Karmicka zataz

Príspevok v téme: Karmicka zataz
upozornenie

Prave som citala vo vedlajsej teme o karmickej zatazi - uzivatel hartak. Nechcem spamovat temu o chudnuti, tak som zalozila tuto novu. Dufam, ze si to hartak vsimne.
Celkom ma tato tema zaujima. Ake mate s tym skusenosti? Uvedomili ste si, ze vas postihla niekedy karma? Budem rada za vsetky nazory.

upozornenie

Prepac, ale o evolucii a jej dokazoch si pokojne mozes precitat i sam, hoci i na wikipedii. Toto naozaj nie je vec na diskusiu, ale vseobecne platny a vedecky dokazany fakt,ktory vobec nie je v rozpore s bibliou ci existenciou Boha.
Ake jazyky ovladas a na akej urovni? Dedukujem, ze okrem rodneho jazyka asi ziadny.Inak by si vedel, ake narocna je praca prekladatela,kolko kontextov moze mat dane slovo a ako realie mozu menit cely preklad.
A tiez si dostuduj, kto vlastne napisal bibliu, ktoru tak rad citujes a nie si ochotny pochopit jej podobenstva. Apostoly boli v case vzniku evanjelii uz davno mrtvi.

Trochu ma zaraza, kolko casu venujes priprave na reakciu na moje prispevky. Na ine odpises hned,no na moj potrebujes dlhu pripravu. Nerob to Tomas, konaj radsej dobre skutky, modli sa a chod ludom prikladom.

Tomas12345

upozornenie :

"Ak by si chcel odhalit chybu v preklade, treba studovat vydania nie v cestine a slovencine, ale v povodnom jazyku,v akom bola biblia napisana. Je to cela veda okolo toho."

Však tie slovenské preklady vznikli na základe toho že autori prekladov skúmali pôvodne a teda grécke rukopisy v ktorých je Nový Zákon napísaný. Takže nerozumiem čo máš proti slovenským a českým prekladom ? Jedine že by si považovala Slovákov a Čechov za neschopných gréckeho prekladu.
.....................................................
"No staci sa pozriet i na slovicko raz v slovencine. Moze znamenat 1krat a moze znamat niekedy v buducnosti sa nieco stane."

Preto si treba všímať kontext vety.

.........................................................................

"Tiez urcite vies, ze spisy do dnesnej biblie boli vybrane predstavitelmi cirkvi a ze existuju i ine ,,evanjelia,, ktore nevybrali, lebo v tom case boli bud nezname, alebo obsahovali informacie, ktore sa vtedy cirkvi nehodili."

Ak by bola biblicka reinkarnácia pravdiva Boh by sa postaral o to aby sa tieto apokryfy dostali do biblického kanonu. Opak je však pravdou, nielenže sa nedostali do biblické ho kaňonu, ale ešte k tomu mnohé z nich sa objavili len nedávno. Prečo by Boh svoju pravdu ukrýval skrytý v jaskyni po celé storočia?
.........................................................................

"Ty si zanevrel na cirkev, no napriek tomu sa nechas ovplyvnovat textom, ktory ti rimskokatolicka cirkev vybrala. Paradox, vsakze."

Ten text napísali apoštoli, rimskokatolicka cirkev ho len prepisoval. Za to že rimskokatolicka cirkev sa v niečom mýli ešte neznamena že sa mýli vo všetkom. Ich učenie je síce nesprávne a protibiblicke, ale v prepisovani takúto chybu nespravili.

.......................................................,....,.,
"K evolucii ani neviem ci ma zmysel nieco pisat. Mozno len to, ze existuju evolocni biologovia, ktori su zaroven veriaci, ba dokonca knazmi. A mozno este dodam, ze elektrina sa tiez v biblii nespomina a existuje.'

Ukázal som ti že evolúcia si s Bibliou odporuje a že knihu Genesis brali autori Biblie za doslovnu pravdu. Keď teda nevieš na to dať protiargumenty beriem to tak že si svoju "pravdu" nevieš obhájiť a teda pravdu nemáš. Priznavas teda že si sa v tomto mýlila?

................................................................................

