Moja dcéra je lesba

Príspevok v téme: Moja dcéra je lesba
Alma76

Dcéra sa mi nedávno priznala že už niekoľko rokov randi s najlepšou kamarátkou, ktorú aj poznám, čím mi rovno oznámila že je orientovaná na rovnaké pohlavie. Dcéra má 20 rokov, čiže už bije pochýb že vie co cíti. Ja som tuto spravu vzala pokojne, no dalo mi veľa námahy, aby som pred ňou zamaskovala šok, strach a veľké zdesenie. Snažím sa rešpektovať ako to je a ľúbim ju stále rovnako, no nedokážem sa zbaviť strachu o ňu, že vďaka svojej orientácii nebude šťastná v živote a bude sa všade stretávať s nepochopením a výsmechom. Musím sa pripraviť na to, že časom by som to mala ja alebo ona oznit zvyšku rodiny a známym, lebo tak ci tak sa to dozvedia, cdera mi oznámila že sa tým nebude tajiť. Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť, keby mi pomohol ako sa dá vyrovnať s takouto nezvratnou skutočnosťou. Naozaj mam s tým problém.

permonik

Alma, veď s čím máš problém? Je to čisto súkromná vec tvojej dcéry, nerieš ako to vnímajú iní, ty nič neoznamuj, nikoho do toho nič nie je. A ignoruj reči blbcov. Lekára potrebujú skôr ľudia ako tomas1234, 2323, nazor a podobne. Príliš sa tým nezaoberaj, skôr uškodíš sebe alebo dcére. Radšej stoj pri nej, nech vie čo k nej cítiš, to je veľmi dôležité. V našej úžasne tolerantnej spoločnosti to má a bude mať i naďalej dosť ťažké aj bez toho. Hlavu hore, veď to nie je koniec sveta :-)

septemberr

ma len 20, vobec neries ten stav, urcite nerob ziadne oznamenia rodine,,
je na baby, zlate,,, neznamena ze nieje aj na chalanov,, ona sama to este nemusi vediet, staci ze pride jej princ na bielom koni, alebo jej kamoske, mozno ked jej ublizi kamoska, tak si uvedomi... a stane sa to skoro urcite. Nie zeby som im to prial, to nie.
Co sa ineho tyka, mam kamosku "lesbu" super dievca, mam o nu vazny zaujem. nadalej bude zaujem aj o tvoju dceru, a ma cas este vela rokov, aj do 30... baby su do cca 24 velmi nestabilne...

neznamy1986

Tomas2323: Je mi z teba zle s ľudí, čo si myslia že každý je povinní byť katolík a kto nie je tak si zaslúži rozbiť papuľu

SofiaElla

A pardon, aby som aj odpovedala. Možno bola vo výchove nejaká chyba, ale buďte rada, že je Vaša dcéra zdravá a šťastná. Keci naokolo by boli aj pri "neprijateľnom kamošovi", na to sa fakt vykašlite. Možno je chyba presne v tomto Vašom ponímaní - čo kto povie.. Treba sa zamyslieť nad tým..

SofiaElla

Vedci sa o homosexualite domnievajú, že je pravdepodobne už zapríčinená v maternici len preto, že nejakí lobbisti v 50tych rokoch lobovali za to, aby homosexualita bola vyňatá z duševných (psychických porúch). Okrem toho vôbec na vedeckej báze nie je zrejmé, za akých okolností jedinec bude či nebude homosexuál. Celkom porovnateľné (hoci nie schválené lobistami), jedinec tiež nevie, kedy akým sexuálnym diviantom sa stane, prípadne, kedy začne byť agresor. V zmysle psychológie by som chcela vidieť tie rozdiely medzi ľudmi, ktorí si uvedomili, že sú orientovaní na rovnaké pohlavie a napríklad ľudí, ktorí si uvedomili protizákonné pedofilné chúťky. V zmysle psychológie ma toto napríklad naozaj zaujíma. A chápem, že som dala ťažké porovnanie, ale chcem sa vymaniť z určitého ľudského úzusu, resp. chcem vedieť, či je to vôbec možné.

Alma76

V ponímaní homosexuality ako sexuálnej orientácie ide o "pretrvávajúcu citovú, romantickú a/alebo sexuálnu príťažlivosť" k osobám rovnakého pohlavia.
Homosexualita je jednou z troch základných sexuálnych orientácií (spolu s heterosexualitou a bisexualitou) nachádzajúcich sa na heterosexuálno-homosexuálnom spektre.Vedci nevedia presne určiť príčiny homosexuality, avšak špekuluje sa, že je zapríčinená zložitou súhrou genetických, hormonálnych a environmentálnych faktorov. Neexistuje žiaden presvedčivý dôkaz, ktorý hovorí o tom, že sexuálna orientácia je osobnou voľbou jedinca. Vedci sa väčšinou prikláňajú k názoru, že je určená prevažne počas skorého vývoja plodu v maternici matky a taktiež je ovplyvnená génmi daného jedinca.Hypotézy zamerané na popôrodný vývoj sexuálnej orientácie neboli dostatočne dokázané.Taktiež neexistuje dostatok dôkazov, ktoré by poukazovali na vplyv rodičovstva alebo skúseností z detstva na sexuálnu orientáciu.Početné vedecké výskumy naopak dokázali,že homosexualita je normálnou a prirodzenou variáciou ľudskej sexuality a nie je sama o sebe zdrojom akýchkoľvek negatívnych psychologických efektov.Pokusy o zmenu sexuálnej orientácie boli vedcami označené ako škodlivé a niektoré štáty pristúpili až k legislatívnemu zákazu takýchto zákrokov. Homosexualita bola taktiež pozorovaná u obrovského množstva druhov zvierat počnúc od hmyzu a článkonožce, až po vtáky a cicavce.

Mnoho homosexuálov tvorí romantické páry, ktoré sú v psychologických aspektoch úplne ekvivalentné heterosexuálnym párom.Viditeľnosť týchto párov sa však začala mierne zvyšovať až od konca 19. storočia, kedy vzniklo globálne hnutie s cieľom dosiahnuť slobodu a rovnosť pre všetkých homosexuálne orientovaných ľudí. Dnes sa na ochranu týchto ľudí používa legislatíva, ktorou sa zakazuje diskrimináciu na základe sexuálnej orientácie.

nazor

Dcéra nepotrebuje rešpekt, ale pomoc. Homosexualita je deviacia, čiže úchylka. To tvrdíš ty že si ju dobre vychoval a ze to stačí.