Laserová operácia očí

lilotka

majka neboj sa. Určite sa to dá vydržať, keď to aj iní vydržali. Veď keď si bola na vyšetrení, určite ti znecitliveli oko a vtedy sa to vydržať dá. Teš sa! Aspoň vieš, že na tú operáciu môžeš ísť. Ja sa tešiť nemôžem. Možno na tú operáciu nebudem môcť ísť. A tak strašne som chcela. No čo už. Uvidím pri ďalšom vyšetrení.

majka s.

no cize idem na operaciu PRK eximerovym laserom do Kosic. mam strach, ale zaroven sa tesim. mne povedal lekar, ze pooperacne bolesti budu trvat maximalne 2-3 dni (3 dni je uz fakt maximum...). odporucal mi ich prespat a hovoril, ze si dlhsie budem kvapkat kvapky do oci a ze tie bolesti mi pomozu prekonat niektore analgetika a antiobika, ktore mi da.
len mam este otazku. NEMALI STE PROBLEM MAT OTVORENE OCI? NEBOLO VAM NEPRIJEMNE, KED VAM LEKAR ROBIL NIECO S OCAMI (ked ich cistil alebo co)? Pocula som, ze aby ste neklipkali ocami, tak ze vam oko otvori pomocou takeho "ZVERACIKA", ktory udrzi oko otvorene. dalo sa mat tolko casu OTVORENE OKO? ved som citala, ze umelec je ten, kto dokaze mat oko otvorene 2 minuty. a ze uz aj to je bez klipkania takmer nemozne.
prosim vas, odpovedzte mi na tie otazky, lebo... joj. bojim sa. ved ked mam dlhsie otvorene oko ako mozno 20 sekund, tak ma zacina to oko trosku stipat a taka unava mi ide na oci a musim ho proste zavriet.

hanuška

ahoj,neviem či si z Blavy. ja som sa objednala na Mickiewiczovej v CORNEA, a dobre to dopadlo. Robia to aj v Karlovej Vsi, neviem presne názov, ale je to pri poliklinike

age44

janka, ale to musis napisat do poradne- oko, ak sa chces opytat pani doktorky. a prave ona - dr. durcova - pracuje v centre pre laserove operacie. takze sa skus opytat tam.

jana kurucova

prosim pani doktorku o blizsie informacie kto nemoze podstupit laserovu operaciu oci zaujima ma hlavne ci ludia s poruchou stitnej zlazy mozu byt operovany laserom ide o kratkozrakost.

age44

ja sa chcem opytat - nemali ste niekto sklovcove zakaly? tzv. cierne alebo lietajuce musky? zaujima ma, ako je to s nimi po operacii, ci sa nemenia, ci su stale rovnako pozorovatelne.

lucia s

tak ako tu uz bolo spomenute, zrak musi byt ustaleny a lekar musi potvrdit, ze mozete podstupit laserovu operaciu oci. ja sa chcem podelit s pozitivnou situaciou. mala som -3 a -3.5 dioptrie a bola som na LASIK.
Musim podotknut, ze aj ked je LASIK trochu drahsi, urcite to stoji za to. LASIK je vynovenejsia metoda LASEKU a je bezbolestna. druhy den som bola v praci. cela operacia trvala 10 minut, dali mi anastetika na umrtvenie pred operaciou a antibiotika (kvapky), ktore som si kvapkala 2 tyzdne spolu s umelymi slzami. ziadne tabletky, ziadna bolest, iba trochu neprijemny pocit a suche oci. odporucam to kazdemu. moja kamaratka bola na LASEK a je to velky rozdiel. keby som musela ist este raz, tak nevaham ani sekundu.

age44

ustalit by sa mala s ukoncenim rastu, t.j. ked uz nerasties na vyske, nemala by sa ani zhorsovat. takze asi okolo 19, 20 rokov. a kolko sa mi zhorsi zakazdym? neviem presne, teraz som bola na kontrole po 7 rokoch a mala som o 2,5 navyse. a to uz asi 10 rokov nerastiem. opticka, kde chodim kupovat sosovky ma vykricala, ze co nepoviem, ze nevidim a kupujem si zle sosovky. teraz mi uz skusa zrak pri kazdej kontrole.