Karmicka zataz

Príspevok v téme: Karmicka zataz
upozornenie

Prave som citala vo vedlajsej teme o karmickej zatazi - uzivatel hartak. Nechcem spamovat temu o chudnuti, tak som zalozila tuto novu. Dufam, ze si to hartak vsimne.
Celkom ma tato tema zaujima. Ake mate s tym skusenosti? Uvedomili ste si, ze vas postihla niekedy karma? Budem rada za vsetky nazory.

Tomas12345

upozornenie :

Aby nedoslo k nedorozumeniu. Za fanatika ta nepovazujem preto, ze neveris v existenciu vedecky dokazanej evolucie"

To či je evolúcia dokázaná z vedeckého hladiska, o tom by sa dalo dlhšie debatovať a bola by to komplikovanejšia debata na dokazovanie o jej vedeckej neexistencii.

Avšak čo sa týka Božieho dokazovania tam je to jasné. Vymenoval som ti niekolko veršov ktoré evolúcii jasne protirečia, a tiež som ti vymenoval verše ktoré ukazujú že autori Biblie a Ježiš brali knihu Genezis doslovne. Na toto človek nemusí byť ani biblista ani religionista ani prekladatel aby to správne pochopil. Stačí len elementárna logika a hlavne byť nestranným posudzovateľom bez vopred danej zaujatosti.

A mimochodom ked sa tu ohánaš tou hodinou náboženstva, vyjadril som sa ti k tomu v predchádzajúcich príspevkoch a kebyže dávaš pozor a sústrediš sa na to čo som ti napísal zistila by si že všetci religionisti a Biblisti a aj rímskokatolícky učitelia považovali do polovičky 19 storočia stvorenie v Genezis za doslovnú pravdu. Ked sa teda odvolávaš na to čo sa povedalo na hodine náboženstva, spýtaj sa ich prečo zmenili názor na niečo čo dlhé storočia vehementne propagovali za pravdu ?
..............................................................................................................

"ale kvoli tvojmu celkovemu vystupaniu na fore, kde svoju vieru prezentujes ako tu jedinu a spravnu a nie si ochotny akceptovat vieru inych ludi. Nielenze nie si ochotny akceptovat ine krestanske nabozenstva (hoci vsetky veria v rovnakeho Boha)"

Veria, ale nie všetky krestanske náboženstva učia to čo je v Biblii v skutočnosti napísané a čo Biblia učí. Ked sa napríklad v Biblii píše aby sme sa neklanali modlám, potom ja nebudem podporovať krestanske náboženstva ktoré svojich veriacich vedú k tomu aby sa modlám klanali. Hoci je veľa krestanskych náboženstiev, nemôžu mať všetky pravdu.
..............................................................................................................
"ale ty este ludi presviecas na svoju vieru uz poloagresivnym sposobom."

Co je poloagresivneho na tom že niekomu poradím na jeho problémy aby zasvätil svoj život Bohu ? Potom aj apoštoli hlásali evanjelium poloagresivne za to že po mestách kázali a ohlasovali Krista ?
..............................................................................................................

"Ak chces ludi priviest k Bohu, rob to napriklad ako ahjajjaj, petroneta, zuzana. Svojim prejavom ludi od Boha odradzas a prihravas vsetkym, ktori si chcu do veriacich kompnut. Takto si mnohi vytvoria usudok, ze vsetci veriaci potrebuju akurat tak psychiatricku pomoc."

Mohol by som s neveriacimi uzatvoriť takú dohodu že im budem Bibliu zvestovať tak ako sa to im bude páčiť. Tým ktorí veria v reinkarnáciu budem ukazovať že sa reinkarnácia nachádza v Biblii. Tým ktorí veria v evoluciu budem ukazovať že sa evolucia nachádza v Biblii. Týmto dosiahnem toho že ľudom ukážem Bibliu tak ako sa im páči, a týmto ich dotiahnem k Biblii. Týmto by som síce mnohých ľudí dotiahol k Biblii no za vysokú cenu kedy som ich naviedol na niečo čo Biblia učí. Síce by som sa ľudom páčil, ale Bohu by som sa nepáčil. Ale ja sa nechcem páčiť ľudom, ja sa chcem predovšetkým páčiť Bohu.

