Ako sa dostať z ťažkého rozchodu

Príspevok v téme: Ako sa dostať z ťažkého rozchodu
Mino1985

Dobrý deň,

Mám 34r. S ex som bol cez 3 roky.Pred vyše dvomi mesiacmi sa priateľka rozišla po telefone so mnou po tom čo mal ochorieť jej otec. . Vtedy ma nechcela vidieť cez 2 mesiace a každý môj pokus byť jej oporou, pomôcť jej skončilo zle až napokom, že už so mnou nechce byť. Jej sestra mi napísala, že sa vydala medzi tým ... Na jednej stránke má zmenené meno s prídavkom svojho vtedy ex. Ja som sa jej na to pýtal že prečo to spravila..všetko popiera a že to je len formalita a že mam jej dať pokoj a nič sa nepýtať lebo ma udá. Ide o to že neviem normálne žiť. Nechápem ako žena čo pri mne bola vždy milá a dobrá tak sa začne takto správať. Neviem si to uzavrieť lebo neviem čo vlastne bola pravda. Všetko si beriem na seba že je to moja chyba.. Moj živoť je vlastne len práca a domov. Nič ma nebaví. Kamaráti mali dve svadby a ja som tam ani nechcel byť. Snažil som isť do fitka ale aj to po pár cvikoch skončilo bez energie.. Chcel som, že si začnem písať s niekym na zoznamke ale nemá to význam..Pretože to nie je "ono",,Mali ste niečo podobné? Ako ste sa s tým vyrovnali..

Mino1985

Nemá zmysel komunikovať..ale človek by rád o čom to vlastne bolo..Ona všetko ako keby zrkadlila na mňa. Správa sa ako keby ona mi povedala že mi nedôveruje a pozerala do telefónu a našla mi tam neviem čo...Ja som je len povedal, že nie som si istý či budeme normálne spolu, že neviem prečo a nejako som to citil že jej potrebujem povedať a s tým aj to nazretie do telefónu. A ona..nedôveruješ mi, pozeráš telefón..nemá so mňou o čom..a to chcela dieťa a rodinu a hneď si to rozmyslela...Ja nechápem toto správanie.

fonte

A ake ma zdravotne problemy? Je na tom zle ? Trva to dlhsie? Lebo ak je niekto chory, potrebuje oporu a nema chut riesit vztahove problemy. Su to pre neho druhorade zalezitosti.

ahjajjaj

Stále len ona, ona, ona. A Ty ako človek si u nej v keli. Spýtala sa aj ona Teba ako sa máš? Vieš prečo nie? Lebo jej to je jedno.

Mino1985

Všimol som si..nechcela sa so mnou uz baviť...momentálne ma problémy zdravotne..to mi vedela písať ako jej je koľko liekov berie..Keď sa jej opýtam ako jej je..tak vie písať...a ja jej dávamaj tak oporu...A keď som spomenul nás tak som čital toľko výkričníkov,ze ona nemá o čom.. že som sa jej sprotivil..že myslím len na seba..že ona má iné problému...klasika...tak ako predtým.

ahjajjaj

Mino, z jej strany absolútne chýba prístup hodný dôvery. To ona je úbohá a nie Ty. Je to bezohľadné a bezcharakterné dievča.

Mino1985

Mna by do toho telefónu ani nazrieť nenapadlo,keby sa nezačala v ten večer správať inak a neboo to toľko rozchodov a zbytočných a nebolo by toľko záhad okolo nej..V podstate som sa aj bál čo tam nájdem..Netvrdím že ma vyslovene podvádzala .videl som len sms že chodí s niekým na čaj a píše že ju otravoval ex..ale že by nieco mali spolu to nenasvadčovalo. Ona si to obhájila že to bol niekto z jej rodiny o ktorom som nepočul...Ale ja som sa ňou nehádal..smutne som jej povedal že nie som si istý v nej čo sa týká našej spoločnej budúcnosti...A spustila..že som úbohý a že keď jej nedôverujem tak čo chcem..že sa mám hanbiť. .že si mám spraviť dieťa s kým chcel a kolko chcem..že by len trpelo a že ona nebude ako na gumičke. Absolútne som nechápal a nemohol so sa ani brániť lebo zrkadlila moje pocity

Kamka2

ZdravyUsudok: že vraj "skutočná láska" ? Sorry, dovolím si sem napísať prenesene názor z jednej anglickej knihy o vzťahoch: "Ak niekto druhého miluje, tak sa s ním nerozchádza" (ešte by som si dovolila dodať, že pokiaľ to nie je niekto v situácii fiktívneho Doktora Živaga od Borisa Pasternaka, ak vieš o čom rozprávam).

Miňo: ona bola preto taká naštvaná že si sa jej pozrel do mobilu, pretože si ju tak prichytil de facto pri podvádzaní a ona by to nemala ako obhájiť, pretože takéto správanie sa jednoducho morálne obhájiť nedá. Bolo to od nej nečestné a podlé. No a pretože ona vie že to tak je a že jej chovanie je neospravedlniteľné, tak v zmysle hesla "Najlepšia obrana je útok" sa pustila do Teba, aby to mohla otočiť tak že vlastne Ty si všetkému vinný a tiež preto, lebo vedela že to na Teba zafunguje a že sa začneš samo-obvinovať. Oprávnene hnevať by sa ona mohla len vtedy, ak by Ti na pochybnosti nedala žiaden dôvod a uisťovala by Ťa o stabilite vášho vzťahu, a Ty by si jej aj napriek tomu vtedy do telefónu potajme nazeral.

ahjajjaj

"Prečo mám ale pocit že je to moja vina...že keby som sa vtedy nepozrel do jej telefónu tak by nevyvádzala a bolo by dobre.."

žena, ktorá by Ťa ozaj ľúbila by sa s Tebou kvôli tomu nerozišla. Kebyže sa jej nepozrieš do telefónu, zabudneš zasunúť po sebe stoličku k stolu, alebo necháš mokrú kúpeľňu po sprche, nevšimneš si, že treba vyniesť smeti.... proste našla by si akýkoľvek dôvod, prečo by si jej nebol dosť dobrý.