BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

Z-uzka

mishka
Miši, neboj držkaj sa, uvidíš bude lepšie, len si musíš v tom jedle nájsť systém, viem, že to stojí vela sily a námahy nepodliehať tým myšlienkam na jedlo a potom na rýchle vyprázdnenie, no myslím, že sa to dá.. Mne už sa zopár dní darí a mám z toho radosť.. Celkovo teraz prežívam taký rozkvet :)) Včera som ti ani nestihla odpísať na tvoju smsku, lebo som mala program, no odpoviem ti teraz.. Na obed som bola v pizzerii na rajčinovej polievke s parmezánom a bola výborná, taká hustejšia s kúskami paradajok a ten parmezám, mmm, taká lahôdka :))
Tak sa držkaj, budem na teba myslieť, aby sa ti čo najlepšie vodilo, papa :))

pišta

Ja viem. O tom je B-A. Ale o tom je aj nádej, že to ide s tým postupne sa vysporiadať.
Ešte mi napíš, že zajtra zavoláš a ideme do ríše snov. :)

pišta

Mishka,
aj mne je smutno, keď je tebe smutno.
Ale nevadí, to sa dá napraviť.
Daj si teraz mätový čajík, treba sa aj vyspať. Poznáš to : ráno múdrejšie večera.
A zajtra brnkni psycholigičke, že máš menšiu krízu. No a čo! Veď ona to pochopí, pomôže. Mishka, ľudia ti pomáhajú, pomôž aj ty seba a zajtra jej zavolaj. Dobre?

pišta

Vieš čo, Mishka? Toho čertíka, čo ti takto šušká, nechaj aj kus na pokoji. Ňech si kus kecia, keď ho nevieš momnetálne umlčať.
A ty si lne peken choď po svojom. Po svovje ceste.
A okrem stravy sú tu záľuby, xalani, telka, knihy...tam viac upriamuj pozornosť a hotovka! :)

misha

...a vlastne zo všetkého mi je smutno...nedarí sa mi, a nemôžem nájsť ani nikoho, kto by mi s tým pomohol zrovna teraz, keď chcem z toho von..