Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

Zuzka8

Ahoj, myslím, že by sa sa mala pozrieť aj na tie pozitíva a byť za ne Bohu vďačná, keď Ti ich dáva. Aj to čo máš, nie je samozrejmosť.
Sú krajiny, kde deti umierajú a je tam veľká bieda, a my tu máme robotu a strechu nad hlavou a máme čo jesť. Inde to tak nie je.
Choď sa po robote niekedy prejsť vonku a vyvetrať si hlavu. Napr. podvečer, ak sa Ti vtedy páči chodiť von. :)

Ale keď Ti mám povedať pravdu, človek bol v skutočnosti stvorený na to, aby žil aj v spoločenstve s Bohom, ak tak nekoná, pociťuje presne čo ty. Prázdnotu. Lež pri Bohu sa dá všetko poniesť, keď Ťa On ponesie. Inak je to ozaj márne, aj kazateľ o tom hovoril a to vyskúšal, práveže, všetko, čo mohol na tejto Zemi a naopak bol bohatý a predsa pociťoval márnosť. Bez Boha.

Ovecky

Mne sa paci ako vsetci odsudzuju peniaze, pritom je to tak alibisticke a pokrytecke, ved peniaze su sloboda. Nemas peniaze, nemas co jest, nemas peniaze, nemas kde byvat, nemas peniaze, ako poriesis napriklad dieta, ktore bude mat obrovske znamienko na tvari a taky zakrok stoji tisice eur laserom? Nechas decko trpiet cely zivot nech sa mu vysmievaju? Nemas peniaze, nemas na lieky a nemusis byt iba dochodca, nemas na starobinec, nemas nikoho kto by ti doplacal, jednoducho skapes! Kolko ludi skoncilo na ulici akonahle sa dostali do zdravotnych problemov a nemali peniaze? Ja mozem menovat do aleluja! Peniaze su potrebne pre zivot, pre radost, z lasky clovek zivi nie je, bohuzial! A k teme, treba ist za hranice, zarobit si tam, vratit sa, kupit mensi domcek niekde na polosamote, zacat podnikat, idealne nieco co ta bavi, pripadne pracovat iba na skrateny uvazok a viac si uzivat zvysku zivota. Bez hypoteky na krku a pocitu kazdy den, ze musim a musim a musim, lebo inak hento, tamto, sa lahsie zije. Just dnes ked mladi padaju ako muchy, sami 40-tnici infarkty. Takyto zivot ako som pisala dosiahnes iba zarobkom v zahranici, konkretne odporucam Svajciarsko. Bohuzial pri dnesnych cenach nehnutelnosti na SK je to v zahranici tak na minimalne 5r. V krajinach ako Britania, Holandsko, Nemecko aj na viac, minimalne 10. Treba zatat zuby, robit a tesit sa na to co pride. Na to co vybudujes za nasetrene. Pripadne sa modli a dufaj, ze raz vyhras v loterii. Ja by som hned pomohla xy ludom, keby vyhram. Kolkych poznam, ktori trpia a vsetko len pre nedostatok penazi. Bohuzial, peniaze ti dnes mozu priniest krasu, zdravie, aj stastie. Dokonca aj lasku, za peniaze sa da kupit napriklad steniatko:) To na odlahcenie temy. Je to holy fakt. Tak sa s tym uz zmierte a nechajte si pre seba svoje blbe reci typu peniaze nicia zivoty. Vsetko zalezi len od toho, do akych ruk sa dostanu. Kto nevie narabat so svojim zivotom a nevazi si skutocne hodnoty, toho peniaze znicia. Peniaze vsak len odhalia pravy charakter. Ak ma niekto charakter a hlavu na poriadku, peniaze vyuzije na spravne veci a v zivote mu iba pomozu!

makadum

Almarinos presne ako píšeš. Aj tak len žijú a obchodujú z našich peňazí. A peniaze sú na účte len virtuálne. Ja nemám žiadne pôžičky, ani hypotéku, nikdy som si nepožičal peniaze a na účte držím len minimum peňazí. Ale tie svine sú zrušiť hotovosť aby mali pekne pod palcom každého jedného z nás.

Almarinos

A akože planujem taku vlastnu informačnu akciu proti bankam v Trnave. Keby chcel niekto nech sa ozve. Peniaze naozaj ničia životy. Len sa za nimi naháňme. A tiež ničia hodnoty ako také. V skutočnosti sú to len dlhy štátu voči nejakej banke.

Ide o to zastaviť banky v množení peňazí- treba povedat obcanom abynedavali peniaze na vkladove ucty a aby nebrali hypoteky. Lebo to sposobuje narast penazi v obehu a zvysovanie inflacie-cize znehodnocovanie tovarov a služieb. Ked sa nemylim :)

Normalne postavit sa pred banku s transparentmi kludne s napisom.: "Uz nechceme pracovat pre banky".. A pod. Ked nas bude viac a.budeme sa.tam.drzat za ruky a vysvetlime ludom o co ide - uvidite ludia casom pochopia ocom to je, zacnu vyberat peniaze z bank a zachvilu padne tento system. Ved preco Fico pri krachu bank v grecku pohotovostne vyhlasil ze vsetky vklady do 100000 eur bude chranit stat? Povedal to preto aby ludia v panike nevyberali peniaze. A my ktorym nam vadi tento system, musime urobit opak - ABY LUDIA KONECNE PRESTALI DOVEROVAT BANKAM, A VYBERALI PENIAZE A NEBRALI SI DLHY. A za chvlilu to padne.ako domcek z karat.

stastenAAA

Veľmi zle rozmýšľaš. Nemôžeme byť všetci bohatí, podnikatelia, umelci alebo celebrity. Veď ani oni nie sú dokonale šťastní. Koľkí z nich spáchali samovraždu? A pritom mali všetko, mali slávu aj peniaze. A aj tak neboli šťastní a už sú na druhom svete. Šťastie je o vnútornom nastavení človeka.

Almarinos

Otrokyna pozri si film na yt Zeitgeist-Dodatek.
Ja som si kvoli praci a peniazom znicil zdravie a iz budem na ulici.
S tym.compises suhlasim. Az na to ze uz rak nie som.veriaci ako ty. Ale bol som. Ale nebudem rozvadzat.

koninator

Haha riešiť dôchodok? A aký prosím Vás? Väčšina sa ho vôbec nedožije. Však to nie je normálne aby neustále zvyšovali vek odchodu do dôchodku.. Už dnes je to v 65-ke. Neskôr to bude v 70-ke a potom kedy? V 75-ke?? Skrátka na dôchodok nech sa nikto nespolieha a ak sa ho niekto náhodou dožije pokryje Ti ledva mesačné náklady.