Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

Pag

Ak chces zbohatnut nabalit sa a pridat sa k ostatnym v podstate nezamestnanym (pracovne neaktivnym, bez akychkolvek prac.navykov), tak napis dajme tomu nejaku knihu. Ja som uz precital x knih a nespominam si, aby mi co i len jedna nejako vyrazne pomohla a aku mali z toho autori ryzu. Priste cista ryza, co ti poviem:-) Kazdy ti bude tliachat nezmysly o tajnych navodoch a o pozitivnom mysleni, a pritom nic z toho. Ja nechcem byt super rich, co bych potom robil, ze??:-) Aj popijanie raz cloveka prestane bavit. A k tomu ostatnemu - tak to chcel sef a aj ja:-) Taka je pravda.

Hahaha

Keď chceš mať dobrý život a peniaze bez ťažkej roboty, musíš sa buď dobre narodiť alebo vydať/oženiť. Poznám veľa ľudí, čo sú šikovní, ale nemôžu sa dostať na lepšie miesta, lebo tam sú už príbuzní a kamoši tých dôležitých ľudí.

Daikiry

nic_nic: Bohaty nemusi byt.Pracovat sa chce, len v kazdej sa najde typek, ktory dava navrhy, rozne ponuky za ucelom sexu, dokonca aj svadby. Stacilo, keby to chapal, nenutil, akceptoval zavedene role muz(praca, fin.)-zena(starostlivost o muza, domacnost, deti), chranil, pripadne pracovali iba spolu.

agava

Keď sa nad tým takto človek zamyslí tak je to naozaj trochu depresívne ale treba myslieť na to, ako sa dá ten život skrášliť, na rodinu, na priateľov, na to aká je krásna krajina

nic_nic

Je to tak bohužiaľ, ale neurobíš s tým nič. Nájdi si bohatého manžela alebo milenca a budeš mať pokoj, keď sa Ti robiť nechce. Alebo pracuj sezónne ako Ti tu radili. Práce je dosť, ale je zle zaplatená. A je jedno či si doma alebo v zahraničí.

tarzanko

dia58dia Každý nech si žije ako chce, ale nech svoj sposob života nenúti druhým :) Niekomu stačí málo a niekto sa nedokáže vzdať svojho pohodlia a štandardu.

tarzanik

A to Ti kto povedal, že musíš celý život pracovať? Keď sa dokážeš postarať sama o seba a dokážeš sa zabezpečiť na starobu môže Ti byť ukradnuté, či budeš mať dosť rokov odrobených, nie? A bývanie sa dá zabezpečiť aj alternatívne, nemusíš kupovať predražené nehnuteľnosti staré ako matuzalem, ktoré Ti zachvíľu padnú na hlavu za 100 000 eur. Osobne si neviem predstaviť pracovať do 70ky a aj dnes pracujem keď chcem, občas si dám od práce oddych na istý čas a potom pokračujem. Ak sa mi práca nepáči alebo sú tam je.blí ľudia, odchádzam. Nedávno som robil chvíľu v Amazone v Seredi, ale hneď po týždni som odišiel, nech si tam škriekajú na iných. Vystačím si s málom. Na ľudí nepozeraj, pozeraj len na seba.

swistica

Tomas 12345 treba vsak pripocitat este i cenu za pozemok, no a dat len 100 eur mesacne za potraviny je podla mna utopia - ak teda nechces jest junk food, co by sa vsak coskoro prejavilo na tvojej vahe a zdravi - ziadne mrkvove dzusiky, ktore tu odporucas by ti v tej sume nevysli ;-) Inzeraty, kde sa da pracovat len 8 dni v mesiaci som tiez velmi nevidela. Urcite su vsak rozne sposoby ako nepracovat, ak clovek nechce - podpora v nezamestnanosti, materska-rodicovska dovolenka, opatrovanie chorych atd. Kazdy si vybera, co je jemu blizke.

tomas 12345

Však ale nemusíš pracovať 40 rokov v práci pokial sa uskromníš. Existuju aj kontajnerové byty, pozri si to na internete, šikovný architekt dokáže niektoré kontajnerove domy tak vydekorovať že sú takmer od nerozoznanie od tehlových domov. Výhoda kontajnerových domov je v ich cenovej lacnosti. 1 Izbový kontajner stojí asi zhruba len okolo 1000 - 1500 eur, čo je niekolko desiatok násobne lacnejšie než klasicky jednoizbový tehlový byt. Stačí mať teda kvapku našporeného a hned si môžeš zariadiť bývanie a to bez hypotéky a zadlžovania.

Pokial si skromná a varíš si jedlo doma, tak za jedlo a pitie dáš mesačne 100 euro. Energie ta v kontajnerovom dome budú stát asi okolo 80 eur, doprava mhd 30 eur mesačne. To máš dokopy 210 eur výdavky mesačne. 210 eur sa dá mesačne zarobiť 8 osem hodinovými pracovnými dnami. A pracovať 8 dní v mesiaci namiesto 22 dní nie je zlé riešenie.