"Toma12345 presiel si do velmi fanatickej roviny so zatemnenou myslou. Je fajn, ze chces ludi priviest k viere, len sposob, ktory si zvolil je nevhodny. Viac ludi privedie k viere ahjajaj, alebo petroneta, alebo este jeden z nickom Zuzka (neviem presny nick, je ich tu viac podobnych), pretoze to robia nenasilne a pisu o skutkoch."

Dobre skutky sú potrebné ale k viere človek zväčša neprivedú. Pozri sa ako šíril vieru apoštol Pavol. Nerobil toľko dobrých skutkov ako skôr to že kázal po jednotlivých mestach o evanjeliu. Ako sa dostanú k evanjeliu ti ktorí o Ježišovi nepočuli ? Jedine hlasanim evanjelia.

......................................................................

"To je ako ten farizej a hriesnik, co ti ahjajaj napisala vo vedlajsej teme. Ani si to neuvedomuju, ze to robia. Rozmyslaj o tom. Treba viac skutkov ako slov."

Tomu som moc nepochopil ako to myslela v súvislosti daňou témou. Vysvetlis mi to ?

upozornenie

Tomas12345 vidim, ze si cely den poctivo studoval, aby si mohol odpovedat :) A pritom staci trochu otvorit svoje myslenie.
Ak by si chcel odhalit chybu v preklade, treba studovat vydania nie v cestine a slovencine, ale v povodnom jazyku,v akom bola biblia napisana. Je to cela veda okolo toho. No staci sa pozriet i na slovicko raz v slovencine. Moze znamenat 1krat a moze znamat niekedy v buducnosti sa nieco stane.
Tiez urcite vies, ze spisy do dnesnej biblie boli vybrane predstavitelmi cirkvi a ze existuju i ine ,,evanjelia,, ktore nevybrali, lebo v tom case boli bud nezname, alebo obsahovali informacie, ktore sa vtedy cirkvi nehodili. Ty si zanevrel na cirkev, no napriek tomu sa nechas ovplyvnovat textom, ktory ti rimskokatolicka cirkev vybrala. Paradox, vsakze.
K evolucii ani neviem ci ma zmysel nieco pisat. Mozno len to, ze existuju evolocni biologovia, ktori su zaroven veriaci, ba dokonca knazmi. A mozno este dodam, ze elektrina sa tiez v biblii nespomina a existuje.

Toma12345 presiel si do velmi fanatickej roviny so zatemnenou myslou. Je fajn, ze chces ludi priviest k viere, len sposob, ktory si zvolil je nevhodny. Viac ludi privedie k viere ahjajaj, alebo petroneta, alebo este jeden z nickom Zuzka (neviem presny nick, je ich tu viac podobnych), pretoze to robia nenasilne a pisu o skutkoch. To je ako ten farizej a hriesnik, co ti ahjajaj napisala vo vedlajsej teme. Ani si to neuvedomuju, ze to robia. Rozmyslaj o tom. Treba viac skutkov ako slov.

Tomas12345

upozornenie :

"Este by som chcela vediet, preco je evokucia pre teba takou prekazkou? Ved sa vobec neprieci s bibliou."

A čítala si ty Bibliu ? Alebo len bezhlavo prijímaš za dogmu všetko čo sa ti povie na hodine náboženstva ? Tak za prvé :

1) katolícka cirkev ešte donedávna vehementne prehlasovala že kniha Genezis je doslovný vedecký opis sveta, a pokial by niekto spochybnil vedeckosť knihy Genezis bol by vyhlásený za kacíra. Spomen si na prípad Galilea. Katolícka cirkev brala Genezis za vedecký opis sveta. Prečo teda teraz mení názor ? Zabúda na Božie učenie a kvôli svojim obyčajom nielenže ruší Božie slovo ale ešte považuje za pravdivú autoritu vedcov pred Bohom! Aj toto je jeden z mnoho dôvodov prečo už nie som katolíkom.

2) Ako som už uviedol, apoštol Ján hovorí o tom že Božie slovo je pravda a preto musí byť i opis knihy Genezis pravda. Ak by opis knihy Genezis nebola pravda, potom by neplatilo to že Božie slovo je pravda. Apoštol Ján sa nemýlil, skôr sa tu mýli niekto iný.

