Laserová operácia očí

lilotka

pred operáciou sa šošovky nemožu nosit minimálne 2 týždne. ja ich nenosím už vyše 3 týždne,lebo mi zistili zakryvenú rohovku a povedali mi, že to može byt od toho, že som stále nosila len šošovky. A ked som to zvládla ja nenosit šošovky, zvládne to každý. Ja som sa v okuliaroch nikdy predtým na verejnosti neukázala.

martin242

ja práveže nenosím okuliare ani šošovky, v detstve som nosil dioptrije tuším 1, ale to je už 20 rokov, čo ich nenosím, lebo som lenivý a v podstate sa mi okuliare ani nosiť nechce, hoci by to prospelo, chcel by som vidieť lepšie.
Takže bez okuliarov aspoň na istú dobu to asi nepôjde...

jablonka

martin, teraz nosis k.š.? pokial viem, tak cca dva tyzdne pred operaciou sa nesmu nosit kontaktne sosovky, tak ak vydrzis 2 tyzdne bez nich a bez okuliarov, nemusis nosit nic.
to, ci mas ustaleny zrak sa nezisti vysetrenim, zisti sa to jednoducho tak, ci sa ti za posledne obdobie, najma teda posledny rok, nezvysili dioptrie.

martin242

Prosímm vás je pred operáciou nejaký čas nutné nosenie okuliarov, nakoľko som okuliare nosieval len v detstve a to so slabou dioptriou, pokiaľ sa pamätám 1.
Dá sa vyšetrením zistiť, či mám ustálený zrak aj bez toho, aby som predtým nosil okuliare? Moc sa mi totiž okuliare nosiť nechce, som lenivý...

majka_

michal 123: pocula som, ze zraku pomoze aj to napr., ak budes cvicit s ocami (napr. kruzive pohyby iba ocami, nie hlavou; pozeranie hore-dole, vpravo-vlavo...a ine - skus sa opytat svojho ocneho lekara). bratov kamarat cvicil s ocami, bol myslim dalekozraky a zrak sa mu postupne zacal zlepsovat.

lilotka

margotka, mala si ustálenú krátkozrakost?? ja sa chystám na budúci týžden a zaujímalo by ma, či sa ti ešte zhoršoval zrak. Dík

margotka

som tyžden po operacii lasek v očnom centre v žiline,je to v pohode.oci ma boleli dva dni dost intenzivne,celu dobu som prespala.citim sa ok.

Najčítanejšie články