Moja dcéra je lesba

Príspevok v téme: Moja dcéra je lesba
Alma76

Dcéra sa mi nedávno priznala že už niekoľko rokov randi s najlepšou kamarátkou, ktorú aj poznám, čím mi rovno oznámila že je orientovaná na rovnaké pohlavie. Dcéra má 20 rokov, čiže už bije pochýb že vie co cíti. Ja som tuto spravu vzala pokojne, no dalo mi veľa námahy, aby som pred ňou zamaskovala šok, strach a veľké zdesenie. Snažím sa rešpektovať ako to je a ľúbim ju stále rovnako, no nedokážem sa zbaviť strachu o ňu, že vďaka svojej orientácii nebude šťastná v živote a bude sa všade stretávať s nepochopením a výsmechom. Musím sa pripraviť na to, že časom by som to mala ja alebo ona oznit zvyšku rodiny a známym, lebo tak ci tak sa to dozvedia, cdera mi oznámila že sa tým nebude tajiť. Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť, keby mi pomohol ako sa dá vyrovnať s takouto nezvratnou skutočnosťou. Naozaj mam s tým problém.

duma

Tak v prvom rade by si sa s tym mala zmierit a ked budes, tak pomaly to povedat aj rodine, aby to nebol potom pre nich sok.

nazor

Alma76: Potrebovala si psychologickú pomoc typu, všetko je v poriadku, homosexualita je krásna, nebudeš mať vnukov a nič ťa do toho nie je?

Alma76

Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí tu nesúdia a nekritizujú, ale sa snažia pomôcť. Počiatočné zdesenie už zo mňa opadlo, čo pomohlo premýšľať tak, aby som pochopila že sa naozaj nieje čoho obávať. Denisa443 ďakujem Ti za názor, si veľmi inteligentné dievča na svoj vek. RATinHAT aj Tebe ďakujem za povzbudenie a aj za kontakt na poradňu, určite to využijem.

Denisa443

Dobrý deň,

Som 17 ročná baba ktorá tiež chodila s dievčaťom, takže celkom sa viem vcítiť do vašej dcéry. Takže vám to poviem takto.

Za každou nadávkou na moju osobu si stačí uvedomiť že ten človek musí mať riadne problémy so svojím vlastným životom keď nadáva na iných. Keby bol sám so sebou spokojný, nemal by potrebu urážať takých ako som ja, vaša dcéra či jej priateľka. Nemal by potrebu ukazovať iných "nedostatky"

Oni by nadávali za všetko. Vždy by si niečo našli, lebo je príjemné pohladkať si sebavedomie a ego na iných. Keby nie orientácia, tak farba vlasov

." Kto to kedy videl aby niekto mal modré vlasy? Veď to do psychiatrie predsa patrí."

Ak nie toto, tak by im vadilo náušnice v nose a takéto veci.

Poste ty ľudia ktorí majú chuť niekomu nadávať za jeho orientáciu, majú proste komplex sami zo seba.

Keď si to tak uvedomíte, zrazu sa na Tom keď vám niekto povie že ste postihnutý a idete proti Bohu s chutí zasmejete :D

090909

Pokoj, to sa moze zmenit. Mam aj riesenie:
pozicaj mi ju na 1 noc. S mojim "vykonom" bude tak spokojna, ze hned sa jej ta orientacia napravi.

RATinHAT

1. Otázka na tu prítomných heterosexuálov. Vy ste v 20ke ešte spávali s rovnakým pohlavým a až potom neskôr ste zistili, že ste vlastne heterosexuáli a priťahuje vás opačné pohlavie? Že nie? Prečo si teda myslíte, že to lesby a gejovia majú inak ako vy?

2. "Aby žena prestala byť lesbou, stačí keď stretne poriadneho chlapa, ktorý ju XXX" je veľmi hlúpy, ale žial častý stereotyp v našej spoločnosti. Chlapi, v reálnom živote to funguje inak ako v porne.

