Wobenzym - náhrada

Príspevok v téme: Wobenzym - náhrada
NikA-28

Ahojte, poraďte mi prosím niekto. Mávam stále opakujúce sa mykózy a gynekológ mi stále hovorí, aby som si kúpila wobenzym, lenže na to bohužiaľ teraz nemám a v blízkej dobe ani nebudem mať peniaze a ani sa mi veľmi nechce dávať 100€ za tabletky, ktoré mi ani nemusia pomôcť, lebo som sa dočítala aj dosť zlých recenzií...existuje niečo iné s podobným účinkom, čo máte overené? Nemusí byť zo SK. Našla som niečo také (-odkaz odstránený-), ale nevyznám sa veľmi, či by to teda bolo vhodné.

kvetka3

Neviem prečo ťa to odrádza, keď práve to je vec, ktorá je podstatná pri liečbe, keď máš problém tak nižšie dávky by ti nejako nepomohli. Lebo tie sú skôr na prevenciu, nie na liečbu ;)

NikA-28

Ahojte, no musím povedať, že po poslednom raze, keď som to naozaj poriadne doliečila a užívala ten krém aj po skončení príznakov + som upravila tú stravu, tak sa zatiaľ držím dobre a nemám nič...o enzýmoch som sa zatiaľ ešte 100% nerozhodla, keďže úprava stravy + umývanie len vodou mi pomáha a nechcem zbytočne brať veľa tabletiek, keďže beriem HAK a tá už sama o sebe zaťažuje organizmus :/ (a nie nemám tie mykózy kvôli HAK, mala som ich tak isto aj pred jej užívaním). Ešte musím popracovať na nejakom tom pohybe, lebo začal semester a prídu stresy a zasa papanie všeličoho.
Ale, ak sa mi to začne zasa často vracať a nebude účinné, čo zatiaľ mám, tak si asi kúpim Serrapeptázu, keďže som Wobenzym vraj brala ako malá, tiež pravdepodobne kvôli imunite (vtedy som bola veľmi veľa chorá, ale bolo to dávno, tak si veľmi nepamätám, len to, čo mi hovorili rodičia) a že mi nijako nepomáhal + je treba brať veľa tabletiek naraz, čo ma tiež dosť odrádza :)

kvetinka777

- magduska

áno, je to hazard zanedbávať lekárov. Tým sa problémy nevyriešia, ja tiež som sa nachodila k doktorovi, ale nikdy by mi nenapadlo vyhnúť sa tomu. Predsa keď ide o zdravie, tak si uvedomujem, že mám len jedno. Pri týchto problémoch mám skúsenosť s Wobenzymom a teda mne to prospelo. Problémy odozneli po nejakej dobe a cítim sa super ešte aj dneska :)

magduska

...eskii to je fajn, aspon ja mam tiez podobnu skusenost, co sa enzymov tyka...tie zvysuju ucinok tych druhych liekov...co je v takychto pripadoch potrebne...nika hlavne aj ked ta to otravuje tak k tomu lekarovi chodievaj...lebo myslim, ze sama si nepomozes...

lavila

..tak stratit podla toho, co som citala co si pisala, tak nemas co aj keby si ho vymenila. Potrebne je aby ti urobil vysetrenia a poradil co dalej. A ty popri tej liecbe co ti on nasadi si mozes nasadit nieco jak ti eskii pisala, to ti len prospeje.

NikA-28

No hej tak ja som u gynekologa v podstate kazdy mesiac aspon raz :) len neviem sama, ze ci ho mam vymenit alebo co

eskii

...stresy sa podieľajú na všetkom, rovnako aj imunita ak je oslabená tak má na toto vplyv. Dobré je pri takýchto problémoch jednoznačne navštíviť lekára, ísť na gyn, na vyšetrenie.
Ja som tak bola, keď som mala problémy, gyn mi nasadila liečbu a k tomu som si kúpila enzýmy a super. Nebolo to najlacnejšie, ale oplatilo sa :)

akinom007

a kupuj si stale preventivne lactobacily do posvy a davaj raz tyzdenne plus po menstruacii. Striedaj a vyskusaj ktore ti budu vyhovovat, ja mam najradsej Idelyn a Multigynactigel.

akinom007

No ci to bude alebo nebude hak tazko povedat...ja ed som uzivala Hak prve 4 roky ziaden problem....5-ty rok v kuse kazdy mesiac...po vysadeni o nieco lepsie.
stresy sa na tom podielaju tiez to je pravda nejak som tomu neverila az kym sa mi stalo raz to ze som mala 1 den extra stresovy (umrtie v rodine) a vecer som uz mala "tvarohovy vytok a svrbenie ako hrom).
Autorka, skus nejake lacnejsie vyzivove doplnky nie wobenzym, aj ked wobenzym ti predaju aj na kratsi cas na skusku....ja ho nemozem mne je z neho na odpadnutie. Skus oreganovy olej kapsule dlhodobo normaln rano na obed vecer a detto partner.