Ako sa dostať z ťažkého rozchodu

Príspevok v téme: Ako sa dostať z ťažkého rozchodu
Mino1985

Dobrý deň,

Mám 34r. S ex som bol cez 3 roky.Pred vyše dvomi mesiacmi sa priateľka rozišla po telefone so mnou po tom čo mal ochorieť jej otec. . Vtedy ma nechcela vidieť cez 2 mesiace a každý môj pokus byť jej oporou, pomôcť jej skončilo zle až napokom, že už so mnou nechce byť. Jej sestra mi napísala, že sa vydala medzi tým ... Na jednej stránke má zmenené meno s prídavkom svojho vtedy ex. Ja som sa jej na to pýtal že prečo to spravila..všetko popiera a že to je len formalita a že mam jej dať pokoj a nič sa nepýtať lebo ma udá. Ide o to že neviem normálne žiť. Nechápem ako žena čo pri mne bola vždy milá a dobrá tak sa začne takto správať. Neviem si to uzavrieť lebo neviem čo vlastne bola pravda. Všetko si beriem na seba že je to moja chyba.. Moj živoť je vlastne len práca a domov. Nič ma nebaví. Kamaráti mali dve svadby a ja som tam ani nechcel byť. Snažil som isť do fitka ale aj to po pár cvikoch skončilo bez energie.. Chcel som, že si začnem písať s niekym na zoznamke ale nemá to význam..Pretože to nie je "ono",,Mali ste niečo podobné? Ako ste sa s tým vyrovnali..

Mino1985

Myslim že ten článok sedí skoro na 100%. Akurat neviem prečo veci dotiahne až k tomu že sa rozíde..kedže by stačilo ma len" dusiť.".

Kamka2

Myslím že je to tak ako píšeš. Prečítaj si aj toto (neviem či to na ňu úplne platí ale ak aj nie, je dobré mať i takýchto veciach podvedomie): www.zivotbezzavislosti.sk

Mino1985

Takže ak videla že sa viem zaobísť aj bez nej..tym myslím že som riešil veci ako ten byt vlastne sam..a to ju hnevalo ..tak to so mnou skončila lebo vedela že mi to ubliži a zastaví čo je pravda..lebo ma momentalne nic nebaví ..a ked ma už nechá tak zase vie že časom sa z toho dostanem a preto sa zase vrátila..No tentokrat mi napísala ze už nikdy sa ku mne nevráti.

Mino1985

Kamka2 : Myslim že máš pravdu. Ona vzdy vedela odôvodniť svoje odchody a potom zmeniť svoj názor a nájsť si dôvod na svoj príchod znova a správať sa ako normálna žena čo ľúbi. A keď je tu prestalo baviť tak proste vypla a povedal že si mam žiť svoj život a ona bude svoj..

Kamka2

Raz som čítala príspevok na jednom českom portáli, kde písala žena, ktorá mala ex-priateľa psychopata, ktorý jej zničil život (podvádzal ju, nakazil pohlavnou chorobou ktorá jej spôsobila neplodnosť, musela za neho platiť jeho státisícové dlhy a pracovať sedem dní do týždňa, atď.). Keď o svojom príbehu písala, napísala tam že to, že ju jej ex-"priateľ" opustil bolo to jediné, čo bolo pre ňu vlastne dobré a jediné za čo je mu vďačná. Možno sa raz aj ty Miňo dostaneš do stavu, keď si uvedomíš že to že ťa táto "priateľka" raz a navždy opustí je to najlepšie čo sa tis ňou mohlo prihodiť. Mimochodom, ja si nemyslím že ona za tebou chodí naspäť preto lebo ťa miluje alebo potrebuje. Len si asi uvedomuje že skôr či neskôr sa posunieš so svojím zivot ďalej - bez nej - a to ona nemôže dopustiť. Potrebuje aby si ty bol na nej závislý aby ťa mohla k sebe volať a potom pravidelne odkopávať preč, z čoho si ty zúfalý a ona spokojná - preto ten opakovaný scenár. Je to metóda cukríku a biču. A čo to má znamenať, že si jej pokazil narodeniny keď si len okrajom spomenul jej fotky s druhým chlapom čo tam verejne prezentovala na Facebooku? Čo to má znamenať že nemáš nič "riešiť"? Ja si myslím z ž máš právo vedieť na čom si, a do toho patrí aj úprimná a otvorená konverzácia. A 31-ročná ženská by to už mala mať v hlave dosť ujasnené na to, aby vedela čo v živote chce.

Mino1985

Keď som ja jej opýtal . Prečo sa tak rozhodla ked ma milovala a chýbal som jej a za deň bolo inak..Jej odpoved:.."Lebo som sa tak rozhodla. Ži svoj život to chcem ja budem ten svoj žiť". Z mojich skúseností sa zeny rozchadzaju len ked chlap je úplné nemožný....Nelubi ho alebo si nájde iného..

Peter_24

Snubka a kto myslíš že to robí? Ja v bordeli nemienim žiť ale každý deň po práci pratat bordel lebo nechá všetko ako je od tanierov pri posteli po veci kade tade a pri upozornení povie že jej to jedno nie jej domácnosť tak čo mám byť pokojný?

Peter_24

Miňo ty si taký blbec ako ja. Ona sa nezmení a nebude s tebou. Ona sa rozhodne že ide niekde preč a je po tvojich snoch a láske. To je taká povaha. Môžeš sa aj potrhať a snažiť. Ale máš aspoň byt to je super :) my sme v podnájme, nič mi neplatí, nemá brigádu, študuje. Doma nerobí vraj to nie je jej domácnosť. To isté ako ty som vysvetľoval a nič. Len varí ak má náladu a perie. Všade bordel. Nechce pracovať aj keď do školy teraz pol roka nemusí. ...