Dlhodobo nezadaný

Príspevok v téme: Dlhodobo nezadaný
Ivann90

Ahojte, myslíte že môže byť niekto začarovaný alebo urieknutý v oblasti vzťahov?

Mám 31 rokov pričom som nemal dokopy poriadny vzťah a posledných dosť rokov som nemal žiadny.

Aby som opísal svoju situáciu tak mám nadštandardný príjem, vlastné bývanie, som v podstate zabezpečený do konca života. Mám kopu voľného času ktorý by som vedel venovať partnerke, starám sa o seba, športujem, mám skoro 2 metre, absolútne všetci mi hovoria ako dobre vyzerám. Mám VŠ, snažím sa napredovať vo všetkých životných aspektoch, čo sa mi aj darí, samozrejme okrem vzťahov.

Kolegovia, kamoši, rodina nechápu ako je možné že nikoho dlhodobo nemám, skúšal som aj psychológa, ten mi tiež povedal že celkom tomu nechápe, lebo nič nerobím zle a nemá mi čo povedať, len aby som sa neprestal snažiť. Už ma ani nebaví odpovedať stále na tie isté otázky prečo nikoho nemám lebo ja ani vlastne nepoznám odpoveď a je mi trápne.

Chodím raz za čas na nejaké rande, áno zažil som aj zlé ale zažil som aj také kde mi žena povedala že to bolo najlepšie rande v jej živote a o pár dní už nenapísala. Zažil som 2-3x také rande kde sme si neskutočne sadli snáď vo všetkom, názoroch na život, koníčkoch, seriáloch, ešte aj sexuálnych preferenciách a potom mi má druhý deň napísali že oni vlastne nehľadajú vzťah.

Nechápem tomu a už mi to fakt príde ako keby tam bola nejaká vyššia moc, aj keď na takéto veci neverím a nikdy by som si nemyslel že budem nad tým reálne uvažovať.

Ďakujem za všetky rady.

P.S dúfam že keď som písal o sebe, tak to neznelo ako vychvaľovanie, len som chcel opísať veci ktoré vnímam z pohľadu ženy dôležité.

OdpadskaKrajina

Omg čo to tu toľko riešite, aj tak dnes sú všetky vzťahy totálny odpad. Faloš, pretvárka a využívanie sa navzájom. Už len totálny blb môže chcieť vzťah v roku 2022 :D

aliara

Nik podla mna nemoze byt urieknuty. Ak sa clovek sam nesnazi a ma prehnane naroky, taki ludia su dlhodobo nezadany. pre vsetko co chceme v zivote dosiahnut treba proste nieco spravit

Omen

@ Ľudia sme rôzni:

Sú medzi nami ľudia múdri; sú takí, čo vedia, ale o tom nevedia; ale najpočetnejšiu skupinu tvoria HLUPÁCI čo nevedia, že nevedia, ale potrebu zviditeľniť sa a ukazovať svoju nevedomosť majú a poslednú skupinu tvoria ľudia, čo vedia, že nevedia.
V tom dave ľudí nájsť človeka je zložité. : )
.
@ Mať "v sebe chybu" a robiť chyby sú dve diametrálne odlišné veci.

@ Áno! : ) Vždy je to o danom človeku, jeho charaktere a nie o peniazoch, statuse... Gavalieri sa nájdu aj mimo tejto sféry, mimo "kapacít" v nejakom odbore. : )

@ Ivan,
tak už tu máš ponuku. : D Venovala som ti dosť času a energie, ostatné je na tebe. Tvoj život, tvoje rozhodnutie...

Letavizu1

In blossom
Urcite si uz stara dievka, cas na zalozenie rodony si uz zmeskala ,zeny v a po 30 bud uz nemozu mat deti alebo maju chorlave nezdrave casto dozivotna invalidita. Vztah si naozaj mozes zalozit aj v 100vke , podla tvojho chapania a priorit, myslim si ze Ivan ako muz chce normalnu rodinu, normalny vztah. Teoria spolocensky status alebo muz ma caro co pritahuje , davnejsie to volali pravim menom , vonia peniazmi, citit z neho peniaze a to zeny najviac pritahuje, bezpracny zivot, zivot na koni, nadvlada a robot si vsetko po svojom. Historia je toho plna , len podvodnici to premenovali , ze vraj laska hory prenasa.

