Ako sa dostať z ťažkého rozchodu

Príspevok v téme: Ako sa dostať z ťažkého rozchodu
Mino1985

Dobrý deň,

Mám 34r. S ex som bol cez 3 roky.Pred vyše dvomi mesiacmi sa priateľka rozišla po telefone so mnou po tom čo mal ochorieť jej otec. . Vtedy ma nechcela vidieť cez 2 mesiace a každý môj pokus byť jej oporou, pomôcť jej skončilo zle až napokom, že už so mnou nechce byť. Jej sestra mi napísala, že sa vydala medzi tým ... Na jednej stránke má zmenené meno s prídavkom svojho vtedy ex. Ja som sa jej na to pýtal že prečo to spravila..všetko popiera a že to je len formalita a že mam jej dať pokoj a nič sa nepýtať lebo ma udá. Ide o to že neviem normálne žiť. Nechápem ako žena čo pri mne bola vždy milá a dobrá tak sa začne takto správať. Neviem si to uzavrieť lebo neviem čo vlastne bola pravda. Všetko si beriem na seba že je to moja chyba.. Moj živoť je vlastne len práca a domov. Nič ma nebaví. Kamaráti mali dve svadby a ja som tam ani nechcel byť. Snažil som isť do fitka ale aj to po pár cvikoch skončilo bez energie.. Chcel som, že si začnem písať s niekym na zoznamke ale nemá to význam..Pretože to nie je "ono",,Mali ste niečo podobné? Ako ste sa s tým vyrovnali..

daniela2

Mino, správne vidíš, že nemáš dôvod sa s ňou stretnúť, a lúčiť sa a strácať Tvoj drahocenný čas. Ona sa s Tebou ani raz nerozlúčila, iba teraz jediný krát rovnala na rovinu, aj to len telefonicky, vtedy keď si ju doslova vystopoval a keď jej ten jej chlap povedal, aby Ťa už nevodila za nos.

ovomaltine

"Ako neviem aké ma ona myšlienkové pochody ale očividne nevie ako sa cíti človek potom všetkom čo urobila.."
Mino, nie kazdy ma empatiu, nie kazdy je normalny.
www.zdravie.sk

Mino1985

Je pravda, že mňa toto všetko vrátilo na začiatok do doby keď to spravila prvý krát. Cítim sa rovnako. Ale mohol som to čakať. Momentálne som zbalil všetky veci čo mi dala a posielam ich jej. Ona sa sice mi dala možnosť že keď chcem možem za ňou prísť a porozprávať sa a doriešiť tie peniaze. Ale keď má zase iného..načo si robiť zle a s takým človekom nemam dôvod sa ľúčiť keď cítim veľkú krivdu a bolesť. Ako neviem aké ma ona myšlienkové pochody ale očividne nevie ako sa cíti človek potom všetkom čo urobila..

daniela2

Takže to máš vysvetlené. Pamätala si, aký si bol k nej dobrý a chcela Ťa skutočne ľúbiť, len to nedokázala, lebo si Ťa nevážila. Preto sa k Tebe vrátila, preto vyhlásila, že chce dieťa s Tebou, lebo Ťa chcela skutočne milovať. Ostalo iba pri želaní.
Tam vidíš v spätnom zrkadle aj seba. Ona Ťa podviedla už predtým s týmto chlapom. Tým mal byť definitívny koniec Vášho vzťahu, ale Ty si to naťahoval... a nechal sa vodiť za nos. Ona sa teraz konečne zmohla na pár dospelých slov.... Zázrak sa teda konal...

ovomaltine

Myslis, ze to dokazes sam uzavriet? Odpovedz si uprimne. Ja si myslim, ze s odbornikom by si to prekonal ovela lahsie a efektivnejsie.
Tie peniaze pozaduj vratit, nech ich vrati ten novy znamy, mozno bude chciet mat od teba pokoj, tak ich vrati. Inak znamy takto pozical vyse 10000 a uz ich viac neuvidi. Sam je zadlzeny a vselico splaca.

