Moja dcéra je lesba

Príspevok v téme: Moja dcéra je lesba
Alma76

Dcéra sa mi nedávno priznala že už niekoľko rokov randi s najlepšou kamarátkou, ktorú aj poznám, čím mi rovno oznámila že je orientovaná na rovnaké pohlavie. Dcéra má 20 rokov, čiže už bije pochýb že vie co cíti. Ja som tuto spravu vzala pokojne, no dalo mi veľa námahy, aby som pred ňou zamaskovala šok, strach a veľké zdesenie. Snažím sa rešpektovať ako to je a ľúbim ju stále rovnako, no nedokážem sa zbaviť strachu o ňu, že vďaka svojej orientácii nebude šťastná v živote a bude sa všade stretávať s nepochopením a výsmechom. Musím sa pripraviť na to, že časom by som to mala ja alebo ona oznit zvyšku rodiny a známym, lebo tak ci tak sa to dozvedia, cdera mi oznámila že sa tým nebude tajiť. Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť, keby mi pomohol ako sa dá vyrovnať s takouto nezvratnou skutočnosťou. Naozaj mam s tým problém.

Aksuram76

faba1 viem presne ako sa cítiš. U mňa prešlo už niekoľko rokov ako mi to dcéra oznámila, ale som s tým úplne zmierená, lebo vidím aký úžasný vzťah má so svojou priateľkou. Jediné čo im to stále akoby kazí je netolerancia, opovrhovanie, nenávisť a nevzdelanosť spoločnosti. Ako sa hovorí, najviac vie ublížiť ľudská hlúposť a v tomto prípade to platí dvojnásobne, lebo stále máme málo informácií ako sa žije v takýchto partnerstvách a že je nespočetne veľa sexuálnych orientácií, ktoré kým nikomu neubližujú a nedehonestujú ľudskú podstatu, tak ich musíme rešpektovať a prijať. Prajem Tebe, celej rodine a hlavne dcére, aby vo vás najbližších našla najväčšiu oporu a porozumenie.

faba1

Ahojte.Ja som sa práve od mojej dcery dozvedela,že je lesba.Je to pre mňa šok,aj keď sme si to mysleli...Jej sa určite uľavilo,myslím,že je v pohode,horšie ja ako ako matka ,sa s tým neviem zmieriť.Mám s tým veľký problém.Ako ste sa s tým vy vysporiadali?Je to ťažké pre mňa...

ivcaP

Viem, ze teraz si smutna a mozno aj trochu v soku z tejto informacie, ale je to tvoja dcera, tak skus ju brat taku aka je. Bohuzial chodi to v zivote aj takto, ze su aj opacne orientovani ludia. Nieje to nic strasne, stale je to clovek ako kazdy ini, tak ti poradim len sa s tym naucit zit

Sejla

Chapem tvoje obavy, kedze si z tej generacie, u ktorej homosexualita bola naozaj problem, ale ubezpecujem ta ze v dnesnej dobe to je uplne inak. Homosexuali maju moznosti v mnohych europskych krajinach uskutocnit legalne partnerstvo, svatbu, zalozit si rodinu, bud pomocou umeleho oplodnenia, ci adopcie, su dokonca aj stranky cez ktore sa daju spoznat "darcovia" spermii, a velke mnozstvo homosexualnych zoznamiek, barov, klubov a podujati. Nad takymito parmi, ci rodicmi s rovnakym pohlavym uz nikto ani okom nemihne uz ani na Slovensku vo vacsich mestach. Diskriminacia, odsudzovanie a obtazovanie homosexualov je trestne. Je mozne ze sa za svoj zivot stretne s takymito problemami, ale vo vacsine pripadov okolie zasiahne a odsudi takychto agresorov. V neposlednom rade, lesbicky maju aj vyhody, kedze studia ukazuju ze lesbicke pari maju lepsie sexualne a emocionalne uspokojenie vo zvtahu, nez zeny v heterosexualnych vztahoch. Statisticky je pre tvoju dceru bezpecnejsie byt vo vztahu s inymi zenami, nez s muzmi.

Emoes

Tiež si myslím, že takéto niečo treba proste akceptovať. Viem že je to niekedy ťažké ale k čomu by bola nenávisť. Stať sa to môže hocikomu

krinka

v rodine sme mali podobnú situáciu, takže mám skúsenosť len z iného pohľadu. môj bratranec dlhé roky nemal žiadnu priateľku a rodina ho bombardovala otázkami, či už niekoho má a podobne. jasné, že z toho vždy nejak vykľučkoval, ale pravdupovediac už bolo niekedy podozrivé. nedávno sme sa dozvedeli, že je gej a má priateľa. mali sa radi, boli spolu už dlhšie, ale neodvážil sa ho priviesť do našej rodiny. pre rodinu to bol samozrejme šok. ale rýchlo sme sa s tým vyrovnali a jeho partnera si obľúbili. chcelo to len prijať, vstrebať a nechať tomu čas.