Zena mi zakazuje stretavku

Príspevok v téme: Zena mi zakazuje stretavku
Comamrobit

Mame stretavku po 15 rokoch zo strednej. Boli sme taka zvlastna trieda, ze 3 chalani a 14 bab. Teraz som stretavku potvrdil iba ja z chlapov a asi 6 spoluziacok. Manzelka ich vsetky pozna z videnia a iba jedna je vydata, ostatne rozvedene a ona zacala mat na mna narazky, ze preco tam chcem ist, ze ci si vypocut nestastne rozvedene zeny, ktore sa mi budu vystazovavat a plakat mi na pleci. Neda si vysvetlit, ze su to jednoducho byvale spoluziacky a ja som zvedavy ako sa im dari. Manzelka sa na mna strasne nahnevala a mame kvoli tomu tichu domacnost. Mam tam napriek tomu ist alebo nie? Poradte mi hlavne zeny, lebo ja vobec nechapem, co to do nej voslo. Nejdem ich tam preboha balit!

SofiaElla

Medea, ako tu už niekto písal, pri takýchto žiarlivých paranoidných stíhačkách ide o nízke sebavedomie a žiadnu sebaúctu. Keby totiž tieto ženy mali zdravé sebavedomie a úctu k sebe, pochopili by, že ten muž si vybral za ženu jednu jedinú a to ju. Ten muž si ju vybral, pretože ju miloval, miluje, chce založiť rodinou práve s ňou. Zdravo sebavedomá žena chápe, že jej muž nepotrebuje chodiť na stretávky zo školy alebo na Xmas party alebo na chlapské záťahy, aby ju okamžite podvádzal. Ale toto tá žena, ktorá si neváži seba, toto nedokáže pochopiť, pretože si myslí, že všetky tie ostatné ženy, ktoré jej manžel stretne, sú lepšie ako ona. Keby to tak však bolo aj v očiach jej muža, tak si nezoberie ju, ale inú. Preto pri takejto malichernosti ako je stretávka zo strednej, netreba klamať, ale netreba si ani pýtať povolenie. Toto sa má jednoducho oznámiť, žena mu má povedať, nech sa dobre baví, on jej prípadne odtiaľ ešte zavolá, aby sa oňho nebála a vec je vyriešená.
A ak to jeho žene tak vadí, nech sa hodí do gala a nech si tiež vyhodí z kopýtka, prípadne, nech zorganizuje ich stretnutie zo školy, je tam toho, fakt megaproblém..

Medea7

Niekedy je klamstvo lepšie, ja každému hovorím nehovorte mi všetko lebo ja neviem ako to mam riesit. Ja som sa preto nevydala aby som nemusela byť v záväzku. Ja rozumiem aj mužom proste začne sa okolo točiť pekná žena a už sú myšlienky všelijaké. Tak nech ju uspokojí tak ze jej povie ze ide len n hodinu.

je to

staci, ze sa tam bude pit alkohol, a uz sa moze vselico stat, na nasej stretavke tie rozvedene po polnoci chlapov balili, bola hudba, niektori tancovali a uz sa aj objimali a bozkavali. niektori tam zacali hovorit, kto sa komu vzdy pacil a pod.
niektori poodchadzali pred polnocou, niektori uz o 9, o 10 aj skor.
kazdy je iny, niekto viac zodpovedny, niekto menej.

Gdfgh

Medea7
no neviem ci klamstvo je ten idealny sposob ako vyriesit situaciu, som toho nazoru ze loz am kratke nohy a rychlo sa da odhalit
takze takto by som mu to neodporucala riesit

Medea7

Načo sa jej priznal? Mal povedať ze bude v práci do večera alebo niečo iné. Jasne ze si nikoho nemôžme k sebe priviazat. Ale jednoducho jeho ženu to asi skrie a keď do toho vloží ešte predstavy tak ešte viac. Proste klamstvo je niekedy prijateľnejšie forma.

Gdfgh

lautŕa
ano suhlasim s tebou v tom, ze ked zacne zena zakazovat tak muz zacne klamat, ale to je uz na kazdeho zvazeni ci mu to za to stoji, a aj na sebereflexii zucastnenych preco to dospelo do tohoto stadia a taktiez schopnosti tomu predist, lebo daku pricinu to urcite mat musi a tu treba riesit, lenze s postojom mam hystericku amnzelku a ja som dokonaly a nerobim nic zle sa moze lahko stat ze na dalsiu stretavku pojde ako rozvedeny aj on nielen jeho spoluziacky :D a nebude mu mat kto tu stretavku zakazat

Medea7

Ďakujem Sofia máš pravdu človek je tvor spoločenský, len ja medzi ludi nechodím, žijem proste iný život a preto mne veľa ľudí nerozumie
Vieš keď sa ma niekto dobre a darí sa mu tak sa teším s nim, ale akonáhle počujem sťažnosti tak neviem co mam vlastne robiť. Vypočujem si ho ale poradiť proste neviem. Ale ja ženu toho autora rozumiem a o žiadne komplexy nejde, proste jej to nemal hovoriť. Keď nevieš aspoň Ta nič netrápi.

Medea7

Rudolf neviem co sa tak rozčuľujes, k Tvojej dokonalosti a múdrosti mam ďaleko. Nejde o zakazovanie lebo my mieníme jedno a život urobí druhé. Ale je normálne ze žena keď ma partnera tak je proste jak na ihlach. Proste si stráži to co je jej.

SofiaElla

Tvoja žena si zrejme myslí, že miesto manžela má doma psa, ktorému dá obojok, povie: sadni, čuš a zostaň a psíček poslúchne. Zakazovať stretnutie s bývalými spolužiačkami a spolužiakmi, to je už fakt riadne cez čiaru (mňa by to doslova urazilo, keby mi takéto niečo chlap zakázal), neviem, či si tvoja žena uvedomuje, že nejdeš na týždňovú chatu s 10timi barovými tanečnicami, ale stretnúť sa s ľuďmi zo školských čias.
Bohužiaľ, ako vidím, stíhačky si vždy nejaký dôvod nájdu.
A Medea - pri tvojej otázke - načo ti je vedieť, ako sa majú? - som skoro zo stoličky padla. Vieš, človeka to môže úprimne zaujímať, napríklad preto, lebo človek je tvor spoločenský a sociálny a aj keby mal autor iný dôvod, tak manželstvo nie je basa.

Laura4515

Je pravda, ze si tu nemusime nadavat stale :D ale aj mna vedia vyprovokovat tieto nelogicke argumenty zien. Kazda zena, ktora muzovi zacne zakazovat, muz tak ju zacne postupne klamat, v najhorsom pripade podvadzat. Nemam co k tomu dodat. Vidim do vsade okolo seba, este castejsie ako si vsetci myslite. Je to smutne. Skor by to chcelo poriadne sa o tom porozpravat a vediet robit komprmisy z oboch stran. Niekedy zeny ziarlia opravene, nevravim, ze nie, necitia a byt lubene, respektovane a potom hlupo hladaju respekt v zakazovani. Tazko to ale zovseobecnit, pretoze kazdy priklad je iny. Chce to ale vela sebareflexie, ktoru nie kazda zena ma.