3) Apoštol Pavol v liste rímanom píše :

List Rimanom 1:20
"Veď to, čo je v ňom neviditeľné - jeho večnú moc a božstvo -, možno od stvorenia sveta rozumom poznávať zo stvorených vecí; takže nemajú výhovorky."

Ak by evolucia bola pravdiva, nedával by tento verš zmysel, pretože ludia by mali výhovorku prečo neveriť v Boha, pretože evolúcia si Boha nevyžaduje. Na druhej strane ale stvorenie si Boha vyžaduje, a preto ak je stvorenie pravdivé, tento verš dáva dokonalý zmysel.

4) Ježiš, apoštoli, i starozákonný autori považovali Genezis za doslovnú pravdu :

a) V Lk 3 : 23:38 sa opisuje Ježišov rodokmen, ktorý končí pri Adamovi. Dalej už ten rodokmen nejde. To teda dokazuje že nielenže Adam skutočne existoval, ale bol i prvým človekom na Zemi, presne takto isto nám to popisuje kniha Genezis a to samozrejme len pridáva tomu že nejde len o obrázne pomenovanie.

O tom že všetci pochádzajú z Adama a teda že Adam nielenže existoval ale bol i prvý potvdzuje i Kazatel (Kaz 3:10) ked označuje izraelcov adamovými synmi :

"Všímal som si zamestnanie, ktoré Boh uložil Adamovým synom, aby sa ním umárali."

b) Genezis píše o tom že Adam v nebi porušil Boží príkaz tým že zjedol zo stromu života. To potvrdzuje i prorok Ozeáš 6:7 - "Oni však zrušili zmluvu ako Adam, tam mi zostali neverní." Znova ide teda o potvrdenie doslovnej pravdy Genezis. O tom že Adam urobil v raji priestupok píše i apoštol Pavol v Rim 5:14 :

"No smrť panovala od Adama až po Mojžiša aj nad tými, ktorí nespáchali priestupok podobný Adamovmu: on je predobrazom toho, ktorý mal prísť."

c) Genezis nám hovorí že smrť začala panovať až po Adamovom hriechu a jeho vyhnaní z raja. To potvrdzuje i apoštol Pavol ktorý v Rim 5:14 hovorí :

"No smrť panovala od Adama až po Mojžiša aj nad tými, ktorí nespáchali priestupok podobný Adamovmu: on je predobrazom toho, ktorý mal prísť."

Ked teda pred Adamovým hriechom neexistovala smrť, nemohla existovať ani evolúcia pri ktorej k smrti dochádza.

d) O tom že bol Adam stvorený ako prvý človek hovorí i apoštol Pavol v liste korintanon a liste Timotejovi. To znova potvrdzuje pravdivosť a doslovný opis knihy Genezis ktorá tvrdí že Adam bol stvorený ako prvý a až po nom Eva.

1. list Korinťanom 15:45
Tak je aj napísané: „Prvý človek, Adam, sa stal živou bytosťou;“ posledný Adam oživujúcim Duchom.

1. list Timotejovi 2:13
Veď prvý bol stvorený Adam, až potom Eva.

e) Genezis opisuje že satan sa premenil v raji na hada a zviedol Evu. Túto doslovnú pravdu potvrdzuje i apoštol Pavol ked hovorí :

2. list Korinťanom 11:3
Bojím sa však, aby sa vaše zmýšľanie neskazilo a neodchýlilo od úprimnej a čistej oddanosti Kristovi, ako keď had zviedol Evu svojou ľstivosťou.
..............................................................................................................

5) Existujú aj mimobiblické dôkazy o nepravdivosti evolúcie. Tak napríklad existujú svedectva ludí ktorí sa ocitli v pekle. Títo ludia tam v pekle videli rôzne veci, niektorí opisovali že tam videli knihy o evolúcii a to teda znamená že knihy o evolúciii a evolucia sama o sebe je bludná náuka ktorá nepochádza od Boha ale od niekoho iného!
..............................................................................................................
Evolúcia by sa teda mohla brať ako biblickým faktom jedine vtedy ak by sme všetky tieto biblické verše označili za nezmysel, Genezis označili za obrazné pomenovanie čo ale nie je možné.

