Zena mi zakazuje stretavku

Príspevok v téme: Zena mi zakazuje stretavku
Comamrobit

Mame stretavku po 15 rokoch zo strednej. Boli sme taka zvlastna trieda, ze 3 chalani a 14 bab. Teraz som stretavku potvrdil iba ja z chlapov a asi 6 spoluziacok. Manzelka ich vsetky pozna z videnia a iba jedna je vydata, ostatne rozvedene a ona zacala mat na mna narazky, ze preco tam chcem ist, ze ci si vypocut nestastne rozvedene zeny, ktore sa mi budu vystazovavat a plakat mi na pleci. Neda si vysvetlit, ze su to jednoducho byvale spoluziacky a ja som zvedavy ako sa im dari. Manzelka sa na mna strasne nahnevala a mame kvoli tomu tichu domacnost. Mam tam napriek tomu ist alebo nie? Poradte mi hlavne zeny, lebo ja vobec nechapem, co to do nej voslo. Nejdem ich tam preboha balit!

zuzu321

Ja si myslim toto. Taketo spravanie a ziarlivost vzdy z niecoho vychadza... niekto ziarli lebo mu partner uz bol niekedy neverny, iny ziarli lebo citi ze partner ho nelubi a su spolu zo zvyku, dalsi preto ze ... kazdy ma svoj dovod... nikdy nic nie je bezdovodne.... a dalsia vec.... kolki neziarlia a su podvadzani jedna radost :) dnes je nevernych tolko ludi ze je problem najst verneho aj mikroskopom :D

Medea7

Meridián a ako to bolo s tou Starou Atlantidou? Tam žili všetci na rovnakej úrovni. A nebolo to náhodou tak ze ľudia od tej samej dobroty sa začali bláznit a nevedeli sa vpratat do koze tak sa Bohovia rozhodli ze ju zničia? Véd mi hovorili ze to bola vyspelá civilizácia.

Meridian

V podstate kalgan 1 .Mne neušlo že Vatikân a s ním utajované pravdy o pôvode ľudstva Podobne ako všetky vlády sveta taja spoluprácu z mimozemskou civilizâciáciou plus klan Rockchildelovcov vlastní a pomali skupuje celý svet .Či to už je riadne cez ?Ak áno kašli na mňa .
Človek nedokáže naraz prijať toľko vecí.
A aby som ťa úplne zbavil chuti mi niečo predkladať a vysvetlovať prezradím ti niečo tajné o mne aby si si myslel že som blázom....
Verím v boha ,reinkarnáciu a viem o mimozemšťanoch strašné veci ,ktoré by som niekedy radšej ani nepokladal za pravdivé.Myslím si že za 10-rokov bude mať naša planéta urva že problém z preľudnením a kroky na redukciu sa už dâvno začali.Ale načo strašiť ludí na fóre ?Keď pravda o tomto svete začína duchovnom a od tohto bodu sa nevieme pohnúť ....Nebojsa aj mňa štve rovnako ako teba ,keď si povieš že mi sme iracionálny keď veríme rovnako ja pozerám čo nevidíte?????? Čo sa deje že sme manipulovaný a už naše deti sa narodia do sveta ilúzií .......virtuálny svet je všade naokolo.Ok dúfam teraz že si dostatočne presvedčený ,že mâm v hlavičke čudné (pre teba)veci a nebudeš sa mnou zaoberať....

Meridian

Kalgan 1
Všetko si veľmi dobre rozobral.
Aj chápem že ti to dáva zmysel a aj mnoho iným ľudom.Nikdy by som ťa nepresviedčal o nejakej mojej pravde nerobím to lebo chápem ako to ľudia berú a vnímajú.
Stavy klinickej smrti a mnoho z týmto spojených javov som čítal aj odporcov aj za aj proti je to už mnoho rokov asi dvadsať niečo.Vec je vždy postavená tak aby tomu kto verí dâvalo súvislosti a kto neverí nedávalo .....teda dâvalo ,ale iné Poznám aj vesmírne superstruny ,kwarky ,bozóny,urýchlovač častíc,nie dokonale ale poznám.
Ono akobysom ti to povedal.nemá význam aby sme sa mi dvaja doťahovali o tom kde je pravda,lebo každý posudzuje podľa iných kritérii.
V tomto je jedna vec smutnâ ,že ludia čo neveria v..........tak o tých čo nazvem to veria si myslia že sú naivný ,že predsa ak si niečo neviem vysvetliť tak neznamenâ že sú v tom duchovia...,ale mo¢no je všetko úplne inak ,že tý čo neveria sú možno tak malý že si ani nevedia predstaviť nadprirodzeno.....Teraz som sa nechcel povyšovať,len ti chcem povedať že ja verím na základe iných vlastností duchovna ako kto neverí .....Neviem či to znelo zrozumiteľne....
Verím na zâklade iného ako to na zâklade čoho ty neveríš....
Škoda že tvoja otázka bola položená ,len preto aby si mohol dokazovať svoju pravdu...Na chvíľu som mal pocit že máš naozaj záujem ...takže nemusím ani ďalej pokračovať v téme energia...o aure ,lebo som to písal hlavne kôli tebe .

