Umieram

Príspevok v téme: Umieram
elpis

Pred časom som chytila cudzie mačiatko v záhrade. Pohrýzlo ma. Vyzeralo normálne. Išla som k dr a dala mi tetanovku. A ďalej neriešila. Neskôr som zistila že som mala byť ockovana proti besnote, nestalo sa tak. Citila som brnenie v rane, potom bolesť a pálenie. Podľa chirurga je ok,ortopéda tiež. Myslím že zomieram a neviem aķo ďalej. Len plačem a plačem.

psychiaterMau

Mačky prenášajú iné choroby, a tetanovka alebo injekcie proti besnote s tým nič spoločné nemajú. Tvojej doktorke je u prdele čo sa ti stane, jej za zlú liečbu nehrozí nič. Normálne si vygoogli čo prenášajú mačky a čo spôsobuje tetanovka. Nie sme v dome kamennej, máme internet.

Lula003

Zachranujem túlavé zvierata, kolegov pohrýzli, doskriabali už niekoľkokrát. Vôbec to neriešime, nechodíme po doktoroch na ošetrenie, lebo naozaj, besnota sa na SK roky rokuce nevyskytuje. Precitala si si priznaky a teraz si ich nahováras. Zajdi skôr za psychológom, lebo to, čo prezivas, nie je normalne??‍♀️

psychiaterMau

Mačky neprenášajú besnotu. Mne mačiatko zaborilo drapky do krku. Bolelo to ako po pichnutie niekoľkých ihiel ešte pár dni. Potom to prestalo. Problémy máš z očkovania. Už do seba nič ďalšie nepichaj.

elpis

Nie, ako píšem bolo cudzie, proste sa primotalo, ja som ho chcela chytiť a ono kuslo. Nezautocilo samé od seba. Proste sa zľakla. Na druhý deň som hneď išla k dr, dala tetanovku a ďalej neriešila. Mňa ani len nenapadlo riešiť či je postup ok, až o 7 dní mi bolo zle, podľa dr zápal pľúc . Potom som googlila a že aj mláďatá môžu prenášať besnotu, to som nevedela,a že aj bez príznakov. A že ak neprídeš do 3 dni si v .... Od vtedy som v jednej riti. Na 12 deň som bola na očkovaní ale už som sa cítila zle. Aj také chvenie som cítila.

Ananaska

Nebude to besnota..priznaky sa neukážu tak skoro. Skôr ti je zle s tej tetanovky. Zbytočne sa stresuješ. Daj si spraviť testy a ako ti tu radia zajdi aj za veterinárom.

S EIIa

Obvodna nebude nic vediet o chorobocha prenasanych zvieratami. Bohuzial. Skus sa nakontaktovat skor na veterinara.Aj teraz cez vikend vyhladaj veterinarnu pohotovost a normalne tam chod. Povedz co sa stali, kedy a ake mas priznaky. Jeho skor napadne, aka choroba by to mohla byt.