3. Ak by to dievča priťahovali aj muži, tak asi mame povie, že je bisexuálka. Nemyslíte?

4. Viacerí ste spomínali, že homosexualita je choroba a "oni" (zase nejaká záhadná tajná skupina) zariadili, aby homosexualita bola vyškrtnutá zo zoznamu chôrob. Nebola za tým žiadna tajná skupina, ani lobbing, bol za tým všeobecný konsenzus psychoterapeutickej a psychiatrickej obce, že homosexualita nenapĺňa znaky choroby a nemala by byť kriminalizovaná. Socialistické Československo bolo jednou z prvých krajín, kde k tomu dospeli. A asi sami uznáte, že v tom čase sme sa určite nenechali ovplyvňovať dianím v USA. A okrem toho sa homosexualita na tom zozname ocitla absolútne neprávom koncom 19. storočia, kedy si niektorí psychiatri mysleli, že homosexualita je symptóm schizofrénie. Už začiatkom 20. storočia viacero významných vedcov, vrátane Einsteina, protestovalo voči tomu, aby bola homosexualita na zozname chôrob. Navyše už v medzivojnovom období sa potvrdilo, že medzi schizofréniou a homosexualitou neexistuje žiadna spojitosť. Teda sa preukázalo, že dôvody, pre ktoré bola homosexualita zaradená na zoznam chorôb, boli mylné a nepravdivé.

Pre autorku témy:
Možno vám pomôže, ak si uvedomíte, že vaša dcéra nie je lesba od momentu, kedy vám to oznámila, ale bola lesbou celý ten čas predtým, už od narodenia. Nemôžete za to vy a nemôže za to ani ona. Sexuálna orientácia je intímna záležitosť každého z nás. Rozhodne by som to teraz neoznamoval širšej rodine. Nechajte to rozhodnutie na vašu dcéru. Myslím, že gejovia a lesby majú viac citlivosti v tom, že vedia rozpoznať, komu sa so svojou inakosťou zdôveria a pred kým ju zataja. Naopak by som si veľmi vážil, že vaša dcéra prišla za vami a povedala vám to narovinu. Verte, že ani pre ňu to určite nebolo vôbec jednoduché a tiež to ukazuje, že vás ma rada a dôveruje vám. Uvidíte, že keď pominie táto prvá fáza šoku, začnete opäť dcéru a jej život vnímať v celej šírke, tak ako predtým. V prípade, že na tému comingoutu chcete hovoriť s odborníkom, tak vám odporúčam "in poradňu", kde pracujú psychológovia s praxou, ktorí sa špecializujú na takéto situácie. Psych. poradenstvo navyše poskytujú zadarmo.
inporadna.sk

permonik

Alma, veď s čím máš problém? Je to čisto súkromná vec tvojej dcéry, nerieš ako to vnímajú iní, ty nič neoznamuj, nikoho do toho nič nie je. A ignoruj reči blbcov. Lekára potrebujú skôr ľudia ako tomas1234, 2323, nazor a podobne. Príliš sa tým nezaoberaj, skôr uškodíš sebe alebo dcére. Radšej stoj pri nej, nech vie čo k nej cítiš, to je veľmi dôležité. V našej úžasne tolerantnej spoločnosti to má a bude mať i naďalej dosť ťažké aj bez toho. Hlavu hore, veď to nie je koniec sveta :-)

septemberr

ma len 20, vobec neries ten stav, urcite nerob ziadne oznamenia rodine,,
je na baby, zlate,,, neznamena ze nieje aj na chalanov,, ona sama to este nemusi vediet, staci ze pride jej princ na bielom koni, alebo jej kamoske, mozno ked jej ublizi kamoska, tak si uvedomi... a stane sa to skoro urcite. Nie zeby som im to prial, to nie.
Co sa ineho tyka, mam kamosku "lesbu" super dievca, mam o nu vazny zaujem. nadalej bude zaujem aj o tvoju dceru, a ma cas este vela rokov, aj do 30... baby su do cca 24 velmi nestabilne...