BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

Z-uzka

Ahoj pištík, alebo alternatíva, alebo hocikto :))
Prosím nemôžete mi poradiť, čo pomáha na zvýšenie tlaku?? Zkolila ma totiž choroba a ked som bola u lekárky a merala mi tlak, povedala že ho mám velmi nízky, tak čo by mi mohlo také pomôcť na zvýšenie??
Vopred ďakujem za všetky rady, prajem krásny zvyšok dňa :-))

Alternativa

Aj ja, Damaxy, som skor nocny vtak, mozem tu tukat este nejaku hodinku, v pohode. Ale zajtra od 7.00 ucim, cize budik je jasny. No, na obdiv to nie je, lebo aj ja si istym sposobom nicim takto zdravie a telo mi to spocita. Dufam, ze to pocka, tusim s Pistom a Igriskou sme sa totiy dohodli v 100-vke mat stretko. Pridas sa?

damaxy

obdivujem ta,že to dokážeš,kdesi som citala ze vo vyššom veku nie je taka potreba spánku,ja sice spím osem hodín ale som rada.Som taký nocný vták.

Alternativa

Ahoj Damaxy,
urcite viac hodin sedim pri PC ako spavam :o). Stale reklamujem, ze mi je 24 hodin/den malo. Takze setrim na spanku-tych 5 az 6 hodin a za mladi som bola spachtos.

Alternativa

Ahoj Igriska,
ved ja som prehliadla, kedy si sa rozsvietila. Super, slniecka nikdy nie je dost :o). Dopadla som tak, ze sa ani nestiham pozriet na hviezdy. Ale Mesiac dorasta, cize vsetko, co robime, nam prospieva. Spln by mal byt v sobotu, ale este preverim. A ako je to s vplyvom spanku, lepsie povedane nespanku na metabolizmus? Slubila si mi, ze cosi o tom napises :o). Dufam, ze ma vyburcujes viac spavat, hi, hi.

avinka

miši,neboj,pod dalej..ak si aj urobila co si urobit nechcela..
cierny caj s rascou? hmm,tak to som este nepocula a fakt to pomaha?no uz ma pobolievalo dlhsi cas,no proste kramy..ale len tak trochu chapes:))
to znamena ze telu tato vaha,ktoru mam vyhovuje?? ako mam vediet ze kolko by som mala vazit?aby to nebolo vela ani malo a aby to telu vyhovovalo?nevies?

misha

avinka, neviem, či som dnes nepokazila jedálníček...Len, hanbím sa to sem napísať...Bruško je trošku lepšie, bolo mi poradené si dať čierny čajík a do toho rascu, chvíľu vyluhovať a vypiť...Včera mi to veľmi pomohlo, dnes som si to dala po obede zasa...
A je super- ten menzes:-)....ale píšeš, že asi, tak Ťa zatiaľ len pobolieva?