Kolagén pre maminu

Príspevok v téme: Kolagén pre maminu
Dadadadis

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či nemáte niektorá skúsenosť s kolagenom, ktorý by pomohol hlavne na zdravie, kĺby ale aj vypol pleť zlepšil vlasy atď.. Potrebujem ho pre maminu, ktorá má po 50 a chceli by sme jej nejaký kvalitný kúpiť. Ďakujem za rady, ale píšte len kvalitné a čo viete, že zaberajú.

renilla

to viem myslela som skor tie beauty kolageny, tych je na trhu teraz hrozne moc vela. a mozno ma niektory lepsi efekt na vlasky, iny zas na plet alebo nechty. no je aj taky, ktory vie zlepsit ako vlasy, tak aj plet a nechty v podstate naraz?

Kamka_SL

Renilla to si inak vacsina zien mysli, ze ked je kolagen tak komplexne posobi na vsetko. Len prave co poznam aj v mojom okoli zeny, tak uzivaju napriklad vyhradne taky, ktori ma pozitivne ucinky na klby :)
Mne sa skor ale pozdava taky na beauty oblast :)

renilla

a ja som si myslela, ze kolageny maju tak nejak rovnake spektrum ucinkov. ty asi nejaky beries, ked ich vies takto podelit. mohla by si sa s nami podelit o to, naco si dat pri vybere pozor

brunetka28

Tak je pravda, že je ich toľko, že má v tom človek trochu chaos ale nemyslím, že tie kolagény majú rovnaké účinky. To sa tie odlišuje podľa toho na čo má ako keby zaberať a tak :)

michalienka12

mnohe z toho ci zivocisny alebo proste morsky mame misung. ono ja som si myslela, ze je to proste jedno aky beriem, ze ucinky maju vsetky proste rovnake

dudinka57

A co zvazujete ze by ste zacali uzivat kolagen len teda hladate rozdiel medzi zivocisnym a morskym alebo ako? :)

matinka

no jasne, ved to bezne k tymto zivocisnym pisu, ze tie zvierata cim boli krmene a podobne. ako to ze na co funguje, ci uz chrupavky kosti a podobne to uz neviem presne povedat, ale strava sa odraza na kvalite.

Ma_rika

myslis, ze by sa na kvalite kolagenu mohla odrazit strava zvierata? ja to mam zaskatulkovane tak, ze zivocisny kolagen je vhodnejsi na pohybovy aparat - chrupavky a tak a morsky zas na krasu

hellkazuza

silvinecek tak vies ono zalezi hlavne aj na tom zlozeni. nehovorim, ze zivocisny by bol nejaky menej kvalitny alebo co, ved kazdy nech sa rozhodne ako len chce, ale neviem ci by som dala ruku do ohna za to zviera a cim bolo krmene, lebo to sa samozrejme tiez odraza na ucinkoch.