Neviem čo mi je.

Príspevok v téme: Neviem čo mi je.
Vrana1234

Dobrý deň obraciam sa na toto fórum lebo u bol som už na vyšetrenia aké sa len dá a bez nálezu.Často má boli hlava,neviem sa sústrediť ani rozmýšľať, v hlave mám jednoducho prázdno ako keby nerozmýšľam nad ničím a často zapominam niektoré veci alebo sa mi ťažko učí nové veci.Som napríklad s kamarátom vonku a je trápne ticho a ja neviem prísť na žiadnu vec ktorú by som sa spýtal.Viem znie to čudne ale neviem to lepšie vysvetlit.Ďakujem za pochopenie a odpovede

volajtemadeli

Dobrý deň všetkým. Mám nejaký zatiaľ neriešiteľný problém. Už je to takmer rok. Mám problém pri chôdzi - prejdem 150 metrov a nohy od kolien dole mi strpnu. Musím zastat. Nedokážem ísť ďalej, lebo má to bolí. Zároveň som zadýchana, akoby som vybehla 8 poschodí v paneláku. Bola som na MR - bez nálezu. Takze chrbtica to nie je. Sono ciev - čisté - cievy ok. EMG noh - čisté bez nálezu. Kardiológ mi dal holter na 24 - občas je tam zlyhanie - povedal, že ak mi bude zle mám si volat záchranku ? dal mi lieky na tlak. Vraj som mala vysoký. 144/70. Po mesiaci užívania liekov - nespala som mesiac - vysadila som ich - vedľajšie účinky nespavosť a depresia. Presne tak som sa aj cítila. Teraz už spím lepšie. Tlak si meriam rano, na obed aj večer. Vždy mám tlak v norme. Krvný obraz - zle. Vysoké hodnoty sedimenetacie 75/100 - výsledok z marca. Výsledky z hematologie z tohto týždňa - 92/100. Niekde je zápal a nikto nevie kde. EMG noh včera - všetko čisté. Čo robiť? Som zúfalá :( ATB zatiaľ žiadne mi naordinovane neboli. Som nezamestnaná. Nedokážem si nájsť prácu, lebo neviem prejsť ani na autobus. Som už zúfalá. Ďakujem vsetkym za rady mám 31 rokov, 80kg.

Martina2456

Ahoj, možno len potrebuješ nachvíľu vypnúť a oddýchnuť si. Skús napríklad CBD olej: www.cannapio.sk Teraz je to dosť propagované, ale napríklad mne to naozaj pomohlo! :) A tá stránka, čo som sem vložila je fakt superko, stojí za to! :)

Martina2456

Ahoj, z toho čo si napísala mi príde, že máš aj problém celkovo sa sústrediť. Ak ti môžem poradiť, kúp si CBD olej: www.cannapio.sk. Stávalo sa mi toto isté a veľmi ma to ukľudnilo a pomohlo "naštartovať" :)

Almarinos

A ešte si skús urobiť tento test: www.brightside.me

Keď nepohopíš, o čo tam ide, môžeš sa opýtať. S prekladačom sa to ale dá urobiť.
Mala by byť u teba prítomná viac menej len 1 z tých odpovedí. Vyjadruje to tvoj aktuálny stav ako viac-menej prežívaš svoj život. Žiadna z tých odpovedí nue je ani správna, ani nesprávna. A môžeš sa aj vyjadriť, či to na základe toho opisu vedľa toho obrázka aj sedí na teba, alebo nesedí.

Almarinos

Namiesto :
Co som videl ja a potom vo si videl a citil ty. Ked to ovsem nebude tajne :).

malo byt:
Co som videl ja a potom co si videl a citil ty. Ked to ovsem nebude tajne :).

Almarinos

Aha az teraz som si vsimol, ze si reagoval na ahjajjaj ohladom depresii a horm. nerovnovahy. Tak to co som napisal beriem späť. Netreba si to všímať.
Ani tie moje otazky s tym podozrievanim. Ide len o to, ze ked su halucinacie, tak to moze mat viacere prejavy, aj nemusi.
Psychiatricke lieky by som ja na takomto mieste rozhodne nebral .

Co sa tyka ale prace so psychikou a moznymi suvismi na to mozno napisem 1 clanok v teme forum.zdravie.sk.
Dufam ze bud tento, alebo druhy tyzden.
Tam chcem poukazat na suvis nasich nazorov s tym, co sa nam v zivote deje.

Inak skus si tam urobit ten test Radost - Laska - Sex. Co si uvidel ake obrazky, ako si robila ovomaltine.  To ma zaujima hlavne preto, ze sme mali ten isty problem, ci to nahodou s tym moze suvisiet. Co som videl ja a potom vo si videl a citil ty. Ked to ovsem nebude tajne :). A pri tej bolesti hlavy neviem, ci sa ti to podari.

Ale tak intuitivne mam z teba taky pocit, ze ty si-neviem, mozno sa mylim-taky tichsi chalan. Ja som inak tichy, len tu to moze vyzerat, ze je to inak... To je prvy pocit. A ten druhy je, ze ta doma mozno dost komanduju, co mas robit a ako to mas robit -bez ohladu na tvoje nazory a zdoraznuju ti, aby si niekoho doma posluchal. Mozno aj preto - opakujem mozno mas pocit tak ako mam aj ja, ze nevies ako sa mas prejavit pred ludmi. Je to tak aspon v 1 bode, ktory som menoval?
Myslis si, ze nezodpovedas predstavam niektoreho z rodica , alebo blizkeho, aky by si mal byt a tlacia na teba -urob toto a urob hento...?

Ak som sa do toho trafil, tak mi mozes verit, ze toto iste som zazival doma aj ja. A mal som co robit, aby som bol z toho vonku. Je to manipulacia. Je to ako keby vyrok rodiča "Len vtedy budes u mna dobry, ked budes robit toto, alebo ono."

Ked to nahodou bude citat aj niektory z rodicov a bude to nebodaj aj pravda,tak mi mozno ani neodpises. Do zivota ti chcem ale poradit, aby si hladal pravdu na vlastnu päsť a na zaklade vlastnych pocitov.

Aj preto mam pocit, ze by to mohla byt pravda, lebo podobne pritahuje podobne. A za nejakym cielom/zamerom sa toto deje. A stretli sme sa my 2 s podobnym problemom.

Mam z teba pocit, ako keby si sa nevedel sam za seba rozhodnut a rozhoduju o tebe druhi ludia. Mozno si aj clovek, ktory rad pomaha druhym. Neviem.

Tvoji rodicia ta zrejme neberu vazne co si myslis, nezaujima ich to, je to tak? Mozno si myslis, ze mas v mnohych veciach pravdu, ale nemozes ju povedat ani doma.

Keby nieco, Ja len rozvijam svoju intuiciu. Preto davam tieto otazky a mozno som sa trafil a mozno nie.

Almarinos

A stres a hormonalna nerovnovaha z coho prosim ta?
Nepisal si o tom. A nerovnovahu to ti nejak zistili?
A stres z coho, odkedy?