Wobenzym - náhrada

Príspevok v téme: Wobenzym - náhrada
NikA-28

Ahojte, poraďte mi prosím niekto. Mávam stále opakujúce sa mykózy a gynekológ mi stále hovorí, aby som si kúpila wobenzym, lenže na to bohužiaľ teraz nemám a v blízkej dobe ani nebudem mať peniaze a ani sa mi veľmi nechce dávať 100€ za tabletky, ktoré mi ani nemusia pomôcť, lebo som sa dočítala aj dosť zlých recenzií...existuje niečo iné s podobným účinkom, čo máte overené? Nemusí byť zo SK. Našla som niečo také (-odkaz odstránený-), ale nevyznám sa veľmi, či by to teda bolo vhodné.

NikA-28

Ahoj, idem sa pozrieť, vyzerá to zaujímavo, som zvedavá, čo to je...zatiaľ (dúfam, že to nezakríknem) sa celkom držím a odvtedy som nemala, stačilo mi vyradiť/obmedziť sladké a cukor....ale ako prišiel teraz trochu stres a nátlak na psychiku, tak cítim, že to tam nejako začína byť zasa iné, tak si dávam na prevenciu gynolact, tak snáď to pomôže.....a to, čo si písala si preštudujem bližšie. ďakujem :)))

swistica

Ahoj, akurat citam v augustovom Zdravi clanok o opakujucej mykoze. Pisu, ze moze pomoct vaginalne osetrenie laserom na upravu ph v posve, cim dojde k remodelacii tkaniv vaginy a posilneniu imunity v posve.

NikA-28

Tak teda pokúsim sa objednať na imuno, aj keď si asi pár mesiacov počkám na to :D a s partnerom problémy nemám :))))
HAK som brala viaceré, momentálne beriem Lunyttu , ale z toho to na milión % nie je, keďže tieto problémy sa začali oveľa skôr pred jej užívaním a trvali aj vtedy, keď som mala prestávky v užívaní :)

tieto

problémy spôsobuje aj HAK (daj názov), ATB... Ak si chcela riešiť imunitu, mala by si zájsť za imunológom, lebo žiadne enzýmy ti imunitu nevyriešia. No a ja som o stresoch nepísala, ale o psychických príčinach mykózy - poukazuje na dlhodobé a vážne problémy v partnerskom spolužití.

spilba

Myslím aj ja, že tou HAK to nebude, keď už ju berieš dlhodobejšie. Keby si začala ešte len tak v takom prípade je to možné, ale takto pochybujem. Tiež sa prikláňam k tomu, že problémom bude imunita, že neni dostatočne silná a vo forme. Neviem, no ja na tvojom mieste by som zainvestovala aspoň do jedného balenia enzýmov a vyskúšala a potom by som sa rozhodla, čo ďalej. Predsa len zdravie by malo byť na prvom mieste, nie??

NikA-28

Noo tak HAK to nebude lebo som to mala aj pred nou uz dlhe roky...sladkosti som uz vyhodila zo stravy, zatial sa drzim, ale netusim dokedy....partner sa liecil tiez so mnou aj ked nemal priznaky...no a stresy mi to pravdepodobne sposobuju tiez, lenze tomu sa mam ako vyhnut, ked pride skuskove a zo mna je len kopka nervov....tak mi teda bolo povedane, ze na zapaly a imunitu a tieto veci su dobre na tu prevenciu prave enzymy...lenze teraz uz ani neviem, co mam robit, kedze kazdy pise inak :D asi mi neostava nic ine len vyskusat a uvidim :)))

NikA-28

Noo tak HAK to nebude lebo som to mala aj pred nou uz dlhe roky...sladkosti som uz vyhodila zo stravy, zatial sa drzim, ale netusim dokedy....partner sa liecil tiez so mnou aj ked nemal priznaky...no a stresy mi to pravdepodobne sposobuju tiez, lenze tomu sa mam ako vyhnut, ked pride skuskove a zo mna je len kopka nervov....tak mi teda bolo povedane, ze na zapaly a imunitu a tieto veci su dobre na tu prevenciu prave enzymy...lenze teraz uz ani neviem, co mam robit, kedze kazdy pise inak :D asi mi neostava nic ine len vyskusat a uvidim :)))

tieto

problémy ti žiaden enzým nevyrieši (až teraz som si prečítala tvoju tému, predtým som reagovala len na názov). Treba nájsť príčinu a tou môže byť HAK, sladkosti, neliečený partner, problémy v partnerskom spolužití (hnev, nezaslúžim si ho, vnímanie svojho tela...) ai.

NikA-28

Problem je v tom, ze ja vyplatu nemavam, este studujem a obcas ak stiham popri skole tak pracujem, ale aj to malo co zarobim tak miniem na zakladne veci co treba a rodicia tiez mi nemaju ako dat tolko penazi proste...a tiez mamodradza to ze mi vraveli ze som to uz brala ked som bola mala tiez kvoli zapalom a imunite, nosila mi teta z ciech a ze mi to nezaberalo

9hajma0

defcon, ale si vezmi, ze napriklad keby si niekto odpustil denne krabicku cigariet, co vela ludi ma tento nezdar, tak moze si dovolit lieky ;)