo nie...bud sa budes citit lepsie, alebo aj nie, ale si povies ze si to aspon skusil.

Kamka2

Lukassss: Ako Ty vieš že je niekto na tom lepšie ako Ty (nemyslím teraz výšku ale celkovou kvalitou života, pretože Ty aj OP tieto dva faktory opisujete ako keby boli jedno a to samé). Vieš Ty niečo konkrétne a detailné o ľuďoch čo tu prispievajú že sa odvažuješ takto trúfalo, na až priam arogantne vyvodzovať takéto uzávery a následne z toho hodnotenia a posudzovania, ktoré tu takto verejne prezentuješ? Niekto kto má navonok telesnú schránku úplne ok a je aj viac-menej zdravý na tom môže byť s celkovou kvalitou života nespočetne krát horšie ako Ty a OP, a to často tiež nie ich vlastnou vinou. Niekto vysoký a zdravý ktorého stretneš v autobuse môže byť utečenec od vojny, ktorý nevie čo sa stalo s jeho rodinou a blízkymi napríklad. A to je len jeden z milióntich príkladov a reálií aké existujú. Prestaň sa tu už toľko ľutovať, hrať na najväčšieho chudáka a skákať a napádať druhých - ak je okrem tvojej výšky väčšina tvojich affairs v poriadku, aj máš milujúcu rodinu, stabilný domov, študuješ alebo máš nejaké normálne zamestnanie, si inak zdravý, žiješ v bezpečnej krajine a v meste kde môžeš bezpečne ísť po ulici, ak máš možnosť sebarozvoju a venovania sa koníčkom a veciam ktoré ťa bavia - tak si na tom lepšie ako tisícky, či možno aj milióny ľudí na svete. Choď si prečítať nejaké príbehy detí ktoré prišli o rodičov a rodinu, alebo ich rodičia týrali, zneužívali, bili a odbehlo aby si si uvedomil, že ak sa ťa toto netýka, tak ani nevieš ako dobre sa máš. A nabudúce tu nepíš tvoje domnienky o ľuďoch, o ktorých nič mimo tejto diskusie nevieš.

blueberryNN

Lukas, nenarasties uz ani ty, ani Hrozne12345. End of story. Este nieco potrebujes pocut? Ja som mu to uz kedysi napisala. Nikdy nenarastie. Bodka. Treba sa zobudit, toto je realita. A co tu pisu ostatni, tak tym je to tiez jasne, ze uz nikdy nenarastie, tak sa mu to snazia ulahcit. A ty ich posielas za to do pecka. Co teda chces? Si krpaty a vzdy krpaty budes. Je toto lepsie, ked ti to ktosi napise?