Snažím sa konať i dobré skutky, a veľa krát poradím aj tak že neťahám do toho Bibliu. Avšak prioritne sa snažím pomáhať skrze Bibliu, pretože darmo neveriacemu pomôžeš, ak ho neprivedieš na správnu cestu neveriaci po čase zomrie a zomrie bez toho aby zasvätil svoj život Bohu. Treba ludom aj pomáhať ale aj ich navádzať na vieru a ukazovať im že skutočný zmysel sa nachádza jedine vo viere, pretože veľa ludí si túto skutočnosť ani neuvedomuje a treba im to preto pripomenúť. Ak im to človek nepripomenie tak sa o tom nedozvedia. Pozri sa ako sa robila evanjelizácia, robila sa skrze kázanie.

upozornenie

Aby nedoslo k nedorozumeniu. Za fanatika ta nepovazujem preto, ze neveris v existenciu vedecky dokazanej evolucie, ale kvoli tvojmu celkovemu vystupaniu na fore, kde svoju vieru prezentujes ako tu jedinu a spravnu a nie si ochotny akceptovat vieru inych ludi. Nielenze nie si ochotny akceptovat ine krestanske nabozenstva (hoci vsetky veria v rovnakeho Boha), ale ty este ludi presviecas na svoju vieru uz poloagresivnym sposobom. Ak chces ludi priviest k Bohu, rob to napriklad ako ahjajjaj, petroneta, zuzana. Svojim prejavom ludi od Boha odradzas a prihravas vsetkym, ktori si chcu do veriacich kompnut. Takto si mnohi vytvoria usudok, ze vsetci veriaci potrebuju akurat tak psychiatricku pomoc.

Tomas12345

upozornenie :

Prečo si mi ale hned nepovedala že ti nechceš počuť protiargumenty prečo je Biblia je v rozpore s evolúciou, ale že si ti si chceš len do niekoho štuchnúť a označiť ho za fanatika ? :)

Tomas12345

upozornenie :

Pardon za preklep, takto to má byť správne - Svoje dôvody prečo verím tomu že Biblia je v rozpore s evoluciou.

Tomas12345

upozornenie :

Však v poriadku nemusíš nič dokazovať, len sa ti pokúšam vysvetliť že ked nevieš respektivé odmietaš niečo dokázať, nemôžeš potom o druhom hovoriť že
verí hlúpostiam. Pretože toto je čistý fanatizmus hrať sa na niekoho kto má pravdu, ale nevedieť si svoju pravdu obhájiť.

Svoje dôvody prečo verím tomu že Biblia je v rozpore s Bibliou som ti už vymenoval. Ja nemôžem za to že ti dochádzajú argumenty a nevieš na to reagovať a preto aby si vykluckovala z tejto situácie musíš označovať druhých za fanatikov. Snažil som sa viesť s tebou rozumnú diskusiu ale očividne sa taká diskusia s tebou viesť nedá!

upozornenie

O elektrine som ti uz raz napisala, ze slo o sarkazmus. Takze este raz - bol to z mojej strany sarkasticky vtip, ktory tebe ale zjavne vtipny neprisiel. Nuz co, s vtipmi sa to tak obcas stava.
Dobry ucitel predide situacii, aby ziak nechcel odpovedat. A ak sa to aj stane, nehovori sa predsa detom, ze sa ucia pre zivot a nie pre znamky? Tu vsak nemame ani ziaka a ani ucitela.
Hovoris mi tu nieco o dokazovani pravdy. No neviem, ale asi si este raz precitaj tuto diskusiu Uz niekolkokrat som ti napisala, ze mne je suma fuk / srdecne jedno / je mi to ukradnute / nie je pre mna dolezite ci ty evoluciu uznavas alebo nie. Z toho teda logicky vyplyva, ze ja ta na ziadnu pravdu o evolucii nepresviedcam a ani ti nic nedokazujem. To len ty mas ukrutnu potrebu ludi obracat na svoju pravdu. Opät si pouzil sudnu slovnu zasobu - dokaz. A ja ti opät pisem, ze toto nie je sud.