Mino1985

Takže veci vyšli najavo...Upratoval som FB..a nejko mi vyhodilo meno jej ex..nie toho za koho sa vydala ale toho s kým ma pred tromi rokmi podviedla a mala alternatívy vztah. Myslim že som to tu písal ako sa potom ku mne vrátila z veľkou láskou. No mali tam spoločnu foto..Zdvihol som telefón, zavolal ..dvihla..to. Povedal jej že prečo robí zo mňa hlupáka..Že áno má vzťah, začal pred nedávnom..že sa ten človek zmenil ( predtým ju mal ako handru do postele)..Že ona chce mat pokoj, ze rodina jej je spokojná že má niekoho z jej mesta..No bolo mi hrozne..že peniaze mi vráti..A že nemá ku mne city a že ona za to nemôze. Že aj ten lockdown niečo urobil..A že ked chcem môzem prísť na víkend a porozprávame sa a rozlúčime. Že ona sa na mňa nehnevá a tak..Že mi praje aby som si niekoho našiel..a že nevie ako ona bude v tom jej vzťahu..hovorila že v život je ako bumerang že za to čo všekto spravila sa jej to môže vrátiť. Že berie lexaurin a ked jej "prepne" tak ho si ho dá všetok a poberie sa na iný svet..že nad tym rozmýšlala..ale že vie že by tym nikomu nepomohla..že aky bude mat život taky bude..Že vie že mi ublížila,že mi ďakuje za všetko ale že jej to jedno..moje city a emócie ju nezaujímaju. Ja už ani tie peniaze asi nechcem..Toto je už cista psychopatia...a ešte keď chcem môzem príst aj keď vie že mi to asi neurobí dobre..Ako načo tam pôjdem sa lúčiť s človekom čo mi zničil vzťahoý život a vrátil na začiatok..

Mino1985

Daniela2
Asi máš pravdu. V chorom človeku nemôžem hladať logiku. No mna to ako nebaví si ubližovať s ňou..ale som taký, že bojujem či je to ona alebo niekto iný alebo niečo iné a nevzdávam sa tak ľahko i keď si uvedomujem že je to na úkor mňa.. Viem, že mi tie peniaze nevráti ak áno tak s tým že ona ich ani vlastne vtedy nechcela..lebo už aj to som počúval že som ich jej nanútil...Ja si to potrebujem uzavrieť ale neviem či si tá osoba zaslúži len tak jej nechať všetko...

daniela2

Mino, Ty sa snažíš nájsť logiku v chorej mysli iného človeka. Nemá na to, aby Ti to dokázala vysvetliť. Je chorá.
A k psychiatrovi idú len tí, ktorí sa liečiť chcú. K tomu je potrebné si aj uvedomiť svoju chorobu, vedieť si ju priznať a chcieť sa liečiť. Ona zvaľuje vo všetkom vinu na Teba, lebo si ju sama nevie priznať, a nechce sa ani liečiť. Tak volí tú ľahšiu cestu, obviňovať druhého. Je to jednoduchšie. To je celá pravda a logika. Inak, ak sa chceš dozvieť úplnú pravdu, tu pomáha viera v pred a poživotoch. :-) Tak sa dozvieš pravdu o sebe samom, prečo si to všetko strpel, a prečo si vlastne masochista. :)
Odporúčam Ti, aby si sa prestal obracať, ľutovať, očakávať spravodlivosť tam, kde nerastie a išiel ďalej. Chorá myseľ nie je ani spravodlivá, ani logická. Myslíš, že príde pokorne k Tebe, s tým, že tu máš peniaze a prepáč za všetko? Nie.
Tie peniaze zrejme naozaj potrebovala, a naozaj Ti ich nevie vrátiť. Neokradla Ťa úmyselne, len sa sama v sebe riadne nevyzná, preto aj to zvláštne manželstvo a všetko okolo toho. Chorý človek sa dusí vo svojej chorobe a nedokáže si užívať. Ber ju tak. Psychopatia.

michaell2

Hmmm a amyslis, ze by ti ta pravda pomohla sa s tym vyrovnat? Podla mna nie, len by ta to vratilo zas naspat a trapil by si sa este viac. Musis ist dalej a neotacat na nazad