Umieram

Príspevok v téme: Umieram
elpis

Pred časom som chytila cudzie mačiatko v záhrade. Pohrýzlo ma. Vyzeralo normálne. Išla som k dr a dala mi tetanovku. A ďalej neriešila. Neskôr som zistila že som mala byť ockovana proti besnote, nestalo sa tak. Citila som brnenie v rane, potom bolesť a pálenie. Podľa chirurga je ok,ortopéda tiež. Myslím že zomieram a neviem aķo ďalej. Len plačem a plačem.

elpis

Moja lekárka evidentne za veľa nestojí, keďže ani pri tomto nevedela ako postupovať. Mača asi nenájdem, bolí to postupne ktovie kde je im koniec. Okrem bolesti a pálenia v pravej ruke, ktorá bola pohryznuta mám bolesti hlavy. Skôr zadnej strany hlavy a krku na pravej strane. Také napnuté svaly. A na jazyku mám mapy alebo fľaky. Stále vidím jazvy červené po uhryznutiach. A samozrejme psychický som niekde, kde som sa nikdy nechcela dostať.

ahjajjaj

Vieš, Elpis, všeličo z toho, čo spomínaš sú príznakmi besnoty, ale všetko svedčí o veľkej ojedinelosti. Jednak je besnota ojedinelá na Slovensku, ojedinele sa môže stať, že aj zviera bez príznakov môže nakaziť, ojedinele sa príznaky rozvinú za až tak dlhý čas. Všetko ojedinelé. Dá sa nájsť to mača? Odchytiť a vyšetriť? To je najschodnejšia cesta.
Vakcínu si podľa všetkého dostala včas. Čím skôr tým lepšie, ale ešte stále si ju dostala včas. Nechápem, prečo Ťa nehospitalizujú na infekčnom a prečo Ti v rámci nemocničnej liečby neurobia všetky potrebné vyšetrenia. Myslím, že by si sa mala obrátiť na obvodného lekára s touto požiadavkou a uspela by si, tým skôr, že máš príznaky, ktoré opisuješ.
Druhá vec je, že u Teba nejde u plne rozvinutú formu besnoty, aj keby to besnota bola.
Opíš príznaky, ktoré máš momentálne. Okrem bolestí v oblasti rany a brnenia v oblasti. Čo ešte? Zápal pľúc sa Ti preliečil. Aké iné syndrómy, okrem toho brnenia a bolesti v oblasti rany máš?

elpis

Omen ďakujem zajtra idem. Dám si urobiť testy na všetko aj keby som si to mala platiť. Problém je že to pohryznutie stále bolí a páli. Mám akoby jazvy. A to je znak besnoty, nie toxoplazmozy. Písala som si s xy veterinarmi a nikto sa s besnotou nestretol. Nie som typ hypochondra, nikdy som sa na nič nesťažovala. Ale toto je iné.

Omen

Elpis, toxoplazmózu môžeš dostať opakovane a cítiť sa môžeš inak. Príznaky sú rôzne a u niektorých ľudí sa môže objaviť aj zápal pľúc. Dostala si tetanovku, navyše tvoj imunitný systém je zaťažený a oslabený. Takže zachovaj pokoj a zajtra zájdi za lekárkou nech ťa opätovne vyšetrí a požiadaj ju o testy na toxoplazmózu.

elpis

Toxoplazmozu som už mala, a takto som sa necítila. Toto je niečo iné. Neviem si ani predstaviť z čoho by ta mala sviňa mohla byť nakazená.

S EIIa

Ona to maca nezjedla surove a ani sa nechytala vykalov, takze toxoplazmozou sa nenakazila. Najskor googli a potom pis tie mudra.