Dlhodobo nezadaný

Príspevok v téme: Dlhodobo nezadaný
Ivann90

Ahojte, myslíte že môže byť niekto začarovaný alebo urieknutý v oblasti vzťahov?

Mám 31 rokov pričom som nemal dokopy poriadny vzťah a posledných dosť rokov som nemal žiadny.

Aby som opísal svoju situáciu tak mám nadštandardný príjem, vlastné bývanie, som v podstate zabezpečený do konca života. Mám kopu voľného času ktorý by som vedel venovať partnerke, starám sa o seba, športujem, mám skoro 2 metre, absolútne všetci mi hovoria ako dobre vyzerám. Mám VŠ, snažím sa napredovať vo všetkých životných aspektoch, čo sa mi aj darí, samozrejme okrem vzťahov.

Kolegovia, kamoši, rodina nechápu ako je možné že nikoho dlhodobo nemám, skúšal som aj psychológa, ten mi tiež povedal že celkom tomu nechápe, lebo nič nerobím zle a nemá mi čo povedať, len aby som sa neprestal snažiť. Už ma ani nebaví odpovedať stále na tie isté otázky prečo nikoho nemám lebo ja ani vlastne nepoznám odpoveď a je mi trápne.

Chodím raz za čas na nejaké rande, áno zažil som aj zlé ale zažil som aj také kde mi žena povedala že to bolo najlepšie rande v jej živote a o pár dní už nenapísala. Zažil som 2-3x také rande kde sme si neskutočne sadli snáď vo všetkom, názoroch na život, koníčkoch, seriáloch, ešte aj sexuálnych preferenciách a potom mi má druhý deň napísali že oni vlastne nehľadajú vzťah.

Nechápem tomu a už mi to fakt príde ako keby tam bola nejaká vyššia moc, aj keď na takéto veci neverím a nikdy by som si nemyslel že budem nad tým reálne uvažovať.

Ďakujem za všetky rady.

P.S dúfam že keď som písal o sebe, tak to neznelo ako vychvaľovanie, len som chcel opísať veci ktoré vnímam z pohľadu ženy dôležité.

Lepidoptera

Ahoj Ivann,
rozumiem tomu, čo prežívaš, keďže riešim podobnú dilemu, len v ženskej verzii :) Čo keď naozaj nie je zásadná chyba v tebe, len si doteraz skrátka nenatrafil na tú správnu osobu, s ktorou by budovanie vzťahu stálo za to. Dnešná doba je uponáhľaná, ľudia nemajú skororo na nič čas, preto sú aj mnohé vzťahy povrchné. Univerzálnu radu v tejto problematike nepoznám. Ak chceš, môžeš mi napísať mail, možno na niečo prídeme :) Veľa šťastia.

ovomaltine

Nie je za tym len nedostatok prilezitosti? Chodit na stretka z netu a cudovat sa, ze su neuspesne..Ta party moze byt fajn, mozno ich robia rozni organizatori, ta, o ktorej som citala, vyzerala dobre, tak nenutene, len tam pridu ludia, co sa chcu zoznamit, inak ziadny rozdiel.

Ivann90

Ovomatine, ako som písal tak všetci kamoši a kamošky nechápu prečo je to tak a stále mi to vravia :)

Samozrejme veľa kamošov je na tom rovnako ako ja ale oni len sedia doma a nič pre to nerobia. Tak tomu chápem v tomto prípade.

Ohľadom zoznamovacích párty som článok nečítal ale mám informácie z prvej ruky, nakoľko jeden kamoš na takéto akcie chodil a povedal mi doslova že to sú akcie nasiaknuté zúfalstvom žien aj mužov keď nechcem depresie nech tam ani nejdem.

Vzťahových poradcov som dosť googlil ale všetko čo som našiel, hlavne videá na YouTube mi prišlo ako ľudia čo chceli len ľahko zarobiť a akože niekedy mi bolo dosť trápne aj za nich.

Seriózny vzťahový poradca podľa mňa rieši už keď je kríza v nejakom vzťahu a nie chalana čo nevie nadviazať vzťah.

No a potom sú tu tí youtuboví couchovia čo sľubujú zázraky po prvej návšteve baru a vypýtajú si za to 100€

Alebo som narazil na české fórum kde sa zoberie partia ľudí (každý samozrejme zaplatí couchovi), naháňajú na ulici ženy, pýtajú si čísla a chvália sa že majú 95% úspešnosť.

No tak ja chápem tých 95% žien, keď na ne vybehne chalan pričom druhý ho za chbtom natáča na mobil že mu to číslo dá, ale to nieje reálne zoznamovanie a väčšina z tých žien asi nikdy ani na smsku nepodpíše.