Kalgan1

somzadohodu: nuz, tak k otazke "vibracii" - zacnem trocha zo siroka.

1) V prvom rade by som bol zvedavy, ako sa k tejto teme vyjadruje vedecka obec. Boli robene opakovane nezavisle laboratorne pokusy? Boli robene klinicke studie na ludoch? Ak nie, tak sa nemam moc co k tomu vyjadrovat. Lebo je to to iste ako s homeopatikami a akupunkturou. Bud je to vedecky vyvratene ako v pripade homeopatik, alebo su vysledky studiji nejednoznacne 50:50 ako v pripade akupunktury.

2) Som primarne clovek vedy. Berem na vedomie, ze napr. dobre nerozumieme kvantovej mechanike, pretoze je kontraintuitivna a stale nemame teoriu, ktora by kombinovala vseobecnu teoriu relativity s kvantovou mechanikou. Spominam to, pretoze existuje napr. teoria strun, ktora vsak je coraz viac pod vedeckou palbou, ako slepa ulicka.

3) Ked si zoberieme napr. fenomeny ako svedectva ludi, co prezili klinicku smrt a pod., tak je to hlavne problematika nechapania fungovania nasho mozgu, o ktorom vieme menej ako o vesmire. Primarne vsak vieme, ze zazitky "z druheho sveta" ktore ludia maju sa pripisuju neurochemickym reakciam v mozgu a vyplavovani DMT. Inymi slovami, podobne veci ako ludia co prezili klinicku smrt maju ludia, ktory brali ayahuascu, DMT a ine psychedelika.

3) Veci typu "Kirlianova fotografia" su pseudovedecke metody, ktore nedokazuju nic. Fotka tzv. "aury" je dôsledok prírodných javov ako je tlak, elektrické uzemnenie, vlhkosť a teplota. Zmeny vo vlhkosti (ktoré môžu odzrkadlovať zmeny v emóciách), atmosferickom tlaku a napätí, okrem iného, ževraj yvolajú rôzne “aury”. Živé veci (ako sú bežne fotografované prsty) sú vlhké. Keď do živej veci vstúpi elektrina – za predpokladu, že na objekte je prítomná vlhkosť – vyvolá okolo fotografovaného objektu oblasť ionizácie plynu. Táto vlhkosť sa prenesie z objektu na povrch emulzie fotografického filmu a spôsobí zmenu v elektrickom náboji na filme. Ak by sa fotografia urobila vo vákuu, kde nie je prítomný žiadny ionizovaný plyn, neobjavil by sa žiadny Kirlianov obraz. A ak by Kirlianov úkaz skutočne vznikal v dôsledku nejakého paranormálneho fundamentálneho živého energetického poľa, nemal by v obyčajnom vákuu zmiznúť.

4) K otazke, ze dobro pritahuje dobro, zlo pritahuje zlo, len tolkoto: neviem ludia v akom svete zijete vy, ale na svete je velmi vela zlych ludi, ktori sa cely zivot maju dobre a velmi vela dobrych ludi, ktori sa maju velmi zle.

5) Wim Hof je dokazom toho, ze cez dychacie a meditacne techniky clovek dokaze menit prekyslicenie krvi a v realnom case ovplyvnovat svoj metabolizmus, cim sa kvituju starodavne meditacne metody (bez nabozenskeho balastu). Wim Hof je priklad cloveka, ktory chodi pravidelne do nemocnic, do laboratorii a nechava sa vedecky skumat a pomaly prepisuje ucebnice mediciny. Pretoze spolupracuje so serioznou vedou a nevytvara si pseudovedecke spasitelske ezotericke teorie a spolocenstva

6) Nevieme vsetko o mozgu a pred tym, nez zacneme vytahovat nadprirodzene, metafyzicke, nedokazatelne teorie, mali by sme najprv chapt ako funguje nas vlastny mozog. Pretoze nas mozog funguje na zaklade kauzality a preto si veci, ktore su nezname a nove dava do pricinno-naslednych kontextov. Ludia napr. vidia obraz Jezisa v kuse odpileneho dreva, alebo tvary v oblakoch, tvar na Marse. V skutocnosti ide o chyby vnimania, ktorym sa hovori pareidolia a apofénia. Vela veci sa da racionalne vysvetlit, len treba hladat serionzne informacie.

