Umieram

Príspevok v téme: Umieram
elpis

Pred časom som chytila cudzie mačiatko v záhrade. Pohrýzlo ma. Vyzeralo normálne. Išla som k dr a dala mi tetanovku. A ďalej neriešila. Neskôr som zistila že som mala byť ockovana proti besnote, nestalo sa tak. Citila som brnenie v rane, potom bolesť a pálenie. Podľa chirurga je ok,ortopéda tiež. Myslím že zomieram a neviem aķo ďalej. Len plačem a plačem.

Ednaprva

Diagnostikovali ti zapal pluc co nie je lahka diagnoza tak sa nediv ze sa citis zle a nevymyslaj furt s nejakou besnotou. Riad sa pokynmi lekarov, vylez to, tu moze trvat dlhsie kym sa budes citit lepsie, to nie je chripka. A mysli pozitivne lebo ked sa budes takto deptat budes sa citit este horsie a vsugerujes si aj priznaky ktore nemas. Na SK besnota nie je.

swistica

elpis - u akeho lekara si bola? Ake testy ti robili? Ake mas antibiotika a na aky problem? Kto ti napisal, ze nemas besnotu a na zaklade coho?
Pises velmi chabe informacie, ak chces aby ti dakto daco poradil,treba dodat informacie.

elpis

Odbery aj stery mám za sebou, výsledky zajtra. Cítim sa zase horšie, ruka boli viac. Dostala som atb ale neviem teda. Od vsadial mám písané že besnota nieje tak potom neviem čo mi je.

swistica

Pravdepodobne to bude mix neziaducich ucinkov, no pre pokoj duse:
1.) prehladajte celu dedinu a hladajte a pytajte sa na to maca
2.) chod za dobrym veterinarom a spolu s nim si spis zoznam chorob, ktore sa prenasaju pri uhryznuti mackou
3.) chod na kontrolu tam,kde si dostavala vakciny proti besnote a s lekarom preber zoznam chorom od veterinara

O toxoplazmoze sa zvykne pisat, ze clovek ju moze mat len raz. Testy mozes ziadat, no skor mi to pride tak, ze Omen nema rada macky.

Lula313

Bože, tu sa stretla banda blbcov. Ako sa dá niekoľkokrát nakaziť toxoplazmozou a ešte sa má ist na ňu testovať? Keď ju už raz prekonala, navzdy bude mat v krvi protilátky. Okrem toho macka je infekčná asi tak dva týždne v priebehu celého života. Besnota to byt nemôže!!!!!!!!! Iné infekcne choroby sa z macky na človeka neprenesu ako FIV a FeLV, Ani parazity, keďže autorka nepozierala jej výkaly. Autorke nič nie je, všetky priznaky si namysla a suhlasim, doktorka by ju mala poslať na hospitalizáciu, ale na psychiatriu!!!!

Ananaska

Ja si myslím, že je to tou kombináciou čo si dostala do tela za krátky čas plus ten stres...najprv ta uhryzla mačka, potom ti dali tetanovku a tak si dostala zápal pľúc... ten zápal si mohla dostať ako reakciu na očkovaciu látku, prípadne si zápal mala v tele už pred vakcináciou, ale ukázal sa až neskôr, čo nieje veľmi dobre, kedže každý normálny lekár vie, že chorý človek sa nemôže očkovať...

Omen

Elpis, takže máš za sebou protitetanovku, ATB a očkovanie proti besnote. Všetky tieto lieky majú aj nežiaduce účinky a niektoré problémy ti mohli spôsobiť práve ony.
Už som ti napísala, že ZÁPAL PĽÚC je príznakom toxoplazmózy, a NIE besnoty!!!
Bolesť CHRBTA a KRKU tiež!
Bolesť, pálenie, tlak v ruke môže byť alergická reakcia, infekcia v rane...
Stačí, aby si sa porezala a kým sa ti to zahojí, tiež ťa to bude bolieť dlho.
Takže si priprav na zajtra reč, ktorou presvedčíš lekárku na odber. Choď hneď ráno, nalačno, nedaj sa odbiť. Počkaj si na výsledky krvných testov, ktoré potvrdia alebo vyvrátia niektorú alebo obe diagnózy.
Držím palce a rado sa stalo! : )

elpis

24 má uhryzla, 25 som dostala tetanovku. Od 30 som mala zápal pľúc a ATB. Potom som sa dočítala že som mala byť ockovana proti besnote. Tak 5.8 som začala s očkovaním Verorabu. Skončila som túto stredu.

Omen

Ešte si napísala, že na infekčnom ťa zaočkovali. Potrebujem vedieť či to bolo proti besnote alebo ti tam pichli protitetanovku.