Preco mas vlastne taku ukrutnu potrebu diskutovat o evolucii? Myslis, ze vdaka tomu ja alebo niekto iny vstupime do sekty? Alebo toto forum sleduju aj tvoji kamarati a hodnotia ako si pocinas? Alebo len chces zadostucinenie za to, ze si cely den hladal v biblii nieco , co by sa ti mohlo hodit do diskusie?

Aby to bolo fer, napisem ti, preco reagujem ja. Je to moj prvy rozhovor s fanatikom a sledujem a pozorujem, kam az chce zajst. I ked mi je jasne, ze pokial neprestanem pisat ja, ty budes pokracovat az do sudneho dna. I ked si uz xy prispevkov dozadu napisal, ze mne pisat nebudes. Este i Svedkovia Jehovovi nie su tak fanaticky zalozeny.

Tomas12345

upozornenie :

"Aky prinos bude mat pre mna tyzdenna diskusia o evolucii s fanatikom? Nejako ziadnu vyhodu takejto diskusie nevidim :-)"

Zaujimave je ale že otázku na elektrinu si vytiahla, v tom si už zrejme videla zmysel, ale odpovedať na moje biblické verše v tom si zmysel už nevidela..... Ale darmo sa vyhováraš lebo je očividne že odpoved na ne nepoznáš.

"Opät si nezvolil najvhodnejsie prirovnanie. Ak by si ma chcel prirovnat k ziakovi, musel by tu byt ucitel, ktory ziaka ucil. Alebo sa vari ty citis ako ucitel, ktory sice ziaka nic neucil, no chce rozdavat pätky? Pri skusani tiez nejde o rozhovor, diskusiu, ale o zreprodukovanie slov, ktore ucitel hovoril."

Nepochopila si. Išlo len o názorný príklad toho že ty predstavuješ ako keby toho žiaka ktorý tvrdí že niečo vie ale ked to má dokázať pred tabulou tak sa vyhovára všetkými možnými spôsobmi. Nečudo že ho nikto neberie vážne a dostane za 5. Ja tiež tvoje výhovorky neberiem vážne, pretože výhovorkami si môžeš svoju pravd dokazovať ale možno tak u škôlkarov.

"Ty vlastne teda ani nechces diskutovat, ty neprimes ziadne argumenty, dokazy, ty len chces ukazat svoju pravdu. Ale takto nikoho nepresvedcis."

Prepáč ale ak uvádzaš dôkazmi to že prehlásiš že sa ty nechce dať protiargument tak toto ja a ani nikto iní za dôkaz pravdy nepovažuje.

odvar

upozornenie sklanam ti poklonu za tvoje reakcie a chcem ti povedat, ze si pre mna inspiraciou. kiezby som dokazala aspon z polovice reagovat tak ako ty. p.s. som hetero. vsetko dobre :)

upozornenie

Aky prinos bude mat pre mna tyzdenna diskusia o evolucii s fanatikom? Nejako ziadnu vyhodu takejto diskusie nevidim :-)
Opät si nezvolil najvhodnejsie prirovnanie. Ak by si ma chcel prirovnat k ziakovi, musel by tu byt ucitel, ktory ziaka ucil. Alebo sa vari ty citis ako ucitel, ktory sice ziaka nic neucil, no chce rozdavat pätky? Pri skusani tiez nejde o rozhovor, diskusiu, ale o zreprodukovanie slov, ktore ucitel hovoril . Ty vlastne teda ani nechces diskutovat, ty neprimes ziadne argumenty, dokazy, ty len chces ukazat svoju pravdu. Ale takto nikoho nepresvedcis.

Tomas12345

upozornenie :

Pripominas mi žiaka ktorý je vyvolaný pred tabuľou aby išiel odpovedať, no odpovie učiteľovi že on sa danu látku naučil a ovláda ju ale odpovedať nepôjde lebo nechce. Nečudo že ho nikto neberie vazne a učiteľ mu dá za 5.