Ernest-ernie

Muž so spoločenským statusom nemusí byť frajerík ani "kohút v kolektíve", môže to byť gentleman ale aj kapacita v nejakom obore.

In blossom

Haha, keby tieto "vztahove teorie" boli pravda, tak tristvrte sveta a viac je nezadana, kolko chlapov uz len ma nejaky smiesny "spolocensky status". Nie, nikdy ma nepritahovali frajerikovia a uz vobec nie ti najvacsi kohuti v kolektive. Ale ok, zite si v tychto predsudkoch, ked na nich tak lipnete. Zenu proste pritahuje muz, ktory ma nejake caro pre nu, tu tzv. iskru a to maju pre kazdu zenu ini muzi. Ano, bohati ci inak uspesni muzi maju viac prilezitosti, ale na co? Na lasku? Nie, skor na sex. Pretoze ano, su jednoduche zeny, ktore si chcu zabezpecit zivot v pohodli nie svojou pracou, ale tym, ze sa nechaju vydrziavat. Ale aj tie v nejakej faze zivota zistia, ze chcu lasku a len luxus im stastie neprinasa. Ok, mozno niektori neprecitnu nikdy, ale to uz je kazdeho vec. Absolutne sa neda zovseobecnovat v tejto teme.

In blossom

No, vzhladom na moj vek mi teda este ziaden vlak neusiel. A keby som chcela, mam vztah do tyzdna, ako hovorim, na nezaujem muzov sa nestazujem. To iste so sexom, keby mi islo o ten, mozem ho mat aj kazdy den s inym. Ano, zeny v tomto maju vyhodu, to je fakt. Ale zena nerozmysla tak ako chlap.

A vobec, ludia mozu najst naplnujuci vztah kludne aj co ja viem v 50tke, samozrejme, na zalozenie rodiny to je uz neskoro, ale to uz je na kazdom, ako si urci priority. Na druhej strane tu nadavate zenam, ktore maju deti s niekym, s kym im to nevyjde, potom pindate na zeny, ktore tie deti nemaju, lebo su podla vas priebercive, tak akoze, halo. Kazdy nech zije ako najlepsie vie a druhym ked neporadi, aspon ich neuraza. Co ma teda autor podla teba urobit, okrem toho, ze sa nema vzdavat? Ma zacat ponukat zenam peniaze? Alebo ma sa z neho stat rovnaky zufalec ako tu viaceri vo fore a zacat nadavat do radu na vsekty zeny, ake su sv.ne? Myslim, ze to, co som mu napisala nie je nic zle. Alebo sa ma teraz na nieco zacat hrat a byt niekym inym, aby sa zapacil niekomu, s kym nakoniec zisti, ze je nekompatibilny? Lebo ked raz nieco predstieram, tak si na to nabalim cloveka, ktoreho by som inak vo vztahu nemala a teda raz sa to tak ci tak zruti? Nie, najlepsie je byt sam sebou a co ma prist pride, alebo aj nie. Pozri, ako hovorim, je to otazka priorit. Niekto ku stastiu potrebuje mat stale niekoho pri sebe, lebo si inak nevie predstavit zivot. No a niekto je samotarsky typ, ktory si vystaci aj sam a nie je to pre neho utrpenie ale velakrat prave ulava. Takze, koho samota kvari, tak logicky zoberie prve co mu pride pod ruky. A komu to nesuri, tak si pocka. Clovek by mal robit proste tak, aby bol stastny a to je pre kazdeho castokrat nieco ine.
Ako ano, autora to asi trapi a ten vztah by uz chcel, ale to su veci, ktore nevies nejak posurit a ja neviem, naplanovat. Tak preto mu radim aspon to, aby ten volny cas vyplnil nejakym konickom, ktory mu prinesie radost a urcite aj mnoho novych ludi spozna a mozno prave tam, ked bude robit co ma rada a bude uvolneny, skor spozna niekoho s kym mu to moze klapnut, ako na nejakych no name zoznamkach.

Ernest-ernie

Poslednú dobu pozerám videá o tom čo skutočne priťahuje ženy a ženy nemajú na 1. mieste ani peniaze ani výzor ale spoločenský status.

Čo keď sa nad tým zamyslíš tak to celé začne dávať zmysel.
Proste to v akej spoločnosti sa pohybuješ a aké máš známosti určuje tvoju príťažlivosť.