7) svet, vesmir, ludia a nas mozog su komplikovane a komplexne veci a jednoduche lubive odpovede neexistuju. Niektore veci nepochopime svojim mozgom mozno nikdy, to neznamena, ze je to dokaz niecoho nadprirodzeneho. Na druhej strane, ludia si pred 2000 rokmi mysleli, ze Zeus na nich hadze blesky, po starociach sme zistili, ze ide o elektricky nabite castice v oblakoch. To, ze dnes nieco nevieme vedecky vysvetlit, neznamena, ze to nedokazeme v buducnosti. Dobra spekulativna kniha na tuto temu je napr. The Beginning of Infinity od Davida Deutscha, kde hovori, ze ak by sme vedeli vsetko o kvantovych javoch a vedeli postavit na takej urovni nanorobota, vedeli by sme v podstate vytvorit z materialu v hmlovinach vesmiru vytvori prakticky cokolvek, atom po atome, bunka po bunke.

8) verim teda na vibracie? Z vedeckeho, evolucno-biologickeho a psychologickeho a technickeho hladiska: nie.

Meridian

Ps:Kľúčom je neobviňovanie,osudu,šéfa,partnera,prinajhoršom boha ale prijatie toho čo mi život nadelil .Lebo potom keď sa naplní karmickâ nádoba sype sa to jedno po druhom.
Nespomenul som preberanie ťažkostí od rodičov a zase následné ovplyvňovanie zdravia detí hlavne do pohlavnej zrelosti......ale to je na dlhšie
Z dieťaťom to je ako zo psom (znie to čudne ale na vysvetlenie):
Ak je niekto na nás závislý .....preberá naše choroby preto psy akože...liečia....

Meridian

topmanager neviem čomu všetkému veríš tak mi je ťažsie ti odpovedať...
Signály prichádzajú oveľa skôr ,ale ludia si ich nevšímajú.Nemyslím teraz také tie obyčajné ako je únava a vyčerpanie....
Choroby vznikajú na mentálnej (nemateriálnej)úrobvni dávno pred tým ako prepuknú na tele.....
Choroba je dôsledok našich predošlích jednaní.
Neznamená to že sme zlí,ale že by sme niečo mali robiť inak....
Vzťahovo je to podobne...často sme najskôr liečený vzťahovo a potom prichádza aj choroba a ďalej to pokračuje ,lebo človek nemôže mať nevysporiadané vzťahy a zároveň byť dlhodobo zdravý .Na zemi niesme len tak náhodou!!!

topmanager

nie, myslel som to tak, že sa mu ujde niečo, čo si nezaslúžil. Rad zaradom, z prvého sa nepozviecha a prichádza druhé. Práca, zdravie, medziľudské vzťahy. Všetko naraz.

Meridian

V prvomrade musí človek prijať zodpovednosť za svoj život.Že všetko čo ho postretne je odrazom jeho vnútra .Že ak sa mi stala nepríjemnosť napr .niekto ma ohovoril a nebola to pravda....
Samozrejme snažiť sa vniesť svetlo .....nie násilne že ty o mne toto a tak ja zasa.....a porozmýšľať či sme aj mi niekedy nespravili možno aj nevedome posunuli informáciu ktorá sa tradovala v kolektíve .......a pritom tiež mohla niekomu ublížiť.
Ono život nám vráti všetko do posledného haliera...keď budeme zatvárať oči nepomôže to preto treba vždy zmieriť sa vzchopiť nenechať sa vyprovokovať,lebo ludia sa často oháňajú tým ,že keď mne bolo ublížené ja musím ešte viacej....
Samozrejme nemusí to fungovať presne podľa zrkadlového modelu ,že poviem na niekoho že je kraken a to isté sa bude vravieť neskôr o mne.
Niekedy môže nastať situácia aj preto aby sme sa o sebe dozvedeli čo treba ešte vylepšiť....pokora ,ego,porozumenie,odpustenie.Lebo len tak nám môže byť dopriate ako I my doprajeme......
Typický príklad je keď si človek niečo privlastní na úkor iného človeka a keď mu niekto odkopne spätné zrkadlo alebo stratí peňaženku či doklad ....nespája že musel vrátiť lebo.....
Začne ešte viacej kľat a nadávať že musí beha5 po úradoch a navyše ešte natrafí práve na situácie.....atď o tom sa dá rozprâvať do zajtra.dúfam že pomohlo....