Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

Cesnacik

Prečo niekto nepracuje? Lebo mu nebol dopriaty intelekt na vzdelanie a lepšiu prácu a je snílek, ktorý vie, že nikdy nebude pracovať v oblasti, ktorú by chcel a tak celý pracovný trh vytesnil ako sa len dá? No a nie každého baví chodiť do práce, ktorú nenávidí, čo je na tom? Tým, ktorým bolo dopriate a majú prácu po akej túžili nikdy plakať nebudú, samozrejme, že nie a prečo? Lebo takí to ako prácu neberú a sú tam šťastní, ale potom je tu drvivá väčšina takých, pre ktorých je to naozaj len práca a nemajú k nej cit a je im ukradnutá a potom je tu taká skupina, ktorá sa napája na tých, ktorým nebolo dopriate a sú radšej doma. Niekto je radšej doma a nezamestnaný ako sa nechať zotročiť. Ja som dokonca poznal dievčinu, ktorá mala vysnívanú svoju kariéru ale čo sa stalo? Nuž neprijali ju na vysokú školu, ktorá je podmienkou tej práce a mala z toho také depresie, že sa zasamovraždila. Nevedela si žiadnu inú prácu ako tú, ktorú chcela robiť predstaviť, žiadna iná možnosť nebola, chcela to svoje vysnívané alebo nič.

petronneta

" Nie som lenivá len nebudem chodiť do práce za pár stovák. Doma sa venujem..."
otrokyňa: veľa ľudí sa vie uživiť prácou, ktorú vie urobiť doma. Napriek tomu je človek tvor spoločenský. Práca na doma je dobrá na pár mesiacov, až rok. Neskôr Ti pôjde na nervy, že stále len doma a doma. Bude Ti chýbať káva alebo čaj s kolegyňami počas prestávky, alebo prestávka na cigaretku, keď si môžeš vymeniť slovko -dve aj s iným, ako zákazníkom, ktorý si platí to, čo mu vykonávaš.
Ďalej je práca na doma náročná na psychohygienu. Ráno vstaneš, umyješ sa, naješ, oblečieš. Rozumieš, oblečieš. Aj keď nikam nejdeš. Pekne sa obliecť. Make up. Ako človek, ktorý o seba dbá, aj keď je len iba doma. A potom po práci kam pôjdeš? Pekne stučnieš, lebo ľudia pracujúci doma mávajú tučnejšie zadky, ako tí, čo chodia do zamestnania.
Radosť má človek napr. z nového odevu vtedy, keď si ho aj má prečo a kedy obliecť.

kdesu

Kam sa podeli prispievatelia ako Tutanchamon, Mesacnyprinc a dalsi ktori tu pravidelne prispievali? Asi im uz bolo zle z toho ako to tu na fore vyzera.

alica111

Nepísala som o sebe. Niekto ako Ty ma uraziť nemôže. To by si musel mať aj niečo v hlave. Maj krásny deň.

alica111

viemtoto:
Vidím, že si pravidelným návštevníkom tohto fóra keď o každom všetko vieš :D Ďalší nezamestnaný úbožiak čo nemá celé dni nič iné na starosti len urážať. Rob niečo užitočnejšie :)

viemtoto

_alica a ty si ta slovenska picha vsakze? toto si napisala jednej prispievatelke a potom si pustila do galot a dala racej prispevok vymazat

Paranoici

A to uz kto by ju za to platil prosim vas? :-DDD stale sa najde dost tych, ktori sa nudia a budu tu tyzdne onanovat a filozofovat nad jednou vecou. Nechces robit-nerob. Bodka. Basta. Vybavene. Finito.