Wobenzym - náhrada

Príspevok v téme: Wobenzym - náhrada
NikA-28

Ahojte, poraďte mi prosím niekto. Mávam stále opakujúce sa mykózy a gynekológ mi stále hovorí, aby som si kúpila wobenzym, lenže na to bohužiaľ teraz nemám a v blízkej dobe ani nebudem mať peniaze a ani sa mi veľmi nechce dávať 100€ za tabletky, ktoré mi ani nemusia pomôcť, lebo som sa dočítala aj dosť zlých recenzií...existuje niečo iné s podobným účinkom, čo máte overené? Nemusí byť zo SK. Našla som niečo také (-odkaz odstránený-), ale nevyznám sa veľmi, či by to teda bolo vhodné.

spilba

Hajma mňa napríklad mrzí, keď aj známych vidím, že majú problém, keď napríklad vidím, že kamoška je chorá alebo niečo, ja nie som voči týmto veciam ľahostajná. Mňa to mrzí a snažím sa pomôcť keď viem, len horšie je keď je človek tvrdohlavý a nechce si dať poradiť :/

9hajma0

mijja je to ine ked o nejakych trapeniach pocujes len tak od znamych, ze sa ta priamo netykaju co? a ine je to ked to potom pride a musis tomu celit :/

mijja

Každý má na toto iný pohľad a podľa mňa je to normálne, podľa mňa to netreba riešiť, každá veríme niečomu inému, s niečím iným máme skúsenosti, takže asi tak.
Ja som mala zdravotných problémov veľa a som dnes fakt rada, že sú fuč, že sa nimi nemusím vôbec ani len zaoberať!

magdi_na

je to otravné? To mi príde ako keby si povedala, že starať sa o seba, o svoje zdravie je otravné. A to je podľa mňa dosť divné tvrdenie.

swistica

Kvetka - jednoducha odpoved - tabletiek je vela a treba ich jest 3x denne co je otravne a zatazuje to aj zaludok.

kvetka3

Neviem prečo ťa to odrádza, keď práve to je vec, ktorá je podstatná pri liečbe, keď máš problém tak nižšie dávky by ti nejako nepomohli. Lebo tie sú skôr na prevenciu, nie na liečbu ;)

NikA-28

Ahojte, no musím povedať, že po poslednom raze, keď som to naozaj poriadne doliečila a užívala ten krém aj po skončení príznakov + som upravila tú stravu, tak sa zatiaľ držím dobre a nemám nič...o enzýmoch som sa zatiaľ ešte 100% nerozhodla, keďže úprava stravy + umývanie len vodou mi pomáha a nechcem zbytočne brať veľa tabletiek, keďže beriem HAK a tá už sama o sebe zaťažuje organizmus :/ (a nie nemám tie mykózy kvôli HAK, mala som ich tak isto aj pred jej užívaním). Ešte musím popracovať na nejakom tom pohybe, lebo začal semester a prídu stresy a zasa papanie všeličoho.
Ale, ak sa mi to začne zasa často vracať a nebude účinné, čo zatiaľ mám, tak si asi kúpim Serrapeptázu, keďže som Wobenzym vraj brala ako malá, tiež pravdepodobne kvôli imunite (vtedy som bola veľmi veľa chorá, ale bolo to dávno, tak si veľmi nepamätám, len to, čo mi hovorili rodičia) a že mi nijako nepomáhal + je treba brať veľa tabletiek naraz, čo ma tiež dosť odrádza :)

kvetinka777

- magduska

áno, je to hazard zanedbávať lekárov. Tým sa problémy nevyriešia, ja tiež som sa nachodila k doktorovi, ale nikdy by mi nenapadlo vyhnúť sa tomu. Predsa keď ide o zdravie, tak si uvedomujem, že mám len jedno. Pri týchto problémoch mám skúsenosť s Wobenzymom a teda mne to prospelo. Problémy odozneli po nejakej dobe a cítim sa super ešte aj dneska :)

magduska

...eskii to je fajn, aspon ja mam tiez podobnu skusenost, co sa enzymov tyka...tie zvysuju ucinok tych druhych liekov...co je v takychto pripadoch potrebne...nika hlavne aj ked ta to otravuje tak k tomu lekarovi chodievaj...lebo myslim, ze sama si nepomozes...