Moja dcéra je lesba

Príspevok v téme: Moja dcéra je lesba
Alma76

Dcéra sa mi nedávno priznala že už niekoľko rokov randi s najlepšou kamarátkou, ktorú aj poznám, čím mi rovno oznámila že je orientovaná na rovnaké pohlavie. Dcéra má 20 rokov, čiže už bije pochýb že vie co cíti. Ja som tuto spravu vzala pokojne, no dalo mi veľa námahy, aby som pred ňou zamaskovala šok, strach a veľké zdesenie. Snažím sa rešpektovať ako to je a ľúbim ju stále rovnako, no nedokážem sa zbaviť strachu o ňu, že vďaka svojej orientácii nebude šťastná v živote a bude sa všade stretávať s nepochopením a výsmechom. Musím sa pripraviť na to, že časom by som to mala ja alebo ona oznit zvyšku rodiny a známym, lebo tak ci tak sa to dozvedia, cdera mi oznámila že sa tým nebude tajiť. Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť, keby mi pomohol ako sa dá vyrovnať s takouto nezvratnou skutočnosťou. Naozaj mam s tým problém.

Tomas H

Pises Tomasko 12345 z vlastnej skusenosti? Tebe psycholog zmenil sexualnu orientaciu? No daj panej kontakt na toho diletanta.

Tomas 12345

A skúšala si s dcérou zájsť za psychologom ? Myslím že ten by mohol tvojej dcére zmeniť myslenie na svoju sexualnu orientaciu.

Defcon

S homosexualitou nemaju problem asi ziadni ludia. Samozrejme, mama a otec to vidia inak, ale okolie to ma tvrdo na haku. Ja mam skoro 50, som konzervativec, ziadny progresivec a aj tak mi je to tvrdo jedno.....
To len lgbti komunita rozduchava nejaky flame, lenze tam je ucel sa robit utlacanym a pytat potom peniaze od statu.
Osobne keby mi syn povedal ze je buzna, tak mu akurat mozem podat ruku a popriat stastie, ale inak mi je to jedno.

Alma76

Piatok hmm áno, súhlasím s tebou, máš úplnú pravdu a rozum aj srdce mi hovorí ze by som to mala brať takto, ale nestotoznujem sa s tým, bojím sa ze dcéra bude často kvôli tomu trpieť, aj sa snažím v sebe potláčať to ze akoby som sa za ňu pre to hanbila. Hanbím sa za to, že sa za ňu hanbím. A nebudem mat vnúčatá, nebudem mat zaťa, neuvidím ju pred oltárom. Áno, toto všetko sú malochernosti a ja som možno zostala, no stále to nemeni nič na tom, ze sa s tým nikdy nezmierim.

Piatok hmmm

Prečo máš problém vyrovnať sa s tým? Veď to nie je tvoja vec. Sexualita je vrodená záležitosť a ako matke, by ti malo záležať iba na jednom, jej šťastí a či to je s chlapom alebo so ženou je jedno.