BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

avinka

ahoj miška:)ako sa dnes mas? vies co ani ja uz tak neblbnem s jedlom,jem kazdy den:DD ale tak potroche.. je to pre telo urcite lepsie ako dake hladovky,aj ked z toho mam taky divny pocit.. a vies co? uz dlhsi cas ma pobolievalo tak v podbrusku a vies co nechcem aby to znelo tak blbo..ale konecne som dostala asi kramy..skoro po roku..:DD ale no ok:)
inak s tymi tekutinami u teba,naozaj by si mala viacej pit..ja vypijem za den aj 2 litre,minimalne.. mala by si ,aj ked nie si smedna,ale telo to potrebuje a uz je lepsie s tym bruskom?inak aj ja som mala vcera eidam,mnamky:)

misha

Alti, tá miska bola veľká- polievková!...Doteraz som plná, len som urobila chybu, za ktorú sa hanbím, a nebudem ju tu radšej písať...A tú vodu, skusím to tak..

Alternativa

Vyborne, pomalicky dalej zajdes :D. Ten obedik bol mnam. Vsimas si, ze ho nenazyvam obedom ale obedikom? Lebo neviem, ci to nebola len taka mala misticka :D. Ale urcite vyborna a aj Tvoja dusicka a hlavicka moze byt spokojna :D.
PITNY REZIM: Tvoje pocity som mala aj ja, ked som pochopila potrebu dostatocneho pitneho rezimu. Poloz si napr. na stol mineralku, aby si ju mala stale na ociach a podchvilou si odpi aspon 1-2 glgy. Ja tak stale fungujem v praci aj doma - voda na ociach, cajik v kanvici. Odporucam navarit si ibistekovy alebo matovy, su fajn aj chladne. Vies, ked uz citime smad, uz mame telo vo vodnom deficite, cize nedopraj mu citit ten nedostatok. A budes si na pitie postupne zvykat a telo to tiez zbada a pozitivne to prijme.

misha

alti, 5x denne mi to ešte nejde, mám potom väščí strach a výčitky...ale snáď sa k tomu dopracujem...Len neviem, čo s tými tekutinami, vôbec necítim smäd..

alti

Mishka,
skus hlad mimo terminov jedenia 5x denne potlacit ovocim, napr. aj tym "mojim" antidepresivom = bananikom, aj dva mozu byt. Alebo zeleninou. Tie cukriky mi moc nesedia :D. Ale kludne si dopraj aj nejaku mlsotku, ak mas na nu chut. Nenut telo do nicoho. Vies, bez vyzivy sa k zdraviu asi tazko dopracujeme, to plati pre nas vsetkych.

misha

pištík, a ja už viem, kde je u mňa v jedálníčku asi chyba. Pijem denne 3 deci vody! Nič viac! A tam bude chyba. Že večer som asi smädná, a ja sa nenapijem, ale najem. Musím to dnes zmeniť- skusiť inak..

misha

Z-uzi, pištík, ja jem tiež veľa sladkostí. Jem skôr sladkosti, ako normálne jedlá...A keď hladujem, tak papám cukríky.

pišta

Očuj, Z-uzka :),
nemusíš sa riadiť mojimi radami.
Pýtala si sa na môj názor, tak som ho teda napísal.
Snažím sa o všeobecné línie stravovania, ktoré by nám mali pomáhať v zdraví aj v chorobe..
Máš moje dlhodobé sympatie :)), len si trochu myslím, že v tvojom jedálničku je kúsok viac sladkostí.
Drž sa svojej línie, keď ti vyhovuje.
Pekný deň :)

Z-uzka

pišta
Očuj, kebyže sa mám riadiť všetkými tvojimi radami, čo je dobré a čo nie, tak by som nemohla fakt nič.. Nemyslím to v zlom, ale veď život je krátky na to, aby som sa ochudobňovala aj o takéto trhové lahôdky, veď tých brumíkov nejem každý deň, len občas, takže si myslím, že mi to uškodiť nemôže.. A brumíkov sa nevzdám, veď keď oni sú ešte takí pekní, také macíkovské baštičky :)) Tak pekný deň, papa :))