Tomas12345

upozornenie :

"Dakujem Tomas, som fascinovana tvojim sposobom myslenia, ktore je nechcem urazit ale jednoduche."

No nevedel som že aby človek nemal jednoduché myslenie musí veriť všetkému čo mu povedia na hodine náboženstva a brať to ako dogmu, pretože tak povedala pani učitelka.....
.............................................................................................................
"K reinkarnacii - clovek bude sudeny a odsudeny napr.do ocistca a nim moze byt reinkarnacia. Ja netvrdim ze to tak je, nemam to odkial vediet, no je to jedna z moznosti toho co bude."

Ocistec ? Taký pojem sa v Biblii nikde nenachádza a neviem o verši ktorý by mu nasvedčoval že niečo také existuje. Ked teda ty používaš nie jednoduché ale zložité myslenie, nemyslíš si že ak by očistec existoval, bolo by o tom v Biblii jasná zmienka o tak dôležitom učive ? Nutno totiž pripomenúť že v Biblii platí to že čím je niečo dôležitejšie, tým je to v Biblii viacej krát spomenuté.
............................................................................................................... "Mozno sa chytis slovicka ,,raz,, v biblii, no to by chcelo studovat jazyky a preklady. Napr. v nemcine slovo ein znamena jeden ale aj nejaky. Biblia bola mnohoraz prekladana a prekladmi vzniklo vela chyb."

Pozrel som 6 nezávislých prekladov - katolícky, evanjelicky, ekumenicky, Roháčkov, Cesky Bible21, Cesky Králicky a vsetky preklady sa významovo zhodujú a to asi už nebude náhoda a teda chyba v preklade asi nie je, jedine že by sa všetky preklady mýlili, čo je ale málo pravdepodobne. Každopádne daj mi aspon jeden preklad ktorý popisuje tento verš v inom význame než hore uvedene preklady.

A čo sa týka toho že Biblia bola mnoho krát prekladaná a vznikalo množstvo chýb, tomuto sa venuje textová kritika a skúmanie rukopisov. Až na niektoré malé odchýlky o ktorých Biblisti už vedia, Biblia neobsahuje odchýlky v rukopisoch. Tí čo Bibliu prepisovali si teda dali záležať na tom aby prepisovali správne.
.............................................................................................................

"Evolucia - Genezis je pisana obrazne, to sme sa ucili na nabozenstve"

Lenže toto nie je argument.

" na zs, dokazov evolucie je mnoho, mas ich aj na vlastnom tele - napr. zuby mudrosti, kostrc, slepe crevo atd. Ak mas zaujem, vies si o tom precitat aj sam."

Nie všetky zakrpatelé orgány sú skutočne zakrpatelé. Niektoré boli považované za zakrpatelé, ale neskôr sa zistilo že plnia určitú funkciu. Možno to bude tak i s ostatnými hore uvedenými orgánmi že sa časom zistí že zastávaju v tele nejakú funkciu. Rovnako to nôže byť aj s DNA, pretože vedci zistili že len 2% DNA plní v našom tele nejaký účel, kým 98% je takzvana junk DNA a teda podla vedcov nepotrebná DNA. Casom sa ale môže zistíť potrebnosť i tejto 98% nepotrebnej DNA.

Dalsie a ešte lepšie vysvetlenie ponúka Biblia. V raji v ktorom žil Adam a Eva vládla nesmrtelnosť. Ludské tela boli tak vytvorené aby neumreli. Islo o dokonalé telá. Po prvotnom hriechu ked boli Adam a Eva vyhnaní z raja do pozemského sveta vznikla smrť, a Adamovo telo sa stalo nedokonalým. A od tohto času ich telá a tela ich potomkov postupne degradovali a to až do dnešnej podoby. Preto orgány ktoré v raji dakedy plnili funkciu dnes už funkciu neplnia. Jednoduchjo naše telá už nie sú také výnimočné ako boli telá Adama a Evy v raji.
..............................................................................................................

hartak

otazka pre,reagujem,..možno najdeš odpoved na svoju otazku na disk.fore...Može niekto dostat choroby z prekliatia a umriet,...skus to,ak...

otazka pre

hartag_ nezachytil som informaciu o tom, ze sa na nasom osude podiela nasa vlastna karma, ako je to vlastne? diky