Moja dcéra je lesba

Príspevok v téme: Moja dcéra je lesba
Alma76

Dcéra sa mi nedávno priznala že už niekoľko rokov randi s najlepšou kamarátkou, ktorú aj poznám, čím mi rovno oznámila že je orientovaná na rovnaké pohlavie. Dcéra má 20 rokov, čiže už bije pochýb že vie co cíti. Ja som tuto spravu vzala pokojne, no dalo mi veľa námahy, aby som pred ňou zamaskovala šok, strach a veľké zdesenie. Snažím sa rešpektovať ako to je a ľúbim ju stále rovnako, no nedokážem sa zbaviť strachu o ňu, že vďaka svojej orientácii nebude šťastná v živote a bude sa všade stretávať s nepochopením a výsmechom. Musím sa pripraviť na to, že časom by som to mala ja alebo ona oznit zvyšku rodiny a známym, lebo tak ci tak sa to dozvedia, cdera mi oznámila že sa tým nebude tajiť. Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť, keby mi pomohol ako sa dá vyrovnať s takouto nezvratnou skutočnosťou. Naozaj mam s tým problém.

Alma76

hartak ako mi chceš v tomto pomôcť? Ja sa snazim zmieriť s dcérinou orientáciou aj vďaka tomu, ze neverím ze by to dokázal u nej zmeniť psychológ, lieky, hypnoza, modlitby, exorcista.... . Je to v nej, nevzniklo to výchovou, snu zlou životnou skúsenosťou. Ja nemám snahu zmeniť ju. Beriem a rešpektujem dcéru takú aká je. Ja mam problém so sebou, že to vnímam ako niečo zvrátené a nenormálne. Ja som tu tá, ktorá potrebuje psychiatria, či psychológa. evicka085 asi tak ako píšeš, všetko chce čas.

hartak

pre alma76,..neda mi neregovat,..radšej maj strach a zdesenie,ale nikdy s tym jej smerovanim nesuhlas! maš ju velmi rada,bud vytrvala a neustupčiva,nedaj sa nachytat,..ako neg.priklady jej rozpravaj o živote,ktory si sami vybrali,a pominutelnej slave,a o nebezpečnych a tažkych chorobach a krutej smrti niektorych umelcov,spevakov,hercov...Fredy Mercury,Amy Winehouse,Georg Michael,Prince...a dalšich,a dalšich...držim ti palce na ceste,ktora neni pre teba vôbec jednoducha,ale vysledok tvojej vytrvalosti bude stat za tu namahu,bude stat za to!....pozdravujem,nevnucujem...a ak chceš,pomožem....

nadka38

Uz teraz to je coraz viac vo svete a za par rokov, to uz kazdy bude pomaly brat ako samozrejmost... Doba sa aj v tomto poriadne zmenila!...

swistica

Tomas 12345 pisal si to sem uz viackrat, takze sa ta spytam kde si prisiel k takemuto bludu? Ak by psycholog naozaj menil myslenie ludi, tak by bolo extremne nebezpecne psychologov navstevovat s akymkolvek problemom. Cize ak mas k tomu relevantny a doverihodny podklad, zdroj,dokaz, tak ho sem daj a ja budem na zaklade neho vsetkych ludi varovat a odradzat od navstevy psychologa. Inak si ale myslim, ze je to riadny blud. Ved si pozri cesky serial Terapie. Tam je zobrazena praca psychologa. Nikdy nevnucuje svoj nazor, stale sa len pyta pacienta o tom co si mysli, preco, co citi atd. Nehovoriac uz o tom, ze psycholog aj tak cloveku v nicom nepomoze. To len nasa spolocnost je uz v takom stave, ze ludia za vyrozpravanie sa musia platit psychologom.

Tomas 12345

Kaido :

Normálne to nie je, psycholog dokáže človeku zmeniť myslenie a teda aj jeho orientáciu. Mužské potomstvo je stvorené k ženskému potomstvu, tak je to u všetkých druhov aj v prírode, čiže opak je proti prírode.

Anonym222

Lub dceru veď ona je tvoja krv a noačo žeje lezba a časom možna si najde muža. Treba nato čas. Jabysom svoje dcery zato neprestala mat rada. A ked je dospela uz ma svoj život. A nemozes zato žeje lezba vichovala siju ako si len mohla. Drzim palce?

rennie5

ten používateľ tomáš neviem aký sa môže za svoje názory akurat tak hanbit, nie to ich ešte verejne propagovat, najradšej mám takých kresťanov čo sa plazia štvornozky do kostola a potom ,,milujú blížnych svojich,, aby ste ešte neboli prekvapený čo všetko o svojich deťoch neviete...
autorke: v prvom rade by ste mali rešpektovať názor svojej dcéry, je to tak ako to je, v prvom rade by ste mali byt stastna zo stastia svojho dieťaťa, nic nie je dôležitejšie v živote. je to vaše dieta a malo by cítiť vasu podporu a že môže byt take aké je, aby sa nemusela pred vami pretvarovat a citit že ju máte rada a nehanbite sa za ňu.
vnúčatá mat môžete stále a zaťa prakticky tiež.

martin98

Nehovorím že začnú experimentovať práve s orientáciou. Ale predsa im nebudeš cely život stať za zadkom.

Defcon

U mna nie je kriteriom slusnosti to, ze niekto chodi do kostola. Isto nie. Dokonca ani nepouzivanie vulgarneho slovnika. Ked mi ucitelka frflala na rodicovskom, ze syn pouziva obcas vulgarizmy, tak som jej na rovinu povedal, ze to ma odo mna a ja mu vstepujem trochu ine zasady. Napr spolahlivost a cestnost.