Zena mi zakazuje stretavku

Príspevok v téme: Zena mi zakazuje stretavku
Comamrobit

Mame stretavku po 15 rokoch zo strednej. Boli sme taka zvlastna trieda, ze 3 chalani a 14 bab. Teraz som stretavku potvrdil iba ja z chlapov a asi 6 spoluziacok. Manzelka ich vsetky pozna z videnia a iba jedna je vydata, ostatne rozvedene a ona zacala mat na mna narazky, ze preco tam chcem ist, ze ci si vypocut nestastne rozvedene zeny, ktore sa mi budu vystazovavat a plakat mi na pleci. Neda si vysvetlit, ze su to jednoducho byvale spoluziacky a ja som zvedavy ako sa im dari. Manzelka sa na mna strasne nahnevala a mame kvoli tomu tichu domacnost. Mam tam napriek tomu ist alebo nie? Poradte mi hlavne zeny, lebo ja vobec nechapem, co to do nej voslo. Nejdem ich tam preboha balit!

Medea7

Véd toto manipulovať nechcem s mužom nerobím také veci, ani nekoketujem s inými, mam už vek a iné starosti v hlave, ale ženy to proste majú ťažšie. No a ešte keď je závislá na mužovi o to horšie. Sú ale aj muži, ktorí si akože to hovorím obrazne povedané nechajú skákať po hlave. Ale aj oni hľadajú únik.

SofiaElla

Závislá žena, majetnícka žena, hysterická, žiarlivá žena (alebo aj muž) - to všetko vychádza z nízkej hodnoty samého seba. Vzťah a city nie sú exaktná veda, naozaj ti nič nezaručí, že vzťah vydrží navždy. Ale dá sa odhadnúť šanca, a to vidíš po tej fáze najväčšej zamilovanosti, alebo - mnohokrát je to zrejmé aj v čase zamilovanosti, lenže ženy vtedy prehliadajú všetky červené kontrolky - a to je problém. Ak už žena na začiatku cíti, že ju má dotyčný asi len v zálohe, že ju nemiluje skutočnou láskou, ale napriek tomu s ním ostáva - to už nazývam aj závislosťou. Môže to mať u ženy rôzne dôvody - nekonečnú zamilovanosť, naivitu, strach z osamelosti, aj tak by mala konať a nechať takéhoto muža ísť (keď si myslí, že si nájde lepšiu, nech si ide).
Druhá vec je zas ten extrém, čo si písala - Medea, že neveríš mužom. Asi máš za sebou zlú skúsenosť, ktorú si nespracovala. Viem, že je to dosť častá fráza tu na fóre, ale je to tak. Tak ako pocit šťastia a motýliky v bruchu, tak aj sklamanie a bolesť ku vzťahom a láske patria. Každý z nás bude mať aspoň raz zlomené srdce a myslieť si, že nie, je tak naivné a nereálne, ako myslieť si, že nikdy nedostaneme chrípku. Pri takom sklamaní a bolesti sa proste treba zastaviť, spracovať to, uvedomovať si svoju hodnotu a pochopiť, že ak dotyčný odišiel, lebo miluje inú, raz by to asi aj tak prišlo (ľudovo povedané - nebola som tá pravá).
Čo sa týka detí, ak ťa muž miluje, po tom, ako mu porodíš vaše spoločné deti, určite ťa bude milovať rovnako, ak nie ešte viac. Áno, sú ženy, ktoré sa po pôrode doslova menia a zanedbávajú sa, ale to už je zas iný problém..

Dzusik

Ale coby mala nizke sebavedomie, ci mu neverila, len dobre vie, ake dokazu byt niektore zeny mrchy . Ked na niecom zalezi, tak si to chrani a hold niekedy to sklzne do niecoho cez. Nic hrozne.

klapo

Medea, ono to skor vypliva z toho, ze v nejakej faze vztahu sa zena pokusa s muzom manipulovat a dokazovat si svpju nadradenost, popripade si ma nom riesi svoje komplexy z niecoho. No a muzovi neveri preto, ze v podvedomi sa boji, ze jej to muz nejakym sposobom oplati, alebo si zacne hladat inu. Stava sa paranoidnou a podpzrievavou, lebo muza povazuje za rovnako zakerneho, ako je ona. No a to zvycajne byva koniec vztahu.

Medea7

Vieš ako mne by bolo ľahšie žiť samej a venovať sa práci a koníčkom. A mat partnera aj na lásku aj na to druhe. Mne je ľúto keď vidím ze žena je závislá na mužovi. Ci už finančné alebo citovo. To mam v podvedomí že mužom neverím.

Medea7

Dobre ľudia muž alebo on nemusí mať taký úmysel že ide koketovat, to jednoducho príde taka situácia a môže sa oň vnútorné brániť ako chce jednoducho neodolá. Neviem fakt neviem.

Sloniecko

Medea7
to musi byt strasne, mysliet si o vsetkych muzoch, ze im nejde o nic ine, len o to, aby svoje manzelky/partnerky podvadzali. A pre takuto paranoju sa nevydat a ostat sama (aj ked neviem, ci si sama, nic ma do toho). Ale treba mat trochu sebavedomia, nezit len s tym, ze raz si partner aj tak najde inu. Ja som si svoju priatelku vybral, lebo ju milujem a nikdy by som ju nepodviedol- mne osobne sa nevery hnusia.

Majka66666

Laura4515: Neviem ako ty,ale ja som vzdy priatelovi povedala kto mi pise, nemala som tajnosti.No a keby ma volaju na stretnutie 4ria rozvedeny chlapi, sama by som tam ist nechcela.Ale to som ja.V pripade , ze on chce ist, mala by mu to dovolit.Ked sa tam nebude citit dobre, sam odide.A s tym, ze tam ma ist s nim, nebolo to myslene tak ze ako stihacka, skor tak, ze jej ukaze, ze mu to vobec nevadi, aj keby sla, teda nema vedlajsie umysly.To je cele.

Medea7

Sofia, ale sme ženy a starneme a ešte keď máme deti proste nestíhame aj upratať, aj variť aj deti zabezpečiť, aj dokonale vyzerať.

Medea7

Sofia si múdra a pekne to vysvetlujes, máš pravdu zdravo sebavedomá žena si také predstavy nerobí. Ale muž je proste muž, ja manželstvo neuznávam, lebo ja matku nikomu robiť nebudem. Proste radšej klamstvo, predide sa tým ku konfliktom. A co keď jeho žena je na ňom závislá?