Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

dievcatka

Ja vam gratulujem, ze ste si tak inteligentne zariadili zivot. Len si davajte pozor na vsetky pohlavne choroby, HIV a AIDS!

dobrerobis

Kapitalizmus je vlastne vykorisťovanie človeka človekom. Na to, aby bol z niekoho miliardár, musí byť xy ľudí pracujúcich za žobračenku. Prečo sa oblečenie značky Nike, Adidas, alebo bežná konfekcia HM, Orsay, Marck Spencer alebo oblečenia svetoznámych dizajnérov šijú v Bangladéši? Prečo sa nešijú v Európe alebo Amerike? No preto, lebo by mali vyššie náklady na mzdy, takto dajú 1-2 na deň otrokom tam a oni majú miliardové zisky. Zisky by mali aj keby mali vyššie výdaje na mzdy, ale oni sú tak chamtiví a sebeckí, že si nechcú nechať ukrojiť z koláča...

trepeskraviny

a siris bludy, daj si vymenit liecky lebo tietto ti nesadli ale pochybujem ze na iq hupacieho konika nejake aj suuu

dobrerobis

trepeskraviny

Ovečka do stáda !!! Poslušne makaj, ver tomu čo hovoria v televízií a odvádzaj svoje dane svojmu pánovi !!

dobrerobis

Veľmi chválim názor. Správne si to pochopila, správne si pochopila tento systém ako otrocký systém. Je to tak. Sme len otroci. A tí ľudia, čo Ti tu nadávali a urážali, tých si nevšímaj, len závidia. Závidia, že oni musia deň čo deň vstávať do práce a Ty nie. Ja nepracujem od skončenia školy, už je to 10 rokov čo nepracujem. Platím si len zdravotné poistenie, lebo je povinné inak by som neplatil ani to. Nebudem odvádzať štátu polovicu výplaty keď viem, že tie peniaze neskončia tam kde majú, ale skončia na osobných účtoch našich politikov. Ak by sa peniaze ktoré sa odvádzajú štátu používali na to aby sa podporovali mladé rodiny, dôchodcovia, aby sa stavali nájomné byty, stavali diaľnice a cesty, zveľadovala sa krajina, renovovali sa nemocnice vtedy by som s radosťou platil. Ale keď vidím, že z tých peňazí si naši milí páni poslanci a politici kupujú vily na Bahamách, autá a hodinky za státisíce a ľudia žijú na hranici chudoby nevidím dôvod podporovať to. Ľudia si platia zdravotné a najjnovšie si musia ľudia trpiaci rakovinou doplácať chemoterapiu ! Na to už nemám slov. A k tomu dôchodku. Peniaze, ktoré dnes odvádzate akože na Vás dôchodok sa používajú na výplácanie súčastných dôchodcov, takže na Vás budú musieť robiť iní. A vážne neviem kto, keď sa rodí tak málo detí. Spoliehať sa na štát? Nezmysel, štát Vám nepomôže, nechajú Vás skapať od hladu alebo na ulici. Im je to jedno, nezaujímate ich. Musíte sa naučiť postarať sa o seba samy. Som rád, že ľudia začínajú vidieť ako to naozaj je a začínajú vystupovať zo stáda.

HaNkA44

Tak pracuj len sezonne. Ja to tak robim. Od septembra do polovice decembra pracujem v zahranici a potom som doma. Potom od marca-aprila do juna a potom zase doma do septembra. Na Slovensku ani ja nerobim za tych par centov, ale peniaze potrebujem, tak som sa zariadila takto.

Pag

Kazdy rezim mozno modifikovat a prebrat si don aj nieco, co pomoze. Nemusime vsetko prijimat len take, ake to ma a musi byt, lebo po case to prestane fungovat. Treba mysliet aj dopredu, na to su prognostici a nie vestci, aby sme sa nejako vopred zariadili. Niekedy treba o nieco zabojovat, ano, ale kto uz len urobi nieco naviac, ked nemusi, ze?? Kazdy sa boji... Ale kto sa bojii, moze sa aj pos.at, ako pravi starocheticke prislovie:-)

Pag

Teraz je to asi preto take nestabilnee, aby zivot pisal silne pribehy, aby sme zivot intenzivne prezivali. Ale na strane druhej su pesnicky z cias sociku super a stale ich hraju, cize ta vacsia stabilita mala takisto pozitivny vplyv na ludi a nemuseli sme ist z extremu do extremu. Nahananie sa za tou mincou, tym novym prijimanim, ta musi bavit, lebo inak to pojde vsetko dole briezkom. Len malokto NEchyti depresiu, ked je v tak silnej ziv.frustracii, ked nema peniaze. Frustracia je motivujuca, ale nesmie trvat dlho. Ked sa cloveku nedari, tak aj tie feelingy mozu byt zaujimave. Ludia by si mali vediet dopestovat aj nieco svoje a nie sa len spoliehat na obchod.