Ako sa dostať z ťažkého rozchodu

Príspevok v téme: Ako sa dostať z ťažkého rozchodu
Mino1985

Dobrý deň,

Mám 34r. S ex som bol cez 3 roky.Pred vyše dvomi mesiacmi sa priateľka rozišla po telefone so mnou po tom čo mal ochorieť jej otec. . Vtedy ma nechcela vidieť cez 2 mesiace a každý môj pokus byť jej oporou, pomôcť jej skončilo zle až napokom, že už so mnou nechce byť. Jej sestra mi napísala, že sa vydala medzi tým ... Na jednej stránke má zmenené meno s prídavkom svojho vtedy ex. Ja som sa jej na to pýtal že prečo to spravila..všetko popiera a že to je len formalita a že mam jej dať pokoj a nič sa nepýtať lebo ma udá. Ide o to že neviem normálne žiť. Nechápem ako žena čo pri mne bola vždy milá a dobrá tak sa začne takto správať. Neviem si to uzavrieť lebo neviem čo vlastne bola pravda. Všetko si beriem na seba že je to moja chyba.. Moj živoť je vlastne len práca a domov. Nič ma nebaví. Kamaráti mali dve svadby a ja som tam ani nechcel byť. Snažil som isť do fitka ale aj to po pár cvikoch skončilo bez energie.. Chcel som, že si začnem písať s niekym na zoznamke ale nemá to význam..Pretože to nie je "ono",,Mali ste niečo podobné? Ako ste sa s tým vyrovnali..

Mino1985

A jej "manžel" ..On vedel že sme spolu...Oni sa vraj zobrali len tak...pre papier..a nikto mi to doteraz ani poriadne nevysvetlil. Bože, sa čudujem že som sa dostal do týchto sračiek.. Jedine čo ma trápi je to, že by som chcel vedieť pravdu..Tie roky zabité by som rád vedel prečo a pre koho..

Mino1985

A jej "manžel" ..On vedel že sme spolu...Oni sa vraj zobrali len tak...pre papier..a nikto mi to doteraz ani poriadne nevysvetlil. Bože, sa čudujem že som sa dostal do týchto sračiek.. Jedine čo ma trápi je to, že by som chcel vedieť pravdu..Tie roky zabité by som rád vedel prečo a pre koho..

Mino1985

Dôkazov mám..veď aj sama priznala že ich prijala...pol roka mi ich vracia..že sa nemám báť, že ich dostanem. Že má iné problémy...Bolo to 500e. A za dva mesiace ma potom nechala...Vraj je rozvedená..Jej brat mi neodpisuje už, na jej mamu kontakt nemám. Asi mi nič neostáva len sa vybrať za ňou a to keď zistí že som prišiel tak chytí záchvaty...Nejde ani tak o peniaze ale o pravdu a spravodlivosť. Ako ak by som vedel že ma nejakú poruchu osobnosti nech sa ide liečiť a nech si aj nechá...Ale ak ma vedome klame a ona si užíva života tak by to dosť naštvalo..a už dávno by som to riešil. Celý problém je že neviem čo sa tam presne deje..Ako ja chcem mať pokoj..ak to nebudem riešiť tak bude kľud..Ale mám čakať že ona sa raz ozve že mi vracia alebo myslieť a mať nervy že som sa nechal okradnúť..Toto už musi skončiť.

Vikkii

ak mas nejake potvrdenie alebo dokaz, ze si jej ich pozical, tak by som to na tvojom mieste vyuzila. nech sa jej na to aj rodina posklada, to tebe uz moze byt jedno

daniela2

ahoj Mino,

tak sa potvrdilo, že tá žena nie je kompletná, a je totálny psychopat. Verím, že Ti na peniazoch záleží, ale myslím, že budeš mať viac pokoja v duši, kebyže sa na to vykašleš. Respektíve skús požiadať jej rodičov, alebo brata Ty. A čo rozviedla sa? Alebo sa jej manžel ani nedozvedel o jej nevere? Ozaj, on to nezaplatí? Veď to je v rodine?

Kamka2

Možno že ti tie peniaze nikdy nemala v úmysle vrátiť, ani vtedy keď si ich požičiavala... A možno tvojím jediným spôsobom ako ich dostať naspäť by bolo ísť na súd (aj keď chápem že to je asi nepríjemné riešenie). Teda ísť na súd ale len za predpokladu, že máš o tom že si jej ich požičal nejaký dôkaz...bola to veľká suma?

Mino1985

Takže zatiaľ peniaze nemám. Už mi ich sľúbil aj jej brat ..no zatial nič. Do práce nemôže ist lebo lebo má psychické problémy. Komunikácia len cez sms..Berie lexaurin a má íst na psychologické vyšetrenie..To sa mi priznala..Ako myslím si že je sociopatka..Opýtal som sa jej že či teda nemôže požičať od brata ako mi sľúbila lebo by sa mi zišli ( mám problémy so zubmi ) a ona že nemá prácu a že myslim len na seba..že som sebec..Ako mám jednať s takýmto človekom..mám tam ísť osobne. ?Tak ja jej pomôzem, ona ma vlastne okradne lebo ma nechá a ešte som zlý že ich pýtam lebo nemá a má iné problémy....vraj..a ked som jej naznačil že potom všetkom jej neverím tak bude urazená..Tá žena nemá žiadnu sociálnu morálku..

Mino1985

Kamka2,
Máš pravdu..je to vlasnte citové vydieranie. Ide o to či jej to mám čo mi píšete povedať. Ja vlastne veci uzavreté nemám..Áno môžem sa na to vykašlať neozývať a možno buden kľud..Len ona mo stále tvrdí že jej mama mi bude volať..ale že momentálne nemôže..atď..no proste naťahovanie..Ďalej mi sľubuje že peniaze mi vráti ,ale že nemá prácu a keď ich bude mať tak mi ich vráti a piatimi vykričníkmi...a že ona ich ani nechcela...zase robí záhady okolo seba..chcem tie peniaze naspať a nexh mam pokoj ..ale nebudem čakať kým sa ona ozve..

Kamka2

Bacha Miňo, neskončí to, ešte si nevidel tejto ženskej koniec... Keď bude zase niečo potrebovať, tak dolezie znova s rečičkami o láske a ako si uvedomuje že sa k tebe zle správa a podobne... Lebo videla, že doteraz toto vždy fungovalo, tak prečo sa vzdávať metódy ktorá spoľahlivo zaberá... Vraj sa tomu po slovensky hovorí "mazanie medových motúzov okolo úst". Nespoliehaj na to, že táto citová predátorka ťa nechá na pokoji. Keď sa ti nabudúce ozve, tak jej priamo povedz "Prišla si mi vrátiť tých 500 €? No to som rád" a sleduj, čo ti na to povie. A keď zase začne s tým že si ju sklamal a že ťa nechce vidieť alebo že sa už neuvidíte, tak jej na to povedz "Sľubuješ?" a pozoruj jej reakciu (to je ináč citát z anglickej dramatickej historickej TV šou Downton Abbey kde to bolo použité v podobnej súvislosti; nemám to z vlastnej hlavy, tak originálna bohužiaľ nie som :D ). Títo citoví predátori vedia čo robia, a pokiaľ ju budeš svojimi reakciami a správaním ktoré sú normálne vlastne podporovať, tak tento kolotoč nikdy neskončí (len bude mať prestávku).