BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

pišta

Z-uzka, písal som, že to zoberieme kus ľahšie. Avšak aj tak, popýtaj sa a napíš:
-vek známej, terajší BMI index a cieľový
-jej zamestnanie
-ak má zdravotné problémy, tak aké - aspoň zhruba, toto je dosť dôležité. (aby si sa vyhla nejakým rizikám)
Potom pôjdeme ďalej : )

pišta

Z.uzka, k tvojmu jedálničku – všoebecne
- celkovo ťa musím pochváliť. Tak z tohto sa dá schudnúť – málo kalórií, tukov...
- Alterantíva má pravdu. Aspoň jedno zeleninové jedlo denne. Zelenina dodá vitamíny, minerály, enzýmy.. to zrejme aj vieš. Zelenina má však aj väčšie množstvo vlákniny, ktorá je ešte viac potrebná pri chudnutí ako obyčajne. Pri chudnutí sa vo väčšej miere vyplavujú z tela nežiadúce látky von – stolicou. Vláknina ich viaže na seba a preto sa dostávajú ľahšie von z organizmu
- Ak sa to nepodarí ako sólo jedlo, treba ho dať ako prílohu k hlavnému jedlu
- Jablko si pekne navrhla. Ak je veľký hlad, môžu byť aj dve.
- Avšak by som po predchádzajúcom musli alebo vločkách nedával. Vec je v tom (už som o tom písal na inom mieste), že obilviny trávia dlhšie, aj v žalúdku aj v črevách. Potom jablko, ako tráviaci „rýchlik“ dobehne tieto jedlaá v črevách a spolu viac či menej kvasia. Toto je pre chudnutie dosť veľký problém. Ide to prehodiť jablká a musli?

***
A to je ďalší princíp fajného BMI Indexu
.
Naša strava musí byť taká, aby sme zabránili kvaseniu v zažívacom trakte.
***

pišta

Ahojte :)
Princípy uvedené v úvode tejto témy nie sú konečné ani úplne. Nejako som na niektoré pozabudol, či čo... :)
Objavujme ďalšie spolu!
.
***
Ďalší princíp fajného BMI Indexu :
Alternatíva :
„...Dolezita je pravidelnost prijmu jedla 5x denne...“
***

Alternativa

Jedalnicek:
Z-uzka, mne tam chyba cerstva zelenina. Napr. tu polievku by som si kludne nahradila miskou - aj vacsou - miesaneho zeleninoveho salatu. Da sa pripravit vecer, uz aj domaca zelenina zacina byt dostupna a dobre sa v nejakej uzatvaracej nadobke prenesie na pracovisko. A mozno sa kamoske nebude chciet vecer pri 30oC v kuchyni nieco varit :D. Si sikulka, vymysli nam nieco aj na dalsie dni. Ved kazdy si moze vybrat podla svojej chuti. Dolezita je pravidelnost prijmu jedla 5x denne, dokonca vraj aj na hodiny - to mam z knih, hi, hi.

Z-uzka

Tu je ten zázračný jedálny lístok na jeden deň:
Raňajky - miska activia jogurtu s celozrnnými jemnými vločkami, alebo musli
Desiata - jablko
Obed - zeleninová polievka s krupicovými haluškami (to je recept z bio receptára)
Olovrant - šálka čokoládového sójového mlieka
Večera - malá konzerva hrášku Bonduell s dvoma kopčekmi naturálnej ryže, šálka sójového čokoládového mlieka

Alternativa

Urcite budem castou navstevnickou temy BMI index. Hoci poviem pravdu, ja svoj nepoznam. Nepoznam svoju priebeznu hmotnost uz vela rokov. Mojim kriteriom je dobre sa citit. A aspon ako-tak vyzerat hi, hi. Aj ja som vela rokov stravila snahou byt stihla a aj sa to darilo - niekedy viac, inokedy menej. Vzdy pri prudkom schudnuti mi "rupali" nervy. A to nikomu netreba. Takze velmi vitam sposob upravy hoci aj nepoznaneho BMI indexu zdravym sposobom.
Zakladatel temy opat prejavil nielen velku znalost z tejto oblasti, ale aj velku davku empatie k nam, zenam. Ved ktoze vie lepsie, co potrebujeme, ak nie muz :o). A BMI index je pre kazdu z nas prinajmensom zaujimavy. Pista, gratulujem. Verim, ze bude tato tema patrit k hojne navstevovanym a diskutovanym :o)

pišta

Si ty ale beťárik, Z-uzka :)
Prosím, kvôli kontinuite skopíruj návrh jedálnička sem.
Prvý postreh : tvoja kombinácia potravín je lepšia, ako ju máva väčšina ľudí.
Pokračovanie po skopírovaní :)

Z-uzka

Ahoj Pištík!
Takže čo hovoríš na ten jedálniček?? Čo by si tam zmenil, čo nechal a tak.. Schvaľuješ ho?? Je to ale iba jeden deň, v ostatné dni pozahŕňam aj iné dôležité potraviny ako ryby, orechy, strukoviny a podobne..