Keď si to zoberieme z extrému tak najviac žien môžu mať mužské celebrity lebo majú najväčší sociálny status. (áno majú aj peniaze ale to je vedľajšie)

Asi si v živote niečo dosiahol podľa toho čo píšeš, ale nevieme v akej sfére a podľa mňa ti presne ten spol. status chýba. To je môj názor.

Letavizu1

In blossom
Nesuhlasim ze ma cakat na tu pravu, tu mozno nikdy nestretne,aspon nie v tomto zivote, moze hladat povedzme este50 rokov. Ziadny vztah mezi muzom a zenov nevznikne bez sexu, to zdvoraznujem , a nebude bez sexu ani fugovat, overene po starocia generaciami. Ked tvrdis ze niektore pary ziju iba koli sexu, robia dobre a som presvedceny ze su stastny viac ako trebars ty co stale preberas a premyslas a ostanes na ocot. Kto ti zaruci ze sa este aspon 5 krat narodis? nikto. Usiel ti vlak , nerad druhym aby to opakovali po tebe, na svete je dost nestastia. Zena aj muz su stvoreny na sex a maju aj uzvat naplno ale niektore teda vecsina zien z toho maju biznis, robia z toho dramu a potom to podla toho scenara aj ziju.

In blossom

Ahoj.

Moja rada zeny. Pises, ze mas vela volneho casu. Tam by som zacala. Vyplnit ten volny cas niecim, co ta bude velmi bavit a naplnat. Ked aj len chodenie do fitka. U mna to je napr. turistika. Proste nejaky konicek, tam stretnes kopu novych ludi a hlavne, bude ta to tesit, ked to bude nieco, z coho mas uprimnu radost a to zmeni aj tvoje vyzarovanie dobrym smerom. Bude z teba citit radost zo zivota, nadsenie a ver alebo nie, toto ludi dost pritahuje. Takze najdi si nieco, co ta uprimne tesi a venuj sa tomu. Mozno to je modelarsky kruzok, mozno vencenie psov z utulku, co ja viem, to musis vediet ty. Najst to a venovat sa tomu, s radostou.

Za dalsie, podla mna postupujes dobre. Len si proste nestretol tu pravu. Ja som taka ista a nikdy som nesla do vztahu len preto, aby som nejaky mala. Radsej som/bola x rokov sama. Ano, niekedy mi bolo smutno, ked vsade okolo mna pariky, ale nikdy by som nedokazala ist do vtzahu len preto, aby som vyplnila cas/priestor. Prilezitosti som tiez mala xy, chlapom sa pacim, ale akonahle som videla, ze toto nie je co chcem/hladam, tak som na dalsie rande nesla, setrim tym case sebe aj tym chlapom. Nie som ziadna rozmaznana pipina, vyznavam skutocne hodnoty a chlap, ktory ma mozno vsetkych pat P ako sa hovori, ale nema charakter, u mna nema sancu.

Takze zi aj nadalej pekne, pestuj si svoje hodnoty, venuj sa konickom a raz to pride. To spoznas hned, ci to tam je alebo nie. A ked si aj obcas frustrovany, ze kamosi maju frajerky a ty nie, povedz si uprimne, kolki z nich su spolu naozaj z lasky, alebo mozu o sebe povedat, ze nasli svoju spriaznenu dusu, a kolki su spolu len kvoli sexu, hypoteke, strachu zo samoty... Ja poznam iba malo parov, kde sa da povedat, ze ti ludia sa nasli, vacsina je spolu z vyssie spominanych dovodov. Chcel by si taky vztah? Ja teda nie, zarobit si na seba viem aj sama, takze tymto ma chlap neocari.

Nemusi byt v tebe teda ziadna zavazna chyba, niekedy sa proste este len nestretli tie spravne osoby, alebo sa stretnu spravne osoby v nespravnom case atd. Moznosti je viacero, ale hlavne, nech sa z teba nestane zufalec, lebo to zeny odpudzuje. Ale myslim, ze ty mas ku tomu zatial daleko, na rozdiel tu od niektorych diskutujucich, ktori si neodopustili svoje hejty na zeny, akoby muzske pokolenie bolo dokonale a bezchybne a vzdy bola na vine len zena.