Letavizu1

OMEN
Presne si opisala seba a zeny vseobecne , a hlavne ze za to za tie chyby a karieru , zle vztahy mozu prave zeny. Oni to maju na svedomi , ich chyby , uprednostnenie karieri, peniaze, narcizmus, ja som zena kto je viac . Zle vztahy maju na svedomi zeny.

Omen

Ivan,
pochopila. : )

Si mladý NORMÁLNY a rozumný muž, tak sa snáď zhodneme na tom, že ty nepotrebuješ počúvať, že všetko robíš dobre, ale...
Ale potrebuješ zistiť PRÍČINU, prečo nemáš dievča, ako ho, kde a čím získať. Psychológ bol nanič, tak by si mohol skúsiť ŽENU, skúsenú vzťahovú poradkyňu. A niečo na túto tému si naštudovať aj na nete, určite toho nájdeš dosť.

A propos, kam sa ponáhľaš??? : o) Len pomaly, len pomaly...
Tebe netikajú biologické hodiny, ty máš času habadej! : ) Aj keď ťa na druhej strane chápem...

Čo sa tých chýb týka, každý ich robíme, nevynímajúc mňa. Život nám do cesty stavia rôzne situácie a posiela aj životných partnerov, ale my ich v tom čase nevidíme, nevnímame, z rôznych príčin nechápeme a odmietame, nedáme šancu na bližšie spoznanie. Tak strácame vzácne bytosti, ktoré by zdieľali s nami všetko dobré, ale aj to zlé, stali by za nami až do úplného konca.

Ak sa spätne obzrieme do minulosti a sme dostatočne sebakritickí, potom zbadáme a pochopíme. Premárnené príležitosti, premárnené šance, lebo... Lebo sme dali prednosť kariére pred vzťahom a teraz, keď sme dosiahli svoj cieľ a máme čas na vzťah, nedokážeme si nájsť svoju polovicu, lebo... Ale už je neskoro. A určite aj ty si stretol také dievča a ak nie, potom stretneš! : )

Milý Ivan,
prajem ti, aby si svoj problém vyriešil, doviedol do úspešného konca a našiel svoju spriaznenú dušu! Veľa šťastia! : )

ovomaltine

Skusal si s nejakou kamoskou alebo kamosom, co ta pozna a bol by uprimny, prebrat, ze kde je asi chyba? Mozno zly vyber dievcat, zly sposob zoznamovania, tak potom nie je divu.
Cital si na refresheri clanok o zoznamovani nazivo? Nesiel by si na taku zoznamovaciu party? Mozno lepsia volba ako nejake zoznamovanie cez pisanie.

Ivann90

Pardon, nevšimol som si že sa to tu takto rozbehlo po tých prvých dvoch nič nehovoriacich príspevkoch.

To že sa mám vrátiť naspäť na zem, tak ja som úplný opak, ja som skromný a nerád o sebe rozprávam a chválim sa, písal som to len pre to aby som vás uviedol do mojej situácie.
To že mi to ľudia hovoria tak to ja už neovplyvním.

Ja práve namyslené, umelé a narcistické ženy nehľadám, práve opak.

Kristiankk to čo píšeš že stačí aby sa muž páčil alebo mal peniaze tak asi to v mojom prípade neplatí lebo nefunguje ani jedno ani druhé.

Omem, ja som tých kombinácii už poskúšal od nezáujmu po záujem, veľa, malo info o sebe, pre ženy môže byť dôležité všeličo to je pravda, ale vo všeobecnosti to čo som písal.

Sexuálne preferencie boli úplne v pohode lebo túto tému otvorila dotyčná žena sama, ešte v písaní pred rande. Ja nie som asexuál takže rád sa porozprávam aj na takúto tému.

A oťukať sa v 31 rokoch, no na to je už asi neskoro.

ovomaltine

Ale z toho si nic nerob, otukas sa, prides na to aj sam. Ja tiez niekedy zasnem nad sebou, ze preco som sa tolko bavila s tym a tym a preco tolko tem, mala som po small talku odist a tak. Niekedy tie rozhovory vyzeraju divne.

ovomaltine

Ked niekoho balis, nemozes s nim na prvom rande rozoberat taketo vazne temy. Tiez ma dostali tie sex preferencie, to si neviem vobec predstavit.

Letavizu1

Omen
Tvrdis ze Ivan niekde robi chybu ked nema dievca , asi jedina chyba ktoru robi je ze hlada medzi sliepkami, co je 95% zien na Slovensku.A mala by si sa uvedomit ze tie bludy co sem davas patria do rozpravok .Podla tvojich rad by musel normalny muz hladat 500 rokov kym by nasiel nejaku tu onu co ty mas na mysli.