Wobenzym - náhrada

Príspevok v téme: Wobenzym - náhrada
NikA-28

Ahojte, poraďte mi prosím niekto. Mávam stále opakujúce sa mykózy a gynekológ mi stále hovorí, aby som si kúpila wobenzym, lenže na to bohužiaľ teraz nemám a v blízkej dobe ani nebudem mať peniaze a ani sa mi veľmi nechce dávať 100€ za tabletky, ktoré mi ani nemusia pomôcť, lebo som sa dočítala aj dosť zlých recenzií...existuje niečo iné s podobným účinkom, čo máte overené? Nemusí byť zo SK. Našla som niečo také (-odkaz odstránený-), ale nevyznám sa veľmi, či by to teda bolo vhodné.

NikA-28

Ahaa no asi sa to sem nesmie davat, bol to odkaz z iherb na enzymy, ale consa tyka zlozenia tak su tam vypisane tie, ktore su aj na wobenzyme, akurat neviem davkovanie, lebo je pisane v inych jednotkach :)

A ta chlorella ani ja neviem fakt, ona mi povedala, ze to podporu imunitu a vyluci z tela skodlive latky a ze tym by mi mali prejst aj tieto problemy, alebo aspon to pomoze zmiernit...jej to vraj pomohlo na gynekologicke problemy tiez

ZdraviZivot

Chlorela odstraňuje ťažké kovy, ale zlým spôsobom. To už radšej kurkumu každýddeň, trochu ako soli do jedla. Antikoncepcia spôsobuje zvodnatenie organizmu, možno aj podporuje mykózy. Načo také svinstvo ako je HAK berieš?

Bubliii

Nika, ta linka z uvodneho prispevku zmizla, skus to napisat nanovo. Neviem,ci ti chlorela zaberie na mykozu.. to je vraj tiez taky vseliek na vsetko, a moc tomu neverim. Mrzi ma ze ti na mykozu neviem nic poradit, ale urcite su aj lacnejsie doplnky ako wobenzym, skus sa poradit v lekarni.

NikA-28

Skusim :/ zatial uzivam chlorellu, to mi odporucila kolegyna jedna a doniesla mi na vyskusanie, ale neviem, dost mi vadi, ze sa musi brat ohlad na to, aby som mala odstup od jedla aj inych liekov a kedze beriem antikoncepciu (nou tie mykozy nie su, mala som to aj predtym) tak sa dost bojim, aby mi to neznizilo jej ucinok preto vecernu davku beriem 3 hodiny pred uzitim HAK a preto mi to proste dost obmedzuje moznosti, kedze musim dat odstup aj od jedla atd

NikA-28

No ja viem, ale cukrovkar nie som, vsetko toto som uz vysetrene mala :( ale to mi proste tvrdil doktor, ze ten wobenzym ma prave tie ucinky, proti vsetkym tym zapalom a tym procesom co sa deju pri tom a ze mi posilni imunitu...tak ja uz fakt neviem co mam robit no

ZdraviZivot

Huby sa extrémne rýchlo šíria. Ich zabíjanie jedmi nič nerieši. Ide o to nevytvoriť pre ne vhodné podmienky (napr. vysoký cukor) a mať imunitný systém ktorý ich ničí (ortuť ničí všetko, vrátane imunitného systému), vrátane prírodných antimikotík v jedle, ktoré sú neškodné.

Cukry sú dôležité pre život, ale musia sa dostať do buniek pomocou inzulíny. Cukrovkárom chýba inzulín, majú veľa cukru krvi pre baktérie a pliesne, a málo cukru v bunkách, napríklad bunkách imunitného systému, ktoré potom poriadne nepracujú.

NikA-28

No tak mala som zmeranu aj hladinu cukrov aj kompletne vysetrenie stitnej zlazy, cukry vynechavam, ale aj tak si myslim ze to bude niecim inym...a pride mi hlupost ze teraz akoze co, dam si raz za cas s niekym vino a uz budem mat mykozu? Alebo pojdem na oslavu, zjem par hluposti a zas mykoza? To je aka blbost...lekar mi predpisuje vacsinou s kremami aj peroralne antimykotika, ale neviem proste musi byt nieco, co pomaha na prevenciu...preto som hladala lacnejsiu alternativu, tych 20€ by som este zvladla, len som chcela vediet nejake skusenosti, ci to vobec funguje alebo ci uz niekto objednaval take :)

swistica

Wobenzym som neuzivala, no odradza ma to, ze ho odporucaju uplne na vsetko. Od travenia, cez zlomeniny a teraz dokonca citam i mykoza. 100 eur je naozaj vela a aj to, ze treba brat vela tabletiek je otravne.
Ak vidis, ze sa ti stav zhorsi po sladkom, tak vyluc sacharidy. Cukor nie je pre zivot vobec potrebny. A gynekolog nech ti predpise nejaku liecbu. Nedat sa odbyt tym, ze si mas kupit vyzivovy doplnok za 100 eur.