Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

swistica

V mnohom by pomohlo, ak by u nas fungoval sabatikal. Cize po urcitom pocte odpracovanych rokoch (10 r. ???), by clovek rok mal platene volno, ktore by venoval oddychu a svojmu sebarozvoju.

V podstate to vsak ide aplikovat i teraz, ak clovek nie je materialne prilis zalozeny. Dva roky pracovat a potom pol roka cerpat podporu v nezamestnanosti. A opakovat zase o dva roky :-)

tomas==

Nikdo nikto nepovedal, že život tu na planéte Zemi je ľahký, je prechádzka rúžovou záhradou. Ale stojí za to! Zmyslom života je učiť sa, vývíjať sa a rásť. Nie sme tu od toho, aby sme sa iba zabávali, ale ani od toho, aby sme celý život iba robili. Ide o to, aby sme pochopili, to čo máme pochopiť a zvládli všetky životné skúšky a prekážky. Životnú cestu, ktorú práve teraz prežívame sme si vybrali my sami dobrovoľne ešte pred týmto pozemským životom, čiže musí mať pre nás nejaký zmysel. Ja ťa chápem, tiež často krát premýšľam nad tým, aký je tu zlý a zastaralý systém, ale človek má vždy na výber. Dnes vďaka internetu a technológiam môže naozaj robiť každý to, čo ho baví. Máme neskutočne veľa možností, informácií, ale akosi sa v nich strácame a nevieme, čo vlastne máme robiť. Mne veľmi pomáha byť vďačný aj za tie menšie veci, ako za čistý vzduch, pitnú vodu, jedlo a za to, že tu vôbec som. Veľa ľudí nepríjma život, taký aký je. Stále chcú, aby bol nejaký iný, lepší. Aby boli ľudia láskavejší a milší a aby to bolo všetko ľahšie. Pochopil, že kľúčom je všetko najskôr prijať, akceptovať situáciu a potom si nastaviť ciele, kde by sme chceli byť. Lenže veľa ľudí vie predovšetkým to, čo nechce, čo sa im nepáči, ale keď sa ich opýtam, kým by chceli vlastne byť a čo vlastne chcú od života, tak nevedia.

MiaLiatnova

...s tym jednoducho nic nespravime...z niecoho zit musime a ked nechcete byt od chudzich zavisli tak musime jednoducho pracovat..

Zuzka8

Otrokyna, Boh k nám nehovorí skrze myseľ, akože že by nám niečo povedal do mysle.
Ale hovorí k nám skrze Bibliu. A tam je aj napísané, ako sa k Nemu priblížiť po prvý krát. Je to skrze Krista. Lebo On za nás umrel na kríži a vstal tretieho dňa z mŕtvych. Musel umrieť, lebo videl akí sme hriešni, a tak sa rozhodol za naše hriechy trpieť. My by sme Mu mali uveriť a żiť s Ním.

Vážne, aj Šalamún, mal všetko na čo pomyslel, a predsa cítil márnosť. Proste taký je život bez Boha.

tosudnesludia

Neviem čo tu riešite. Človek sa živí ako vie. Je veľa horších ľudí, narkomani, díleri, prostitútky, neplatiči daní, instagramové hviezdy ktoré nič nerobia len berú prachy za fotku. Tých nik nesúdi, ale ak niekto napíše, že nepracuje ale pritom neberie nič od štátu, hneď sa sedliaci vyvŕšia.

achjajajjj

Ja sa Ti čudujem, že to vôbec píšeš na fórum. Ty nevieš akí sú ľudia? Drvivá väčšina ľudí pracuje a dostane, ako si písala, almužnu. A Ty sem dáš že pracovať nebudeš, to potom musíš rátať s tým, že Ťa tu zožerú zaživa. Nikomu nič vysvetľovať nemusíš, si šťatná a spokojná? Potom je všetko v najlepšom poriadku. Na toto fórum a vôbec na fóra nechoď, tu sa krásne odhalí ľudská závisť, zloba a nenávisť. Stráň sa toho.

japracujem

Tak ja pracujem ale som živnostníčka a tie odvody sú ozaj šialené. V niečom s Tebou súhlasím a v niečom nie, každopádno nech si každý žije ako chce ak je tak šřastný.

dievcatka

A co vam mam zavidiet? Uz sa ta nepraca a nejaka pohlavna choroba prebojovala az do vasich mozgov, ale nebojte sa vasa vagina sa nezoderie.