Koronavírus COVID-19- ste už pripravení?

Príspevok v téme: Koronavírus COVID-19- ste už pripravení?
Almarinos

Koronavírus COVID-19- ste už pripravení?
Len pre info-
Čo by okrem rúšok mohlo pomôcť
1. Kokosový olej užívať. Obsahuje kyselinu laurovú, alebo monolaurin. Dokáže posobit na virusy podobné tomuto.
2. Vitamín C vo vysokých dávkach. Čítal som niekde, že už sa to testuje v Číne. Tam podávajú ľuďom infúzny vit.C. V našich podmienkach by som skúsil lipozomálny v. C.

Myslím si že, to zasiahne celé Slovensko.

chamomile

akinom, ja to takto nerobim, pouzivam bezne pripravky. Doteraz som si myslela, kym tu nebola korona, ze prilis vela dezinfekcie oslabuje imunitu. Takze tazke pripravky som nekupovala, teraz zas nic nie je. Alkohol sa mi zda menej agresivny. A co ocot, mydlo?

akinom007

chamomile/ pride mi chore ako vykupili ludia dezinfekcne prostriedky a ako dezinfukujem? Tak ako CELY ROK A PRAVIDELNE. Aj kupovanie dezinfekcii VZDY CELY ROK mam doma VIAC KUSOV SANYTOLLU 3-4x univerzaly, 3-4 kuchynska atd atd vsetky potrebne veci na bezne cistenie mne pride akoby niektori dezinfikovali len teraz!!!! nikdy nejdem so zasobami cistiacich do nuly a ked mam posledny centimeter v nadobke az potom kupujem zastavuje sa mi rozum ako niekto tak moze fungovat sorry

chamomile

Niektoré štúdie o iných koronavírusoch, vrátane Sars a Mers, zistili, že môžu prežiť na kovoch, skle a plastoch až deväť dní, pokiaľ nie sú riadne dezinfikované. Niektorí sa dokonca môžu pri nízkych teplotách zdržiavať až 28 dní.

Je to hroza. Ked si predstavite svoj vchod,obchod, kde vsade je nieco.
Ludia, ako dezinfikujete? Ked si kupim Absolut alebo Finland vodku, tusim nieco take maju teraz v akcii v lidli, mozem tym bezpecne dezinfikovat? Neznicim si kovove klucky?

chamomile

Almarinos, mas pravdu, vyliezla som von, bolo to uzasne. Ale ja nikde nikoho nestretavam, vsetci poctivo doma, co je zas fajn, nech sa to nesiri. Keby sa vsetci vyliezli prejst, neviem, co by bolo.
Zamyslam sa uplne rovnako ako ty a nejde mi to do hlavy. Pozrela som si na pluske situaciu v spanielsku a az som sa rozplakala. Je to cele hrozne, obavam sa, ze takto budeme este velmi dlho. V spanielsku su parky, parciky opaskovane policiou, nesmie sa tam vobec vstupovat. Inde zas striekaju dezinfikuju cele ulice, tak myslis, ze aj na ulici to mozes chytit dychanim?

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Almarinos

Myslim to tak, ze viem ze viem ze tu mame takuto vaznu situaciu, ale "vnutorne" to neviem spracovat-prijat. Vzdy sa nieco take odohravalo v Azii, arabskych statoch, Afrike atd. A teraz je to zrazu tu. Na tom obycajnom Slovensku. Jednoducho taky nezvyk vyliezt von a nsetci pozakryvani. Ako keby isli operovat. Alebo by mala nastat nejaka katastrofa, ktora zabije casom mozno vsetkych ludi. Normale sa tomu niekedy aj smejem nechapavo.

Vzdy sme boli na SVK v pohode-sak tu sa nic take nestane, to len v telke ukazuju azijcov... Vidis tie nadpisy "Slovensko zapasi so smrtelnym virusom, pocet nakazenych je uz...."

Ale snivalo sa mi, ze som bol v cinskom Wuchane, neviem preco som tam isiel,ale boli tam azijci aj europania. Boli uplne v pohode, deti sa hrali na ihriskach, ludia pozerali z balkonov. Ale bol som tam po tom, ked ustupila infekcia.

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.